Anıtkabir Turu

 ANITKABİR 

 Anıtkabir - Ulucanlar Cezaevi Müzesi - Eski Meclis

 TARİH 

 10 Kasım Cuma 


 

 Kişi Başı

 Sabah Kahvaltısı Dahil 

 Sadece 

 999₺ 

 Tüm kredi kartlarına vade farksız  3  taksit imkanı 

TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR.

 ARAÇ TİPİ MİSAFİR SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR. 

Koltuk numaraları rezervasyon sırasına göre verilmektedir.

Bu program size uymadıysa günübirlik programı incelemek için tıklayınız...

Tur Programı

1. Gün:

Siz değerli misafirlerimizi önceden belirlenen duraklardan alarak turumuza gece yolculuğuyla başlıyoruz.

Antalya - 21:00 civarı

Serik - 22:00 Civarı

Manavgat - 23:00 Civarı

Alanya - 21:45 Civarı

2. Gün:

Keyifli bir gece yolculuğunun ardından sabah erken saatlerde Ankara'ya varıyoruz. Uygun bir yerde kahvaltımızı (fiyata dahil) aldıktan sonra Anıtkabir'e doğru yola çıkıyoruz. Anıtkabir'e vardığımızda Ulu Önder Atatürk’ün Yurtta Sulh Cihanda Sulh özdeyişinden esinlenerek Dünya’nın çeşitli ülkelerinden ve Anadolu’nun değişik bölgelerinden getirilen ağaç ve süs bitkilerinden oluşan Barış Parkı’nı görerek anıt bloğuna giriyoruz. Aslanlı yol, Tören meydanı ve Mozoleden oluşan bloğumuzda ilk durağımız aslanlı yol olacak. Bu yola ulaşmak için çıktığımız merdivenlerin başında İstiklal ve Hürriyet kulelerini görerek üçlü kadın ve erkek gruplarını yürüyerek geçip tören meydanına ulaşıp, Anıtkabir’in en önemli bölümü olan Mozoleye çıkıyoruz. Bronz kapılardan şeref holüne girerek Ata’mızın huzurunda saygı duruşunda bulunduktan sonra Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesini gezmeye başlıyoruz. Ata’mızın özel eşyalarının sergilendiği bölüm, Panorama ve yağlı tablolarla Çanakkale Muharebeleri ve Kurtuluş Savaşı’nın anlatıldığı bölüm, ayrı ayrı galerilerde Milli Mücadele ve Devrimlerin anlatıldığı bölüm, Atatürk’e ait kitapları ve el yazılarını göreceğimiz son bölümü de görerek Anıtkabir ziyaretimizi tamamlıyoruz. Anıtkabir ziyaretimizin ardından Ulucanlar Cezaevi Müzesine gidiyoruz. Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde 81 yıl boyunca düşünceleri yüzünden hapse girmiş gazeteci, yazar, şair, siyasetçi gibi kişilerin ayrıntılı bilgileri, ailelerinden temin edilmiş özel eşyaları ve cezaevinde iken çekilmiş fotoğrafların sergilendiği avluları görüyoruz. Daha sonra Ulus'taki 1. Türkiye Büyük Millet Meclis binasını görüyoruz. Uygun bir yerde öğlen yemeği molası verdikten sonra dönüş yoluna geçiyoruz. Gece saatlerinde Antalya bölgesinde oluyoruz. Sizleri alınış noktalarınıza bırakarak bir sonraki turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ANTALYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ (20:30 21:30 CİVARI)
Aspendos Kavşagı Koçtaş Magazası(Doğuya Giderken Önü) (Batıya Giderken Karşısı)
Meydan PTT (Doğuya Giderken karşısı) (Batıya Giderken önü)
Mevlana BP (Doğuya Giderken karşısı) (Batıya Giderken önü)
Mark Antalya (Doğuya Giderken Önü Otobüs Durağı) (Batıya Giderken Karşısı Bilgehan Otel Önü)
İl Sağlık Önü
5M Migros Avm Önü Otobüs Duragı
İl Jandarma(Batıya giderken) Akdeniz Üniversitesi Meltem Kapısı (Doğuya giderken)
Kepez Belediyesi siyah bina (çevreyolu cephesi)
Özdilek Avm  (Doğuya Giderken Önü) (Batıya Giderken Karşısı)
100. Yıl Samanyolu Pastanesi(Doğuya Giderken Karşısı) (Batıya Giderken Önü)
Aksu Pınarlı Kavşagı Petrol Ofisi (Batıya Giderken)
Aksu BP Petrol Sedir Restorant (Doğuya Giderken)

