Kosova'lı Büyük Balkan Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 2023 UÇAKLA VİZESİZ 

 KOSOVA'LI BÜYÜK BALKAN TURU 

MAKEDONYA – KOSOVA - ARNAVUTLUK – KARADAĞ – BOSNA-HERSEK – SIRBİSTAN – (HIRVATİSTAN)

 5* ve 4* OTELLER KALİTESİYLE KONAKLAMA 

 8-GECE-8 GÜN / 7 Gece Otel Konaklamalı  /Otellerde Sabah Akşam Yemekleri Dahil  
2 Gece (Üsküp) – 1 Gece (Ohrid) – 1 Gece (İşkodra) – 1 Gece (Trebinje)
1 Gece (Saraybosna) – 1 Gece (Belgrad) Konaklama ile

ANTALYA-ÜSKÜP-ANTALYA AKTARMASIZ DİREKT UÇUŞ AVANTAJI İLE

(Dikkat!!! Uçaktan İndikten sonra, gece yolculuğu yapmadan konaklama ayrıcalığı bu programda…)

Yeşil Pasaport ve Geçerli Schengen Vizesi Olan, İsteyen Konuklarımızla DUBROVNİK Turu İmkanı 

LİSİNYA TUR, UÇAKLA BALKAN TURU AYRICALIKLARI
MAKEDON GECESİ EĞLENCESİ FİYATA DAHİL !
BOŞNAK GECESİ EĞLENCESİ FİYATA DAHİL !
SÜRPRİZ EKSTRA TUR YOK! 
KOSOVA TURU FİYATA DAHİL ! 
TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI FİYATA DAHİL !
KARADAĞ’da BUDVA, KOTOR, PERAST TURLARI FİYATA DAHİL !
ST NAUM MANASTIRI GEZİSİ FİYATA DAHİL !
MATKA KANYONU GEZİSİ FİYATA DAHİL !
BLAGAJ (SARI SALTUK) GEZİSİ FİYATA DAHİL !
LİSİNYA TUR KALİTESİ, GÜVENCESİ,TECRÜBESİ VE PROFESYONEL REHBER KADROSU EŞLİĞİNDE

Tarihler

23 Nisan Pazar | 30 Nisan Pazar
03 Mayıs Çarşamba | 10 Mayıs Çarşamba
07 Mayıs Pazar | 14 Mayıs Pazar
14 Mayıs Pazar | 21 Mayıs Pazar
17 Mayıs Çarşamba | 24 Mayıs Çarşamba
21 Mayıs Pazar | 28 Mayıs Pazar
07 Haziran Çarşamba | 14 Haziran Çarşamba
11 Haziran Pazar  | 18 Haziran Pazar
21 Haziran Çarşamba | 28 Haziran Çarşamba
05 Temmuz Çarşamba | 12 Temmuz Çarşamba
09 Temmuz Pazar | 16 Temmuz Pazar
02 Ağustos Çarşamba | 09 Ağustos Çarşamba
09 Ağustos Çarşamba | 16 Ağustos Çarşamba
06 Eylül Çarşamba | 16 Eylül Çarşamba
15 Eylül Cuma | 22 Eylül Cuma
16 Eylül Cumartesi | 23 Eylül Cumartesi 
20 Eylül  Çarşamba | 27 Eylül Çarşamba
04 Ekim Çarşamba | 11 Ekim Çarşamba
18 Ekim Çarşamba | 25 Ekim Çarşamba

Dikkat !!! Tarihlere Göre Cumartesi’yi Pazar’a - Çarşamba’yı Perşembe’ye - Cuma'yı Cumartesi'ye - Pazar'ı Pazartesi'ye Bağlayan Gece Çıkışlı

 8 Gece / 8 Gün 

 Kişi Başı 

 529€ 

'dan başlayan fiyatlar

 TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ  6 TAKSİT İMKANI 

TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR.

Bu program size uymadıysa diğer Büyük Balkan turuna  BURADAN  bakabilirsiniz.

Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir.
Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir

Tur Programı

1. Gün: Antalya - Üsküp - Tetova(Kalkandelen) - Bitola(Manastır) - Ohrid

Gece siz değerli misafirlerimizi önceden belirtilen duraklarımızdan alarak Antalya havalimanına geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz kendi imkanları ile havalimanına gelebilirler. Check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ile saat 00:25’te AKTARMASIZ (DİREKT) uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve yerel saat 02:15‘te Üsküp Havaalanına varıyoruz. Bagajlarımızı alıp pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, bizi bekleyen otobüslerimiz ile sabah kahvaltımız otelimizde aldıktan sonra, MAKEDONYA’nın beşinci büyük kenti olan KALKANDELEN (TETOVA)’e doğru yola çıkıyoruz. Şar dağlarının eteklerinde kurulu ve Pena Nehri kenarında bulunan kente ulaştıktan sonra; sanat dünyası için çok önemli bir yapı olan Alaca Camii’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra, Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti  MANASTIR’a (Bitola)hareket ediyoruz. Önce, Büyük Önder ATATÜRK’ün okuduğu Askeri İdadi’yi, (Askeri Lise) Atatürk Müzesinini ziyaret ediyoruz. Yürüyüş turumuz esnasında, Şirok Sokakta Osmanlı’dan kalan Orduevi, Eleni’nin Evi, Saat Kulesi, Pekmez Meydanı, İshakiye Camii, Yeni Camii, ünlü türküye ilham olan havuz ve çeşmeyi görerek, serbest zaman veriyoruz. Buradaki programımızı tamamladıktan sonra, yolumuzun üzerinde bulunan II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devriminin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan RESNE’ye uğruyoruz. Resneli Niyazi Bey Sarayını görerek, OHRİ’ye hareket ediyoruz. Ohri’ye ulaştığımızda Osmanlı’nın Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş, Ohridlilerin ‘‘Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid in üzerine düşmüş’’ tanımlaması ile ünlü tarihi OHRİD şehrinde yürüyüş turu yapıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya Kilisesi, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri,  Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Camii, Halvetiye Tekkesi, Bizans dönemi Meryemana Kilisesi, Hacı Turgut Camii görerek gezimizi tamamlıyor ve Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Bu esnada meşhur sedef - inci takılardan alışverişler yapabilirsiniz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeği esnasında Balkan müzikleri ve folklor gösterileri eşliğinde unutulmaz bir  gece yaşıyoruz. Konaklama Ohrid’de otelimizde.

2. Gün: Ohrid - Sveti Naum – Elbasan – Tiran – İşkodra

Unesco'nun Kültür Mirası Listesindeki Ohri’de, kahvaltımızı otelimizde alıyor ve Mavi İnci” adıyla bilinen ve Dünyanın en derin göllerinden biri olan Ohrid Gölünde isteyen konuklarımızla (ekstra) Tekne Turu’na katılıyoruz. Tekne turumuz sırasında “Elveda Rumeli” dizisinde “Kaymakamlık Konağı” olarak kullanılan Ohrid Başpiskoposluk Binası, Tito’nun Yazlık Konutu ve Oteller bölgesini görme şansına sahip olacaksınız. Keyifle geçen tekne turu sonrasında, Roma döneminden kalma 4000 kişilik Antik Tiyatro’yu, yüksek bir tepeye kurulu ve ilk Makedon Devleti’nin kurucusu Çar Samuel’in adını taşıyan, eşsiz şehir manzarasına sahip Ohrid Kalesi’ni görüyor ve fotoğraflarımıza ekliyoruz. Daha sonra, Makedonya’nın incisi Ohrid’den ayrılarak, 40 km uzaklıktaki gölün doğduğu yer olan Sveti Naum’a gidiyoruz. Makedonlar buraya “Cennetten bir köşe” diyor. Unesco tarafından koruma altına alınan bölgede yeşilin her tonunu görmeniz mümkün… Sveti Naum bölgesinde yer alan Galicica Doğal Milli Parkı’nın büyüleyici güzelliğinin keyfini çıkarırken, isteyen konuklarımız sandalla gölde geziye katılabilir veya hediyelik eşya dükkanlarında alışverişler yapabilirsiniz. Buradan yönümüzü Arnavutluk’a çeviriyoruz. Makedonya – Arnavutluk Sınır Kapısına ulaşıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, Shkumbini Nehri Vadisi boyunca ilerliyoruz. Güzergâhımızda bulunan, Balkanların Osmanlı döneminde kurulan şehirlerinden olan ELBESAN üzerinden ilerleyerek,  1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan TİRAN’a ulaşıyoruz. 20.yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un bu gözde şehrinde Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Heykeli ve Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzu tamamlıyor ve kıyısında kurulduğu göl ile aynı adı taşıyan ve 435 sene süren Osmanlı döneminde, Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan İŞKODRA'ya geçiyoruz. Tarihi kaleyi gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Not: Bugün için otele girişimiz ve akşam yemeğimiz geç saatte olacaktır.

