Alaçatı Ot Festivali

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU 

Bu yıl 12.'si düzenlenecek olan Alaçatı Ot Festivali sağlık ve lezzet turizminin meraklılarını Alaçatı'da buluşturuyor. 

 Çeşme, Sığacık, Alaçatı, Şirince, Efes, Kuşadası , Domatia

 Suhan Seaport Hotel Konaklamalı 

  Otel'de Alınan Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil  

- TARİH -

26 Nisan Cuma | 28 Nisan Pazar

--------------------------------------------

KAÇIRILMAYACAK FIRSAT

 2 Gece | 2 Gün 

 Kişi Başı 

 2799₺ 

   TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT İMKANI   

TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR.

 Bu program size uymadıysa diğer programa  BURADAN  bakabilirsiniz. 

Tur Programı

1. Gün: Antalya | Çeşme | Alaçatı | Sığacık

Tur günü önceki akşamı Alanya - 22:00, Manavgat - 23:00, Antalya - 24:00 civarı siz değerli misafirlerimizi önceden verilen saat ve noktalardan alarak gece yolculuğuyla turumuza başlıyoruz. Sabahın ilk ışıklarıyla İlk durağımız olan Çeşme'ye varıyoruz. Adını, Osmanlı geleneğinde gelecek nesillere miras olarak yaptırılan çeşmelerden alan beldeyi gezerken pek çok tarihi çeşmeyle karşılaşabilirsiniz. Turkuaz renkli denizi, altın rengindeki kumsalları, birbirinden güzel koyları, şifalı suları, görenleri hayran bırakan doğası, renkli gece hayatı, adrenalin tutkunlarının favorisi spor aktivitelerine elverişli yapısıyla Çeşme hem gün içinde hem de renkli hayatıyla sabahın ilk ışıklarına kadar yaşayan bir belde.  Burada tarih ve arkeoloji açısından önemli bir yere sahip Çeşme Kalesi'ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından rehberimiz tarafından sizlere serbest zaman veriliyor. Daha sonra rum mimarisine sahip taş evlerini görebileceğiniz, daracık arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyüşler yapabileceğiniz ve renkli mağazalarından sevdiklerinize hediyeler alabileceğiniz Alaçatı'ya geçiyoruz. Begonvillerle bezenmiş taş evleri, masalsı yel değirmenleri ve her daim rüzgar alan dar sokakları ile Alaçatı’yı gezmeden Çeşme’yi keşfetmiş sayılmazsınız. Alaçatı'da öğlen yemeğimizi serbest olarak alıyoruz. Alaçatı'nın meşhur kumrusunu denemenizi tavsiye ederiz. Daha sonra her yıl bahar aylarında yapılan yöreye özgü şenlikler ve kutlamalı Alaçatı Ot Festivali etkinliğinin yapıldığı arnavut kaldırımlı rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını gezip burada ki yel değirmenleriyle beraber çekilen fotoğraflarla güzel anılarla alışveriş ve dinlenme için verilen serbest zamanda harika vakitler geçiriyoruz. Ardından Sığacık'a geçiyoruz. Sığacık, antik İyon kenti Teos'un yanındadır. 1522'de inşa edilmiş bir Osmanlı kalesi (şimdi harabe halinde) de Sığacık'tadır. 2009 yılına kadar Sığacık bir balıkçı köyüydü. Ancak Seferihisar'ın bir "Cittaslow" kenti haline gelmesinden sonra Sığacık, sakin bir tatil beldesi olarak ün kazandı. ‘Hızlı yaşam’ kavramından uzaklaşmak sakin ve huzurlu bir günde kendinizi bulmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Yerel yemeklerine, yöresel mimarisine, geleneklerine, göreneklerine, zanaatlarına, esnafına sahip çıkan Sığacık’da yaşamın temposundan bir süreliğine uzaklaşıyor ve güzel sokaklarında dinleniyoruz. Sığacık gezimizi tamamladıktan sonra konaklamak için Kuşadası'nda bulunan otelimize geliyoruz. Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelimizde fiyata dahildir.