SERİK İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ (22:00CİVARI)
Öğretmen Evi
Genpa Kavşağı
Sanayi Kavşağı
Otogar Kavşağı

MANAVGAT İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ (23:00 CİVARI)
Side Total Kavşağı,
İbrahim Sözen Gençlik Merkezi

Remzi Güven Caddesi LİSİNYA TUR OFİSİ
Köprübaşı Petek Pastahanesi(Batıya Giderken) - Köprübaşı Vakıfbankası (Doğuya Giderken)
Çarşı Burger King(Batıya Giderken) Çarşı Ziraat Bankası (Doğuya Giderken)

ALANYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ(21:30 CİVARI)
Alanyum Avm
25 Metrelik Yol Kapanan Süvari Mağazası
Başkent Hastahanesi
Hal Kavşağı Madam Coco
Otogar Kavşağı Belediye Mezarlığı Çevre Yolu Üzeri
Konaklı Işıklar
Avsallar Işıklar
Okurcalar

(TUR ÇIKIŞ GÜNÜNDEN 24 SAAT ÖNCESİNDE KURULACAK OLAN WHATSAP GRUPLARIMIZDAN ALINIŞ SAATLERİ NET OLARAK BİLDİRİLMEKTEDİR)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Gidiş Dönüş Ulaşım
  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Sabah Kahvaltısı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kişisel harcamalar
  • Ulucanlar Cezaevi Müzesi Giriş Ücreti

Yorumlar


Anıtkabir Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme ve Vize BilgileriTur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Serik - Manavgat - Alanya
Tur Hareket Tarihleri: Günübirlik tur sayfasında bu alanları tasarımdan kaldırın - TARIHLER

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Anıtkabir Turu

Ankara Anıtkabir Turu en uygun fiyatlar ve kolay ödeme seçenekleriyle lisinyatur.com’da. Bilhassa özel günlerde gerçekleştirdiğimiz Anıtkabir Turları ile Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarını ziyaret etme imkanına sahip olurken bunun yanında Eski MeclisUlucanlar Cezaevi Müzesi ve Kızılay Meydanı’nı da göreceksiniz. Antalya çıkışlı Anıtkabir turu hakkında detaylı bilgiyi web sitemiz üzerinden alabilir ya da müşteri hizmetleri numaramızdan 02427433344 bize ulaşabilir rezervasyonlarınızı en uygun fiyatlardan yaptırabilirsiniz. Anıtkabir seni çağırıyor.

Günübirlik Ankara Anıtkabir Turu

Günübirlik Ankara Anıtkabir Turu Lisinya Tur misafirlerinin en çok tercih ettiği turlar arasındadır. Antalya, Serik, Manavgat ve Alanya kapsamlı gerçekleştirilen Anıtkabir ziyareti prizli ve internetli ultralüx otobüslerle pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Anıtkabir’de de herhangi bir kısıtlama olmadığından tura gönül rahatlığıyla katılabilirsiniz. Anıtkabir Turu Antalya-Ankara istikametinde olup turlara bu istikamet üzerinden de katılabilirsiniz. Eğer daha önce Anıtkabir’e gitmediyseniz mutlaka gitmeniz gereken yerler arasına eklemeli ve bu yeri görmelisiniz.