3. Gün: İşkodra - Budva – Kotor – Perast – Trebinje (Dubrovnik)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, hareket ediyor ve pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, KARADAĞ ülkesine giriş yapıyoruz. Adriyatik kıyıları boyunca Bar ve Petrovaç üzerinden ilerleyerek, Karadağ sahillerinin en gözde turistik destinasyonlarından olan Sveti Stefan Adası’nı görebileceğimiz noktada kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Buradan, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan BUDVA şehir merkezini otobüsümüzden Panoramik olarak görerek, yolumuza güzel manzaralar eşliğinde ilerleyerek, tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan KOTOR'a varıyoruz. Surlarla tahkim Kotor şehrindeki yürüyüş turumuzda, birçok tarihi yapının yanı sıra Deniz Kapısı, Silah Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Utanç Sütunu, Beskuca Sarayı, Aziz Triphon Kilisesi, “Dedikodu” Çeşmesi, Aziz Nikola ve Aziz Luka Kiliselerini, eski kentin önemli meydan ve malikânelerini göreceğiz. Kotor turumuzun ardından, UNESCO koruması altında muazzam bir Orta Çağ köyü olan Perast’a doğru yola devam ediyoruz. Sahiline bakan 2 küçük adadan birincisi bir manastır adası olup ve turistik ziyarete kapalı olan Sveti Djordje yani St. George Adası, diğeri ise insan eliyle 600 yıl önce yapılmış olan Lady of the Rocks (Kayaların Leydisi) adasıdır. Hayran kalacağınız bu güzellikleri resimlemek üzere alacağımız kısa bir fotoğraf molası sonrasında, Bosna-Hersek sınır kapısındaki gümrük işlemlerimizi tamamlayarak Karadağ’dan ayrılıyor ve Bosna Hersek’e geçiyoruz. Ülkenin en güney beldesi olan Leotar dağının eteklerindeki, Trebišnjica Nehrinin iki yakasına kurulu Trebinje’ye ulaşıyor ve otelimize yerleşip akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde.

İsteğe Bağlı Dubrovnik Turu : Schengen vizesi ya da yeşil pasaportu olan misafirlerimizle otelde akşam yemeği aldıktan sonra, Trebinje’den ayrılıyor, kısa bir yolculuk ile Bosna Hersek–Hırvatistan Sınır Kapısına varıyoruz. Ekstra (isteğe bağlı 50 € olan bu tur yeterli sayıda katılımcı olduğu takdirde gerçekleşecektir.) Pasaport ve gümrük işlemlerimizi gerçekleştirerek Dubrovnik’e ulaşıyoruz. Eski adı Ragusa olan, Hırvatistan’ın Adriyatik sahilindeki Ortaçağdan kalma eserleri ile ünlü şehrini geziyoruz. Korunaklı bir yarımada üzerine kurulu ve etkileyici surlarıyla göz alan bu tarihi kentte, görkemli şehir surlarının ve kapılarının, Onofrio Çeşmesi, Fransisken Manastırı, 14. yüzyıldan kalma Eczane, Çan Kulesi, Orlando Heykeli, Aziz Blaise Kilisesi, Sponz Sarayı, Rektör Sarayı ve tarihi limanın görüleceği gezimizi tamamlıyoruz. Serbest zamanı takiben kentten ayrılarak,Hırvatistan – Bosna Hersek Sınır Kapısına varıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Trebinje’yedeki otelimize dönüyoruz.