 Konaklama : Suhan Seaport Hotel - Kuşadası 

2. Gün: Efes Antik Kent | Şirince Köyü | Domatia Eski Rum Köyü | Karina Sahili | Antalya

Sabah otelimize alacağımız kahvaltı sonrasında tarihte önemli ticari limanlardan biri olan ve Türkiye'nin ilk tatil beldeleri arasında yer alan Kuşadası'nın renkli sokaklarında gezintiler yapıyoruz. Kuşadası içindeki gezimiz sonrası roma zulmünden kaçıp o zamanın barışçıl kenti olan Efes'e kaçarak orada uygarlığa ve bilime büyük katkısı olan Efes Antik Kent’e gidiyoruz. Tümüyle mermerden yapılmış antik bir Yunan kenti olan Efes’te rehberimiz eşliğinde Hadrian Tapınağı, Domitian Tapınağı, Serapis Tapınağı, İsa Bey Camii, Yukarı Agora ve Bazilika, Odeon, Belediye Sarayı, Hamam ve umumi tuvalet ile hem mezar anıtı hem de kütüphane olan Selsius Kütüphanesi gibi eşsiz antik kalıntıları görüyoruz. Tarih içinde yaptığımız keyifli gezinti sonrası öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra meyve badeleri ile ünlü,Yunan yazar Dido Sotiriou’nun "Benden selam söyle Anadolu’ya adlı eserinde bahsettiği" eski Rum köyü Şirince'ye gidiyoruz. Rehberimiz eşliğinde otantik mimariye sahip tarihi evler ve sokaklar arasında geziyoruz. Bade evlerinde meyve badelerinin nasıl yapıldığını dinliyor ve isteyen misafirlerimiz alışveriş yapabiliyor. Geçmişi M.Ö. VII yüzyıla kadar uzanan bu köy, 1924 yılındaki mübadeleye kadar, Rum halkının yaşam alanı olmuş. Köyün daha sonraki halkı olan Türk'lerin burayı terk ederek, 2 kilometre aşağıdaki bölgeye taşınmasıyla Doğanbey Köyü “Eski” ve “Yeni” olarak iki isimle anılmaya başlamış. Yerleşim yeri, sanki zamanın bir yerinde durmuş hissi uyandırıyor. Bir dönem kaderine terk edilen Eski Doğanbey köyü, bugün Rum ve Türk mimarisinin eşsiz örneklerinin sergilendiği bir açıkhava müzesi gibi. Rehberimizin bilgilendirmeleriyle gezimizi yaparken, köydeki eski rum evlerinin aslına sadık bir şekilde restore edildiğini ve tarihi dokusunu gözlemliyoruz. Taş evlerin arasında geziyor, kapıların önünde hatıra fotoğrafları çektirip, keyifli anlar geçiriyoruz. Daha sonra, Domatia'ya 6 km uzaklıkta bulunan Karina sahiline hareket ediyoruz. Büyük Menderes coğrafyasının doğal güzelliğinden nasibini alan Karina, 1900’lü yılların ticaret limanıymış. Dilden dile günümüze ulaşan hikâyeye göre de, dönemin en popüler rum tüccarının kızının adı olan Karina bu sahile adını vermiş. Burası Dilek Yarımdası’nın gidebileceğiniz en uç noktasıdır. Bundan sonrası Yunan adası Sisam’a çok yakın olduğu için jandarmanın koruması altındadır. Ardından turumuzun son noktası olan Karina'dan ayrılıyor ve Antalya'ya geri dönüş yolculuğumuz başlıyor ve gece saatlerinde Antalya bölgesinde oluyoruz. Sizleri alınış noktalarınıza bırakarak bir sonraki turda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

--------------------------------------------------------

Antalya Durakları ve Hareket Saatleri

Pınarlı Aksu = 23:00
Meydan PTT = 23:15
Mevlana BP = 23:20
Mark Antalya = 23:30
100. Yıl Samanyolu Pastanesi = 23:40
İl Sağlık = 23:50
5M Migros = 23:55
Akdeniz Üniversitesi Karşısı Adliye Önü = 00:00
Kepez Belediyesi = 00:10
Özdilek = 00:15

Alanya Durakları ve Hareket Saatleri
Alanyum = 20:30
25 Metrelik Yol Üzeri = 20:35
Otogar Kavşağı = 20:40
Konaklı Işıklar = 21:00
Avsallar Işıklar = 21:15

Manavgat Durakları ve Hareket Saatleri
Lisinya Ofis Önü  = 21:45
İbrahim Sözen Gençlik Merkezi = 21:55
Side Total Kavşağı = 22:00

Serik Durakları ve Hareket Saatleri
Sanayi Kavşağı = 22:30
Genpa Kavşağı = 22:35
Öğretmen Evi = 22:40

(TUR ÇIKIŞ GÜNÜNDEN 24 SAAT ÖNCESİNDE KURULACAK OLAN WHATSAP GRUPLARIMIZDAN ALINIŞ SAATLERİ NET OLARAK BİLDİRİLMEKTEDİR)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Gidiş dönüş ulaşım
  • 1 gece otel konaklaması
  • Otelde alınan sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
  • Seyahat sigortası
  • Profesyonel rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • İlk günkü serpme kahvaltı
  • Ögle yemekleri
  • Efes Antik Kenti Giriş Ücreti - 120₺ (Müze Kartı Geçerlidir)
  • Kişisel harcamalar

Fiyatlar

TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
26.04.2024Müsait2.799,00 TL3.799,00 TL2.799,00 TL0 - 5 Yaş 899,00 TL
6 - 11 Yaş 1.799,00 TL
0 - 6 Yaş 899,00 TL
Taksitler »

