Gap Turu Hatay Dahil

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 GAP TURU 

Halfeti - Harran - Göbeklitepe - Mardin - Midyat - Hasankeyf
Hatay - Gaziantep - Şanlıurfa - Mardin Konaklama 
Halfeti’de Tekne Turu… Urfa’da Sıra Gecesi…
Koşturmacasız Doya Doya Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır

 4 Gece 4* ve 5*  bölgenin en seçkin otellerinde konaklama... 

 Antalya - Adana (Sabah Uçağı) | Diyarbakır - Antalya (Akşam Uçağı) 

 Direkt Uçuş Konforu Gün Kaybı Yaşamadan 

 Kaburgacı Yaşar'da Sabah Kahvaltısı (Ciğer Kebap) Farkıyla... 

 Halfeti'de Tekne Turu, Urfa'da Yemekli Sıra Gecesi Fiyata Dahil 

 Tarihi Hanlarıyla Diyarbakır 

ve Hatay

 Tecrübeli Bölge Rehberlerimiz ile Ayrıcalığı Hissedecek, Tarih ve Kültür'e Doyacaksınız 

- Tarihler -  

22 Ocak Cumartesi - 26 Ocak Çarşamba (Sömestr'de)

24 Ocak Pazartesi - 28 Ocak Cuma (Sömestr'de)

26 Ocak Çarşamba - 30 Ocak Pazar (Sömestr'de)

27 Ocak Perşembe - 31 Ocak Pazartesi (Sömestr'de)

29 Ocak Cumartesi - 02 Şubat Çarşamba (Sömestr'de)

31 Ocak Pazartesi - 04 Şubat Cuma (Sömestr'de)

03 Şubat Perşembe - 07 Şubat Pazartesi (Sömestr'de)

 KAÇIRILMAYACAK FIRSAT 

 4 Gece / 5 Gün 

 Kişi Başı 

 2250₺ 
'den başlayan fiyatlarla

 TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ  3 TAKSİT İMKANI   

TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR.  
 Bu program size uymadıysa Otobüslü Gap Turuna  BURDAN  bakabilirsiniz. 
NOT : UÇAKLI TURLARIMIZA KATILAN MİSAFİRLERİMİZİN 2 DOZ AŞISI OLMASI VE 2. AŞININ ÜZERİNDEN 15 GÜN GEÇMESİ GEREKMEKTEDİR. AŞI KARTI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN İSE GİDİŞ VE DÖNÜŞTE PCR TESTİ YAPTIRMASI ZORUNLUDUR.

Tur Programı

1. Gün:

Sabah siz değerli misafirlerimizi önceden belirtilen duraklarımızdan alarak Antalya Havalimanına geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz kendi imkanları ile havalimanına gelebilirler. 07:00 Sun Express Antalya-Adana uçuşu ile Adana’ya uçuyoruz.  Adana'da bizleri bekleyen aracımız ile buluşarak sabah kahvaltımızı almak üzere meşhur Kaburgacı Yaşar Usta’da ciğer kabapla kahvaltımız (extra) aldıktan sonra Adana'yı sizlerle tanımaya başlıyoruz. Türkiye`nin 2.ci en büyük camii olma özelliğine sahip SABANCI MERKEZ CAMİİ’ni ve şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ`yü panoramik olarak gördükten sonra, SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle geziyoruz. Daha sonra yönümüzü tarihin en kadim topraklarına çeviriyoruz. Çukurova’nın eşsiz güzellikleri ve bir zamanlar Büyük İskenderinde ünlü İSSOS savaşına giderken kullandığı bu rotayı takiben Hatay Dörtyol, İskenderun ve Belen  üzerinden  Amik Ovası manzarası eşliğinde ÇAN, EZAN, HAZAN sesinin birlikte duyulduğu  HATAY’a  (Antakya) ulaşıyoruz. Burada Arkeoloji Müzesi ve Hıristiyanlık kelimesinin ilk defa telafuz edildiği ST.PIERRE KİLİSESİ’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinde ANTAKYA MUTFAĞI’nın muhteşem yemeklerinin  ve Künefesi’nin tadına bakma fırsatı buluyoruz. Turumuzun devamında şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde ORONTES diye bilinen ASİ Nehri’ni görüp, Eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz.  Alışveriş için meşhur ANTAKYA UZUN ÇARŞI’da serbest zaman verdikten sonra, rehberimizin belirteceği saatte buluşarak otele geçiyoruz. Otel'e yerleştikten sonra dileyen konuklarımız, otelimizin hemen karşısında bulunan HARBİYE ŞELALELERİ'ni görebilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otelde alınan akşam yemeği ve sabah kahvaltısı fiyatımıza dahildir.
Grand Boğaziçi Hotel, Öz Cihan Hotel Vb.

2. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, GAZİANTEP’e doğru yola çıkıyoruz. Osmanlı’dan da öncesi dönemlerde bir ekonomi merkezi olan ve hala bu özelliğini koruyan, fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten metropol olmaya aday şehir Gaziantep’te, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ gezisiyle turumuza başlıyoruz. Zeugma mozaik müzesindeki mozaikler sizi rüya gibi bir gezintiye çıkaracak. Kendinizi Zeugmalı asillerin villalarını dolaşırken bulacaksınız. Müze ziyareti sonrasında GAZİANTEP’te Panoramik Şehir Turu yapıyoruz. Bu esnada KALE`yi ve şehrin önemli yapılarını görebilme fırsatı yakalayacaksınız. Dünyaca ünlü Gaziantep Mutfağını tatmak üzere öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek molasının ardından çarşılar bölgesine geçiyor ve ZİNCİRLİ BEDESTENİ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI’nı geziyoruz. Çekicin bakırla buluştuğu o dar sokaklara, yani bakırcılar çarşısına yaklaşırken, bakır ustalarının çekiç sesleri sizi karşılıyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda Baklava, Hediyelik Eşya ve Antep Fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. 17. yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda sütlü menengiç kahvelerimizi içme imkanı bulup, konaklama yapmak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Safir Hotel, Shimall Hotel, Green Park Hotel Vb.

3. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltının ardından tarihi ve doğası ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan, KARAGÜL dizinin de çekildiği HALFETİ`ye geçiyoruz. Birecik Baraj Gölü üzerinde, 1 saat sürecek muhteşem bir Tekne Turuna (fiyata dahil) çıkıyoruz.  Gözlerinizi kapatıp rüzgarın kollarınızın arasından size dokunarak geçmesine izin verin. Yüzünüzü usulca okşayan serin bir rüzgarla birlikte zamanın yavaşladığını ve geçmişe doğru aktığını hissedeceksiniz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gezdikten sonra, Halfeti’yi geride bırakarak, istikametimizi ŞANLIURFA’ya doğru çeviriyoruz. ŞANLIURFA’dan HARRAN’a doğru ilerlerken sizi uçsuz bucaksız düzlükteki HARRAN OVASI kucaklayacak. Binlerce yıl boyunca ipek yolu seyyahlarının kullandığı bu yolu kullanarak HARRAN’a ulaşacağız. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen HARRAN ÜNİVERSİTESİ, HARRAN ULU CAMİİ, HARRAN HÖYÜK, HARRAN KALESİ ve dünyada sadece Harran’da ve Italya Matera ve Alberobello kasabalarında görebileceğiniz kendine özgü mimarisi ile HARRAN KÜBİK KUBBELİ EVLERİ’ni gezdikten sonra, yerel halkla sohbet edebileceğimiz çay ve fotoğraf molamızı veriyoruz. Buradan, kısa bir yolculukla peygamberler şehri ŞANLIURFA`ya hareket ediyoruz.Yöresel öğle yemeği sonrasında, ateşin suya ve yanan tahtaların ise kutsal balıklara dönüştüğü BALIKLI GÖL ve AYN-EL ZELİHA GÖLÜ’nü ve Hz.İbrahim Peygamberin doğduğu mağarayı görüyoruz. Ayn-el Zeliha Gölü’nde beyaz balığı aramayı unutmayın ve eğer görürseniz mutlaka dilekte bulunun, yüzünüzü tatlı bir gülümseme saracak. ŞANLIURFA’ da  otelimize yerleşiyoruz. Akşam fiyata dahil Urfa kültürünün bir parçası olan yemekli SIRA GECESİ eğlencesine gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

Yemekli sıra gecesi fiyatımıza dahildir
NEVALİ HOTEL, NEWTON OTEL, GRAND URFA HOTEL, GRAND GÜLİZAR HOTEL VB.

4. Gün:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, GÖBEKLİTEPE’ye hareket ediyoruz. Dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 12.000 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan sonra üstü ‘’Biz tekrar buraya geri geleceğiz’’ düşüncesiyle orayı inşa eden insanlar tarafından kapatılmış, dünyanın ilk tapınağı - yaşamsal kült alanı GÖBEKLİTEPE ziyaretine başlıyoruz. Rehberinizin anlatımıyla ve göreceğiniz eserlerle birlikte zamanda yolculuk yapmaya hazırlanın. Zihniniz sizi güzel bir yolculuğa çıkaracak... İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Göbeklitepe ziyaretimiz sonrasında, gecesi ‘’Gerdanlık’’, gündüzü ‘’Seyranlık’’ olan MARDİN`e doğru seyahat etmeye başlıyoruz. Mezopotamya kültürlerinin ve medeniyetlerinin bir harmonisi niteliğindeki rüya şehir Mardin’de KASIMİYE MEDRESESİ, ULU CAMİİ, Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş tarihi yapıları, Mardin’in dar sokakları ve Abbara’lar göreceğimiz yerler arasındadır. Kulaklarınızı çocuk seslerine ve ara ara duyacağınız nal seslerine verin ve dar sokaklarda yürürken mutlaka elleriniz yüzlerce yıllık serin duvarlara dokunsun, işte o zaman Mardin’le biraz daha bütünleşmiş olacaksınız. Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Çarşı’da yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tesbihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri, badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar (Gümgüm) gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Turumuzun devamında, Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI’nı ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretlerimizden sonra MARDİN’de otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Otelde alınan akşam yemeği ve sabah kahvaltısı fiyatımıza dahildir.
MESOPOTAMİ GARDEN HOTEL,YAY GRAND HOTEL, KATORİ DELUXE HOTEL