4. Gün: Trebinje - Pocitel - Blagaj (Sarı Saltuk-Alperenler Tekkesi)- Mostar - Konjic – Saraybosna-Boşnak Gecesi Eğlencesi

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, MOSTAR’a doğru yol alıyoruz. Osmanlı kervan yolunun bekçiliğini yapan ve bugünkü yarı terk edilmiş haliyle bile etkileyici olan, Osmanlı köyü POÇİTEL’i  panaromik olarak görüyor ve Avrupa’nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan Buna Nehri’nin kenarındaki SARI SALTUK TEKKESİ’ni (Alperenler Tekkesi) gezmek üzere BLAGAJ’a varıyoruz. 1465’de Osmanlıların eline geçtikten sonra muhteşem bir doğaya sahip, bu bölgede kurulan tekke Bosna’nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Blagaj turumuzu tamamladıktan sonra MOSTAR’a geçiyoruz. Neretva Nehri üzerinde bulunan, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1993’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004 yılında Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü ile turumuza başlıyoruz. Eski Hamam, Sultan Selim Mescidi, Koski Mehmet Paşa Camii, Kuyumcular Çarşısı da görülerek turumuzu tamamlıyor ve Mostar’ın zengin çarşısında serbest zaman veriyoruz. Mostar’dan ayrılarak, SARAYBOSNA’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahımızda, Balkan coğrafyasının dağlar ve nehirlerin süslediği nadide bir parçasında, görsel şölenlerle geçecek bir yolculuğa başlıyoruz. Yugoslav Partizanların Nazi ve İtalyan birliklerine karşı efsanevi direnişine sahne olan Neretva Muharebesinin yaşandığı Jablanica’ da Alman ikmal trenlerinin geçişini engellemek için havaya uçurulduğu haliyle günümüze ulaşan Neretva Köprüsünü görüyor ve Konjic üzerinden BOSNA HERSEK’in başkenti SARAYBOSNA’ya ulaşıyoruz. İki asır boyunca Balkanların kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir. 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar arasındaki yıkıcı savaşlar sonucu büyük tahribata uğramış olmakla birlikte güzelliğini halen büyük ölçüde korumaktadır. Saraybosna’ da ki yürüyüş turumuza Bosna Savaşında günlerce yanan ve milyonlarca el yazması eserin yok olduğu Eski Kütüphane, Seher Köprüsü, İnat Evi, Hünkâr Camii ve 1914’de I. Dünya Savaşının patlak vermesine sebep olan Franz Ferdinand suikastının yaşandığı Latin Köprüsü’nü görerek başlıyoruz. Eski kentin Avusturya bölümünde İsa’nın Kalbi Kilisesi, Sonsuz Ateş Anıtı, Pazar Yeri Katliamının yaşandığı Açık Pazar, Sinagog, Türk bölümünde Ferhadiye Camii, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Külliyesi gibi eserleri görerek gezimizi tamamlıyoruz. Saraybosna’nın sembolü olan Başçarşı’da vereceğimiz serbest zaman sonrasında Restaurant’da veya otelimizde alacağımız akşam yemeği esnasında Boşnak Gecesi eğlencesi ile unutulmaz bir  gece yaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’ da otelimizde.

5. Gün: Saraybosna – Belgrad

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından BELGRAD’a hareket ediyoruz. Yol boyunca birbirinden eşsiz dağların doyumsuz doğal güzelliklerini izleyerek yapacağımız keyifli bir yolculuğun ardından Bosna Hersek – Sırbistan Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında, Sırbistan’ın ovalık bölümünde kurulu, tarıma yönelik organizasyonlarıyla dikkat çeken köylerini görerek, Sırbistan’ın başkenti BELGRAD’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Sırpçada “beyaz şehir” anlamına gelen Pannonian Ovasının Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna Nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan bu kente varışımızdan sonra, turumuza Parlamento, Eski Saray, Ulusal Müze, Terazi Çeşmesi gibi görkemli yapıları görerek, tarihi kenti yakından tanıyacağımız yürüyüşümüzle başlıyoruz. Eski kentin Tuna ve Sava Nehirlerinin birleşme noktasına hâkim olarak kurulmuş kalesini ziyaret ediyoruz. Saat Kule Kapı ve İstanbuliç ve dış Kapılarını, Tuna Nehri ve Sava Nehirlerinin buluştuğu noktayı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesini, Damat Ali Paşa Türbesini, Askeri Açık Hava Müzesini ve Fransa’ya Şükran Anıtı’nı rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde görerek turumuzu tamamlıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda, isteyen Belgrad’ın “İstiklal Caddesi” tadındaki Mihailova Caddesinde gezintiler yapabilirler. Bu güzel turumuzun sonunda akşam yemeği ve konaklama Belgrad’daki otelimizde.