Yorumlar


Alaçatı Ot Festivali Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme ve Vize Bilgileri

Turumuza çıkmadan önce müze kart edinmenizi tavsiye ederiz.Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Serik - Manavgat - Alanya
Tur Hareket Tarihleri: 26 Nisan

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

2022 Alaçatı Ot Festivali Turu

Cibes, kuzukulağı, şevketi bostan, radika, karabaş, ebegümeci, kenger, turp otu, kazayağı, arapsaçı, pazı, ısırgan otu… Baharın gelmesiyle Ege’nin sofralara lezzet katan otları yeniden kendini gösteriyor. Zeytinyağlı yemeklerden salatalara, hatta reçellerden turşulara kadar kullanılan ve Ege mutfağına özelliğini veren otlar saymakla bitmiyor. Bölgenin ot cennetlerinden biri olan Çeşme, on yıldır Alaçatı Ot Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Bahar’ın gelmesiyle Türkiye'nin festival rotalarından biri olan Alaçatı ve onun göz bebeği Alaçatı Ot Festivali yine renkli görüntülerle adından söz ettireceğe benziyor. Ot yemeği meraklılarının akın ettiği festival iki yıldır salgın engeline takılıyordu. Yaz tatilinin popüler destinasyonu Alaçatı'da düzenlenen Alaçatı Ot Festivali'ne bu yıl Lisinya Tur ile Alaçatı Ot Festivali turları ile katılabilir, bu görsel ve lezzet şölenine siz de ortak olabilirsiniz. Birbirinden lezzetli, çeşit çeşit otların yer aldığı Alaçatı Ot Festivali'nde Ege'nin yöresel lezzetlerini tadacak ve karnaval coşkusunu yaşayacaksınız. Alaçatı Ot Festivali turları ile bu yıl güzel bir hafta sonu yaşamak, festival coşkusunu hissetmek, Ege havası almak ve çeşitli otlar ile yeni tarifler öğrenip onları evde denemek istiyorsanız sizi Alaçatı Ot Festivali turları ile bu coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz.

Çeşme Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Alaçatı Ot Festivali, ilgi çekici festivallerden biri olmayı kısa sürede başardı. Alaçatı'nın hayran bırakan mimarisi, arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri ve mis gibi havası ile bir bütün olan Alaçatı Ot Festivali, ilk kez 2010 yılında düzenlenmiş ve büyük bir ilgi görmüştü. Her yıl büyük bir kortej geçişi ile başlayan Alaçatı Ot Festivali'nde bu yıl da benzer bir açılış yaşanacak. Ardından yöresel kıyafetler giymiş yöre insanın doğadan topladıkları çeşit çeşit otları sergilenecek ve kortej geçişi sonrası Pazaryeri Meydanı'nda klasik müzik konseri ve farklı etkinlikler yapılacak.

Alaçatı Ot Festivali Tur Programı

Lisinya Tur ile beraber Alaçatı Ot Festivali turları Türkiye'nin yaz rotasını bahar aylarında keşfedecek, Ege'nin en güzel zamanlarından birini yaşayacaksınız. Antalya çıkışlı turlar ile Antalya ve çevresi de dahil olmak üzere Manavgat Alanya ve Serik’ten hareketle Alaçatı Ot Festivali turları lüks otobüslerle yapılıyor. Tarihteki 12 ion kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki ismi Erythrai Çeşme ilk durak oluyor. Çeşme'de gezilecek yerler arasında yer alan ve 1508 yılında II. Beyazıt’ın yaptırdığı Çeşme Kalesi ve hediyelikler alabileceğiniz Çeşme Çarşısı listemizde yer alıyor. Ardından antik dönemde ismi Agrillia olan Alaçatı'nın yolunu tutuyoruz. Kendine özgü taş mimarisi, asma bahçeleri, yel değirmenleri ve rüzgarı ile ünlü Alaçatı'da sokakları gezerken Alaçatı Ot Festivali'ni doyasıya yaşayacağız. Alaçatı Ot Festivali turları ile Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, dillere destan güzelliği ile Şirince, muhteşem ev mimarisi ile eski adı Domatia olan Doğanbey Köyü, yavaş şehir Seferihisar, Teos Antik Kenti, Sığacık, İzmir’in meşhur Saat Kulesi ve Kurtuluş Savaşı'nda düşmana ilk kurşunu atan Gazeteci Hasan Tahsin anıtının yer aldığı Konak Meydanı da gezi programımızda yer alıyor.

Birbirinden leziz etkinlikleri, müziğin Ege notaları, sokaklara yayılan mis gibi kokuları ve gelecek kuşaklara da aktarılması planlanarak hazırlanan kitabı ile önemli dünya festivalleri arasında yer alan Alaçatı tatlarını sunan ve bölgenin sadece deniz, kum, güneşten ibaret olmadığını hissettiren bu festivale Lisinya Tur ile katılmaya ne dersin?

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.