Afyon Termal Oteller

Ülkemizde termal tatil denince akla ilk gelen yerlerden birisi Afyon Termal Oteller’dir ve merkezi Afyonkarahisar’dır. Jeotermal bakımdan zengin şifalı sularıyla meşhur Afyonkarahisar ayrıca Türkiye’de termal turizm bölgesidir. Bu şifa dağıtan termaller bölgesine her yıl Lisinya Tur ailesi olarak Antalya ve çevresinden gerçekleştirdiğimiz turlarımızda binlerce misafiri Afyon Termal Oteller ile buluşturmaktayız. Şimdi de tecrübelerimizle sizlerin sıkça sorduğu sorulara cevap vermeye çalışacağız. Eğer sizde sıcacık bir termal tatil hayali kuranlardansanız ve Afyon Termal Oteller hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  • Afyon’da en iyi termal otel hangisi?

  • Afyon termal otel neye iyi gelir?

  • Afyon termal oteller nerede?

  • Afyon termal oteller ne zaman açılacak?

  • Afyon termal suyu kaç derece?

Türkiye’nin önemli jeotermal kaynaklarının bulunduğu Afyon Termal Oteller her yıl sezonun başlamasıyla birlikte sağlıklı bir termal tatil hayali kuran misafirlerle dolup taşıyor. Sağlık açısından son derece önemli olan bu tesislerde gün boyu termal havuzlarda şifa bulurken spa merkezlerinde sunulan imkanlardan da faydalanabiliyorsunuz. Özellikle eklem ve romatizma ağrıları için dünyada tüm hekimlerin tercih ettiği ve önerdiği şifalı termal sulardan faydalanmak isteyen misafirler Afyon Termal Oteller’e gelerek hem otel hizmeti alıyor hem de tedavi görüyor.

Afyon’da En iyi Termal Otel Hangisi?

Anadolu örf ve adetlerinde geleneksel kaplıca kültürü önemli bir yere sahip olduğundan kış dönemlerinde sıkça tercih edilir. Kışın denize girilmemesi ve insanların hastalıklarının daha da artması termal otel tercihlerinde ki bir başka etkendir. Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Bakanlığının onayıyla Türkiye’deki Termal Turizm bölgesidir. Peki ama Afyon’da en iyi termal otel hangisi’dir? Konaklama yapacak misafirin her zaman en iyi hizmeti alması gerektiğinin bilincindeyiz. Fiyatları, konsepti, havuzları vesaire diğer imkanlarıyla müşteri memnuniyetini de hesaba kattığımızda Sandıklı Thermal Park Resort Spa & Convention Center, May Thermal Resort & SPA ve Safran Thermal Resort SPA & Convention Center tavsiye edebileceğimiz oteller arasındadır. 5 yıldızlı konsepti, açık ve kapalı termal havuzları, çocuklar için eğlence aktiviteleri, yemeklerinin lezzeti ve daha bir çok imkanıyla harika bir tatil hizmeti alabileceğiniz bu tesisler mükemmel bir kış tatili geçirmeniz için gereken bütün donanımlara sahiptir.

Afyon Termal Neye İyi Gelir?

Her hafta belirli günlerde gerçekleştirdiğimiz Afyon Termal Hotel turlarımızda misafirlerimizin merak ettikleri sorulardan olan Afyon Termal Neye İyi Gelir sorusuna yapılan araştırmalar sonucunda şu cevabı verebiliriz. Hem içmece tedavisi hem de banyo tedavisi olarak yararlanılan termal / kaplıca suları Romatizmal hastalıklar ve dolaşım sistemi sorunları için de yarar sağlayan büyük bir şifa kaynağıdır. Afyon termal suları, romatizmal hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nefrit, nevralji, alerjiler, cilt hastalıkları gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı tedavi olarak kullanılmaktadır.

Afyon Termal Oteller Nerede?

Afyonkarahisar’ın kaplıcaları, tabiat yapısı, tarihi ve turistik yerleri, alternatif turizm çeşitliliği, kültür ve inanç turizmi, kente yapılan festival ve şenlikler tüm dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Ülkemizde termal turizm bölgesi olan Afyonkarahisar jeotermal kaynakları sayesinde her yıl binlerce turisti kendisine çekmeyi başarıyor. Özellikle Sandıklı İlçesindeki Termal oteller en çok tercih edilen tesislerdendir. Tabii ki bu makalede bizi ilgilendiren Termal ve kaplıca turizmi yani sağlık turizmidir. İşte bu nadide şehrin sağlık turizminde, alternatif tıp alanında gelişebilmesi için Turizm Bakanlığı kentin farklı ilçelerinde beş kaplıca turizm bölgesi oluşturmuştur. Gazlıgöl Termal Turizm Merkezi, Sandıklı - Hüdai Termal Turizm Merkezi, Ömer - Gecek Termal Turizm Merkezi, Bolvadin - Heybeli Termal Turizm Merkezi, Sandıklı - Kaplıca Merkezi. Lisinya Tur olarak biz Sandıklı Hüdai Termal turizm bölgesini tercih etmekteyiz.

Afyon termal suyu kaç derece?

Kaplıca suyunun faydaları oldukça çoktur ve en eski şifa kaynaklarından biri olduğu tahmin edilmektedir. İnsan vücudu 36 derecedir. İdeal kaplıca suyu ise 40 – 44 derecedir. Bizim tercih ettiğimiz tesislerdeki kaplıca sularının sıcaklığı 42 derece civarındadır. Kaplıca suyunun derecesinin 80-90 olması o suyun kalitesini göstermez. Zira bu derecedeki bir suya girilemez. Soğutulması gerekir. Bu sular teknik bir sistemle soğutulmaz. Eğer havuzda içine soğuk su katılarak veya bekletilerek soğutulursa, suda bulunan birçok mineral ve gaz kaybolur. Bu da o kaplıca suyunun faydasını içine kattığınız soğuk su oranında azaltır. Yine aynı şekilde kaplıca sularının bekletilerek soğutulması da o suyun ihtiva ettiği birçok mineral ve gazın kaybolmasına sebep olur. Açılan bir sodanın yarım saat sonra içilemeyeceği veya sodaya su katılamayacağı gibi.

Afyon Termal Oteller Ne Zaman Açılacak?

Normalde yılın 12 ayı açık olan Afyon Termal Oteller sezonu her sene soğuk havaların gelmesiyle birlikte misafirlerine hizmet vermeye başlar, sıcak havaların gelmesiyle biter. Aşağı yukarı 6 aylık bir zaman dilimi içerisinde termal otel kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Bu süre içerisinde termal tesislerin çeşitli kampanyalar yaptığını görebilirsiniz. Lisinya Tur olarak 2021 yılının son çeyreğinde sezonu başlayacak olan termal tesislere yapacağımız paket tur programlarımızı ve kampanyalarımızı sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemiz üzerinden paylaşacağız. Bizi takipte kalarak en iyi termal otellere rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz. Mükemmel bir kış tatili sizi bekliyor.