6. Gün: Belgrad – Üsküp

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Yahya Kemal’in şehri MAKEDONYA’nın başkenti ÜSKÜP’e hareket ediyoruz. Üsküp Kent merkezine varışımızın ardından, kentin ana meydan ve bulvarlarını, Üsküp 2014 Projesi çerçevesinde yapılan sayısız heykel ve neo-klasik binaları görerek yapacağımız panoramik turun ardından, Üsküp Kalesi önünden yürüyüş turumuza başlıyoruz. Önce Mustafa Paşa Camii, Sulu Han, Murat Paşa Camii, Çifte Hamam, Eski Türk Çarşısı, Kapan Hanı, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü gibi Osmanlı yapısı eserlerini görüyor ve Eski Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Makedonya Meydanı’nda, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykelle birlikte Çar Samuil, Jüstinyen, II.Philip, Kraliçe Olympia, B.İskender Heykelleri, Rahibe Teresa Anı Evi’ni görüp, bu esnada bol, bol fotoğraf çekme şansına da sahip olacaksınız. Buradaki gezilerimizi tamamlayarak ÜSKÜP’teki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Otelimizde.

7. Gün: Üsküp – Matka Kanyonu – Priştine – Prizren - Üsküp

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Üsküp’e geri dönmek üzere ayrılarak yaklaşık 15 km güney batısında, Treska Nehri’nin Vardar Nehri ile buluştuğu alanda yer alan ve Dünyanın en doğal 100 harikaları listesinde bulanan  MATKA KANYONU’na gidiyoruz. Sakinliğinin yanında, muhteşem doğasında büyüleneceğiniz Kanyon, eşsiz doğa güzellikleri ve bine yakın farklı bitki çeşidiyle saklı bir cenneti andırıyor. Bu harika doğaya sahip kanyonda, isteyen konuklarımız tekne turuna katılabilir veya kafelerinde vakit geçirebilirler. Serbest zamanın bitiminde yönümüzü Osmanlı ve anadolu izlerini görebileceğimiz KOSOVA’ya çeviriyor ve sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak, başkent PRİŞTİNE’ye yol alıyoruz. Kente varışımızın ardından Panoramik Şehir turumuzda, 19. Yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Osmanlılar'ın 15 yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmet Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18 yüzyılın önemli eserlerinden Yaşar Paşa Camii’ni görüyoruz. 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda şehit edilmiş Osmanlı Padişahı Sultan Murat Hüdavendigar Türbe ve Müze’sini ziyaret ediyor ve hatıra fotoğrafı çektiriyoruz. Daha sonra muhteşem doğası ile dikkat çeken köy manzaraları eşliğinde ilerleyerek PRİZREN’e gidiyoruz. Tarihi 15 asır gerilerden gelen bu güzel şehri tanıtan, mimari silüeti ve 5 vakit minarelerinden ezan sesleri yükselen, yol ve dükkan levhalarındaki Türkçe ibareleri ile ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibasını veren Prizren’deki gezimizde, Sinan Paşa Camii, Meryemana Kilisesi, Halveti Tekkesi, Mehmet Paşa Camii ve Hamamı ve Taşköprü görülecek yerler arasındadır. Kentin sempatik çarşısında öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman sonrasında, Üsküp’e geri dönüyoruz. Akşam saatlerindeki varışımızın ardından, Üsküp Çarşısı’nda; serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin yönlendirme ve tavsiyeleri ile, şehrin keyfini çıkarabilirler.

