GAP Turu

Kültür turlarını seven kişiler, Antalya çıkışlı turlara katılabilir. GAP turu bunlardan biridir. Eğer çok özel bir serüven yaşamak isterseniz, tercih edebilirsiniz. Güney Doğu illerini gezmek, oraların kültürlerini öğrenmek, konaklamak için turlar, çok geniş imkanlar sağlar. GAP turu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde en merak edilen şehirler olan; Mardin, Gaziantep, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da tarihi yakından inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Özenle Hazırlanan GAP Turları

Lisinya Tur bu gezileri büyük bir özenle hazırlar. Özellikle GAP turu en yoğun talep gören turlardan biridir. İnsanların tarihi şehirlere, eski medeniyetlere karşı ilgisi yoğundur. Bu şehitleri şarkılar, şiirler, efsanelerden, tanıma fırsatı bulmuş olsanız da o atmosferi yaşamanız, sizin için hayatınızda çok güzel bir anı olacaktır. Her biri ayrı ayrı tarih kokan şehirler, tur rehberi eşliğinde tanıtılır.

Gap Turu yaptığını zanneden firmalar bu anlamda kaliteli bir hizmet vermez. Mümkün olduğunca iyi bir araştırma yaptıktan sonra, karar verilmesi gerekir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi tarihi olmasının yanı sıra, çok eğlenceli vakit geçireceğiniz de bir yerdir. Eğer bir tura katılmayı düşünüyorsanız, GAP turu ile başlayabilirsiniz.

Antalya’dan Kalkışlı GAP Turu

Farklı medeniyetlerin harmanlandığı Güney Doğu Anadolu Bölgesi her yıl hem yerli hem de yabancı birçok turist ağırlar. Anadolu’yu ve o coğrafyayı merak eden kişiler, en verimli geziyi ancak bir tur sayesinde yaşayabilirler. Aynı zamanda daha ekonomik olur.

Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Batman gibi pek çok şehri, Lisinya Tur farkı ile siz de gezebilirsiniz. Antalya çıkışlı olan turlarda, katılımcılar güzel vakit geçirir. İster otobüslü ister uçaklı olarak katılım sağlanabilir. Bizimle iletişime geçerek, detayları öğrenebilirsiniz.

GAP Turu Programı

Turlar arasında en çok sevilen ve katılımın çok olduğu GAP turu genel de 4 gece konaklamalı şekildedir. Uçaklı GAP turu da mümkündür. Uçaklı Gap turunda çıkış noktası Antalya Havalimanı’dır. Tura çıkılmadan önce, her şey ayrıntılı bir şekilde planlanır. GAP turuna katılım sağlamak istediğinizde, size uygun duraklarımızdan alınırsınız tur bu şekilde başlamış olur.

GAP Turuna Başlarken

GAP turu başlangıcın da ilk tur Adana’dır. Meşhur Kaburgacı Yaşar’da ciğer kebabıyla kahvaltıdan sonra Adana Taş köprü ve Sabancı Camii ziyaret edilir. Daha sonra ise Gaziantep'e geçiş yapılır. Zeugma Müzesi, Bakırcılar Çarşısı ve Kale gezisi yapılır. İlk gece konaklama yapılır. Daha sonraki gün Şanlıurfa gezisi başlar. Halfeti, Kuş çiftliği, Balıklı Göl ve Eyüp Peygamber türbesi gezilir. Serbest zaman diliminde istediğiniz gibi, alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra otele gidilir ve Urfa sıra gecesi düzenlenir.

GAP turunun üçüncü günü ise Mardin gezisi başlar. Mardin taş evleri meşhurdur. Karma bir kültüre sahiptir. Hem yemekleri hem de tarihleri, insanların ilgisini çeker. Aynı gün tarihin başlangıç noktası olan Göbeklitepe ziyareti yapılır. İsteyenler yöresel alışveriş yapmak için, serbest zaman isteyebilir.