Antalya Çıkışlı Anıtkabir Turu

Antalya çıkışlı Anıtkabir turu güvenilir, tecrübeli ve profesyonel firma garantisiyle lisinyatur.com’da. Tur günü tarihinden bir gün önce akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi önceden belirlenen alınış noktalarından alarak turumuza başlıyoruz. Antalya ve çevresinden 1 gün öncesi akşam hareketle Anıtkabir turlarımızı gerçekleştiriyoruz. Sabah erken saatlerde Anıtkabir’de oluyoruz. Daha sonra programımızda belirttiğimiz diğer yerleri de geziyoruz. Dönüşte sizleri yine aynı alınış noktalarına bırakıp bir sonraki turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Anıtkabir Turu Fiyatları

Anıtkabir turu fiyatları hakkında daha detaylı bilgiye müşteri hizmetlerimizden ulaşabilirsiniz. Ancak 2021 yılında Lisinya Tur farkıyla Antalya çıkışlı olarak gerçekleştirilen Anıtkabir Turu 190₺’ye yapılmaktadır. Kişi başı 190₺ olan bu turda Anıtkabir’in yanında daha bir çok yeri görme imkanınızda olacaktır. Ayrıca Gidiş Dönüş Ulaşım, Seyahat Sigortası, Araç İçi İkramlar, Profesyonel Rehberlik Hizmeti, Ulucanlar Cezaevi Müzesi Giriş Ücreti de fiyata dahil hizmetlerimiz arasındadır. Kişi sayınıza göre web sitemizden otomatik şekilde fiyat alabilir dilerseniz rezervasyonunuzu da yaptırabilirsiniz.

Anıtkabir Nasıl Bir Şey?

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarı olarak inşa edilen Anıtkabir, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Başkent Ankara’nın sembollerinden biridir. Atatürk’ün ölümünden sonra dönemin hükümeti, Atatürk için Anıtkabir yapılmasını kararlaştırdı. Anıtkabir tamamlanıncaya kadar Atatürk’ün cenazesi geçici mezar olarak belirlenen Etnografya Müzesi’ne konuldu. Anıtkabir’in inşa edilmesi ile Rasattepe, Türkiye Cumhuriyeti ve Başkent Ankara için önemli bir merkez haline geldi. anıt mezar binasının Şeref Holü olarak adlandırılan kısmında Atatürk'ün sembolik bir lahdi yer alırken Atatürk'ün naaşı, bu yapının alt katındaki mezar odasında defnedilmiştir. Komplekse giriş, Aslanlı Yol adı verilen allenin başlangıcından yapılır ve bu yol, törenlerin gerçekleştirildiği dikdörtgen bir meydana ulaşır. Anıt mezar, revaklarla çevrili bu alanın bir kenarında konumlanırken meydanın Aslanlı Yol'un doğrultusundaki diğer kenarında da kompleksten çıkış kısmı yer alır. Aslanlı Yol'un dört köşesi, tören meydanının çıkışı ve meydanın köşeleri olmak üzere komplekste on adet kule, iki heykel grubu ve Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi bulunur. Anıt Bloku olarak adlandırılan tüm bu yapılar, Barış Parkı adı verilen ağaçlık bir alanla çevrilidir. Yapıların betonarme olduğu kompleksteki yapıların yüzeylerinde ve zeminlerinde, farklı tiplerdeki mermer ve travertenler kullanılmıştır. Anıtkabir; kabartma, mozaik, fresk ve oyma tekniğiyle oluşturulan süslemeler içerir. İkinci Ulusal Mimarlık Akımı üslubunda neoklasik olan yapı, günümüzdeki Türkiye topraklarında tarih boyunca hüküm sürmüş Hitit, Yunan, Selçuklu ve Osmanlı kültürlerinden izler taşır.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.