5. Gün:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, MİDYAT’a doğru yol alıyoruz. Orta Doğu  ve Anadolu medeniyetlerinin mistik mimari dokusunu burada farklı bir tonda ve renkte hissedeceksiniz. Midyat; mimari alanda bölgenin lideri konumunda. Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan burada kendini adeta bir orta çağ kentinde veya bir an film setinden bir sahnede gibi hissediyor. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin taş ustalarının incelikli becerileri Midyat`a bir açık hava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca, Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek alışverişler yaptıktan sonra ‘’Sıla’’ ve "Hercai‘’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ ni geziyor. Daha sonra, HASANKEYF’e doğru yola koyuluyoruz. Güneydoğu Anadolu projesi kapsamında Ilısu Barajı nedeniyle tümüyle sular altında kalan, 12 bin yıllık geçmişe sahip Hasankeyf’te rehberimizin anlatımlarımlarını dinleyerek, fotoğraflarımızı çekip Güneydoğu Anadolu bölgesinin metropol şehri DİYARBAKIR’a hareket ediyoruz. Karacadağ’ın binlerce yıl önce patlamasından sonra etrafta beliren onlarca kilometrelik taş ve kaya denizi manzarasıyla rengi kırmızıya yakın bereketli topraklarda yolumuza devam ediyoruz. Diyarbakır’a vardığımızda Diyarbakır Ulu Cami’ni, Cahit Sıtkı Tarancı Evi ve Müzesi’ni, Hasan Paşa Hanı, Diyarbakır Surları’nı, Hevsel Bahçeleri’ni, Mardin Kapısı’nı ve Hz.Adem ile Hz.Havva’nın indirildiğine inanılan Kırklar Dağı’nı görüyoruz. Akşam yemeğimizi uygun bir yerde yöresel yemeklerden tadarak, uçağımıza binmek üzere Diyarbakır havalimanına geçiyoruz.  Güzel anılarla bir turu daha arkamızda bırakarak 20:55 uçağıyla Diyarbakır'dan Antalya'ya uçuyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımızla sizleri alınış noktalarınıza bırakarak bir başka Lisinya Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ANTALYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ 
Meydan PTT : 05:00
Mevlana BP : 05:05
Mark Antalya : 05:10
100. Yıl Samanyolu Pastanesi : 05:15
İl Sağlık : 05:20
5M Migros : 05:25
Adliye önü : 05:30
Çallı Kavşağı : 05:35 
Özdilek : 05:40
Kepez Belediyesi : 05:45
HAVALİMANI : 06:00

SERİK İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Öğretmen Evi Karşısı : 04:35
Genpa Kavşağı : 04:30
Sanayi Kavşağı : 04:30

MANAVGAT İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Side Total Kavşağı : 04:15
İbrahim Sözen Gençlik Merkezi : 04:10
İmam Hatip Kavşağı : 04:00

ALANYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Alanyum : 03:00
25 Metrelik Yol Üzeri : 03:05
Otogar Kavşağı : 03:10
Konaklı Işıklar : 03:25
Avsallar Işıklar : 03:40

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Tüm Ulaşımlar
  • 4 Gece Otel Konaklaması
  • Otellerdeki Sabah ve Akşam Yemekleri
  • Halfeti Tekne Turu
  • Yemekli Urfa Sıra Gecesi
  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kişisel Harcamalar
  • Öğle Yemekleri
  • Müze ve Ören Yerleri Girişleri​

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
24.01.20222.550,00 TL2.650,00 TL 2.550,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.000,00 TL
7 - 12 Yaş 1.600,00 TL
0 - 6 Yaş 1.600,00 TL
Taksitler »
26.01.20222.250,00 TL2.650,00 TL 2.250,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.000,00 TL
7 - 12 Yaş 1.600,00 TL
0 - 6 Yaş 1.600,00 TL
Taksitler »
27.01.20222.250,00 TL2.650,00 TL 2.250,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.000,00 TL
7 - 12 Yaş 1.600,00 TL
0 - 6 Yaş 1.600,00 TL
Taksitler »
29.01.20222.550,00 TL2.650,00 TL 2.550,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.000,00 TL
7 - 12 Yaş 1.600,00 TL
0 - 6 Yaş 1.600,00 TL
Taksitler »
31.01.20222.550,00 TL2.650,00 TL 2.550,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.000,00 TL
7 - 12 Yaş 1.600,00 TL
0 - 6 Yaş 1.600,00 TL
Taksitler »
03.02.20222.550,00 TL2.650,00 TL 2.250,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.000,00 TL
7 - 12 Yaş 1.600,00 TL
0 - 6 Yaş 1.600,00 TL
Taksitler »

Yorumlar


Gap Turu Hatay Dahil Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


Vize Bilgileri


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya Havalimanı
Tur Hareket Tarihleri: 24, 26, 27, 29, 31 Ocak • 03 Şubat

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.