Tekne turu ve yeni koylar keşfetmeyi severlerin deneyimlemesi gereken bir tur ile karşınızdayız. Antalya çıkışlı Dalyan Tekne turumuz ile eşsiz bir deneyim sizleri bekliyor. Bu tur içerisinde sadece mavi deniz şöleni yer almıyor. Doğanın şifası ve güzellikleri de yer alıyor. Dilerseniz detaylara geçelim.

Öncelikle turumuza belirlediğimiz size en yakın durak noktalarından sizleri alarak başlıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek olan otobüs yolculuğu, çay ve simit ikramımızdan oluşan kahvaltı ardından teknemize ulaşıyoruz. Dalyan’dan kalkacak olan teknemiz bizleri İztuzu Plajı’na götürüyor. Yol sırasında önemli ve nefes kesici güzellikler ile karşılaşıyoruz. Nehirde Kaunos Kral Mezarlarını görüyor Dalyan nehrinin tek denizle buluştuğu yer olan İztuzu Plajı‘na geçiyoruz.  İztuzu plajı giriş ücretinin de tur ücretine dahil olduğunu belirtmek isteriz. İztuzu plajında verilecek serbest zaman kapsamında hem plajın hem de gölün tadını çıkarıyor dilerseniz doya doya yüzüyorsunuz. Bu serbest zamanda şanslıysanız koruma altına alınmış karetta karettalardan bazılarına denk gelebilirsiniz. Plajdan sonra tekrar teknemize biniyor ve öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeği tur ücreti kapsamında olup, açık büfe şeklinde oluyor. Böylece siz sunulan çeşitler arasında dilediğinizi seçebiliyorsunuz.

Güzel bir öğle yemeğinin ardından sıra geldi turu diğer turlardan farklılaştıran noktalara. Sultaniye Çamur Banyoları yemekten sonraki durağımız oluyor. Burada dilerseniz (tur ücretine dahil değildir) iyileştirici özellikli olan çamur banyosu yapabilirsiniz. Sultaniye Kaplıcası / Çamur Banyosu, bölgede bulunan çamur banyoları arasından en iyisi olarak nitelendirilmektedir. Burada ağır bir şekilde sülfür kokusu yayan birkaç sıcak su havuzu vardır. Şifalı olduğu bilinen bu havuzlara dilerseniz 15 tl karşılığında girebilirsiniz.

Çamur banyoları da yapıldıysa sıra geldi dönüş yoluna. Dönüş yolu üzerinde de bu sefer 1 saatlik Göcek molası veriyoruz. Göcek’teki bu bir saat serbest zaman olup dilerseniz limanda gezebilir dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz. Bölgedeki küçük hediyeci dükkanlarından sevdiklerinize hediyeler alabilir veya tatilinizi simgeleyecek objeler satın alabilirsiniz.

Sıra geldi tam dönüş yoluna. Göcek’teki bir saat ardından akşam 22.00’da Antalya’ya varacak şekilde yolumuza devam ediyoruz. Antalya’ya varış ardından da sizleri buluşma noktalarına geri bırakıyoruz. Görmüş olduğunuz üzere bu tur sadece bir mavi tur değil aynı zamanda kültürel bir tur olarak diğer tekne turlarından biraz daha farklı bir konumda. Tüm gün teknede kalmayı tercih etmeyen, yayan olarak da hareket etmeyi seven misafirlerimiz için ise en ideal tekne turları arasında. Bu turumuzdan gerçekten keyif alacağınıza inanıyoruz. Tur ardından mutlu ve güzel anılarla dolu bir gün geçirmiş olmanızı umuyor bu güzel gününüzde Lisinya Tur olarak sizlere eşlik etmekten mutluluk duyuyoruz.

Antalya Çıkışlı Dalyan Tekne Turumuz ile ilgili daha detaylı bilgi almak veya fiyat öğrenmek için buradan ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.