8. Gün: Üsküp - Antalya

Rehberimizin belirlediği saatte yeniden buluşmamızın ardından, Üsküp Hava Limanı’na gidiyor ve gerekli pasaport-chekin işlemlerinden sonra SUN EXPRESS HAVAYOLLARI'na AKTARMASIZ DİREKT Antalya Yeşilköy Havalimanı'na hareket ediyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımızla sizleri alınış noktalarınıza bırakarak unutulmaz anılarımızla bir başka Lisinya organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Antalya-Üsküp / Üsküp-Antalya Aktarmasız Sun Express Hava Yolları ile Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Alan-Otel-Alan Transferleri ve Şehirlerarası Otobüs ile Ulaşımlar
 • Programdaki Tüm Şehir ve Kültür Turları
 • Ücrete Dahil Makedon Gecesi
 • Ücrete Dahil Boşnak Gecesi
 • 5* ve 4* Oteller Kalitesiyle Konaklama
 • 7 Gece Otel Konaklaması  ve 7 Kahvaltı – 6 Akşam Yemeği
 • Ücrete Dahil Kosova Turu
 • Ücrete Dahil Balagaj (Sarı Saltuk-Alperenler Tekkesi) Turu
 • Ücrete Dahil St.Naum Manastırı,Resne, ManastırTetova (Kalkandelen) Turu
 • Ücrete Dahil Karadağ’da,Budva, Kotor ve Perast Kasabası Turu
 • Ücrete Dahil Matka Kanyonu Turu
 • Ücrete Dahil Manastır (Bitola) Turu
 • Ülke - Şehir Giriş, Turist Konaklama Vergileri ve Alan Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check-Point Ücretleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Pasaport Numarası ile Yatırılır.
 • Öğle Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Her Türlü Otel Ekstraları , Otel veya Yerel Eğlence Mekanlarında AlınanTüm İçecekler
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € ,65 Yaş  üstü yolculardan 30 €  alınır.

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
23.04.2023619,00 689,00 599,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 509,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 509,00
Taksitler »
03.05.2023639,00 739,00 569,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 479,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 479,00
Taksitler »
07.05.2023689,00 659,00 689,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 479,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 479,00
Taksitler »
14.05.2023625,00 699,00 625,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 499,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 499,00
Taksitler »
17.05.2023619,00 719,00 619,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 499,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 499,00
Taksitler »
21.05.2023659,00 759,00 659,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 559,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 559,00
Taksitler »
07.06.2023784,00 884,00 784,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 539,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 539,00
Taksitler »
11.06.2023735,00 835,00 735,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 679,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 679,00
Taksitler »
21.06.2023709,00 809,00 709,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 629,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 629,00
Taksitler »
05.07.2023709,00 809,00 709,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 659,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 659,00
Taksitler »
09.07.2023735,00 835,00 735,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 679,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 679,00
Taksitler »
02.08.2023699,00 799,00 699,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 659,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 659,00
Taksitler »
09.08.2023619,00 719,00 619,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 559,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 559,00
Taksitler »
06.09.2023719,00 819,00 719,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 639,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 639,00
Taksitler »
15.09.2023649,00 749,00 649,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 509,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 509,00
Taksitler »
16.09.2023679,00 779,00 679,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 519,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 519,00
Taksitler »
20.09.2023689,00 789,00 689,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 539,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 539,00
Taksitler »
04.10.2023669,00 769,00 669,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 519,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 519,00
Taksitler »
18.10.2023529,00 629,00 529,00 0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 429,00
0 - 2 Yaş 149,00
3 - 12 Yaş 429,00
Taksitler »

Yorumlar


Kosova'lı Büyük Balkan Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


Vize Bilgileri


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Manavgat - Serik - Alanya
Tur Hareket Tarihleri: 23 Nisan • 03, 07, 14, 17, 21 Mayıs • 07, 11, 21 Haziran • 05, 09 Temmuz • 02, 09 Ağustos • 06, 15, 16, 20 Eylül • 04, 18 Ekim

İptal Şartları

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.