Yılbaşı Özel Gap Turu

 YILBAŞI ÖZEL GAP TURU 

Yeni yıla Güneydoğu'nun otantik ortamlarında girmeye hazır olun.

 Diyarbakır - Mardin - Şanlıurfa - Gaziantep - Hatay 

 Antalya - Diyarbakır 
 Hatay - Antalya 
 Direk Uçuş İmkanı 

 1 Gece Mardin/1 Gece Şanlıurfa /1 Gece Gaziantep Konaklamalı 

 Bölgeye hakim uzman rehber eşliğinde 

 Diyarbakır, Ongözlü Köprü, Ulu Camii, Hasan Paşa Hanı, Hasankeyf, Midyat Hercai Konağı farkıyla 

 Halfeti'de tekne turu ayrıcalığı 

 Urfa'da yemekli sıra gecesi 

Eski Mardin Dar Sokakları, Kasımiye Medresesi, Ulu Camii, Zinciriye Medresesi farkıyla 

 Deyrulzafaran Manastırı, Mezopotamya Manzarası, Yöresel Ürünler Alışverişi 

  Bölgenin seçkin otellerinde konaklama imkanı  

 Otel'de alınan kahvaltı ve akşam yemeği dahil   

-Tarihler- 

29 Aralık Perşembe 2022 - 1 Ocak Pazar 2023

Gaziantep Şirehan Hotel'de Yemekli ve Sınırsız Yerli Alkollü İçki

Yılbaşı Gala Gecesi Dahil

 3 Gece / 4 Gün 

Kişi Başı

 5499₺ 
'den başlayan fiyatlarla

 Tüm kartlara vade farksız  6 taksit imkanı 

TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR.

 ARAÇ TİPİ MİSAFİR SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR. 

 Bu program size uymadıysa diğer programa  BURADAN  bakabilirsiniz. 

Tur Programı

1. Gün: Diyarbakır - Hasankeyf - Midyat - Mardin

Siz değerli misafirlerimizi önceden verilen saat ve duraklardan alarak, ya da kendi imkanlarıyla havalimanına gelen misafirlerimizle havalimanında buluşup check-in işlemleri sonrasında, saat 09:00 Sunexpress Antalya-Diyarbakır uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Bizi bekleyen aracımıza eşyalarımızı yerleştirdikten sonra kahvaltı için tarihi Hasanpaşa Hanı’na gidiyoruz. Harika bir yöresel kahvaltı sonrasında, pek çok şair ve edebeyatçı yetiştirmiş Güney Doğu Anadolu bölgesinin büyük şehirlerinden DİYARBAKIR yürüyüş turumuzda Anadolu’nun en eski camisi ve islam aleminde 5. harem-i şerifi olarak bilinen Ulu Cami, hemen yanında bulunan 35 yaş şiiri ile tanınan Türk şiirinin önemli şairlerinden Cahit Sıtkı Tarancı’nın Kültür Evi’ni (tadilatta dışarıdan) Dört Ayaklı Minare (Şeyh Mutahhar Camii) Sülüklü Hanı, Deliller Hanı’nı göreceğimiz yerler arasındadır. UNESCO 39'uncu Dünya Miras Komitesi Toplantısı'nda 'Dünya Kültür Mirası' olarak tescillenen Diyarbakır Surları ile Hevsel Bahçeleri’ ni görerek, On Gözlü Köprü'de fotoğraf molası veriyoruz. Buradaki gezimizin tamamlayıp, Batman ve Ilısu Barajı ile sular altında kalan HASANKEYF güzergahından rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde MİDYAT’a geçiyoruz. Midyat; mimari alanda bölgenin lideri konumunda… Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki insan burada kendini adeta bir Orta Çağ kentinde gibi hissediyor… Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin taş ustalarının incelikli becerileri Midyat`a bir Açıkhava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat’ın tarihi sokaklarında gezintimizi gerçekleştirerek alışveriş için serbest zaman veriyoruz.  Ardından ‘’Sıla’’, ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ ve ‘’Hercai’’dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ni geziyoruz. Midyat gezimizi takiben MARDİN’e hareket ediyor ve  konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 Mesopotamia Garden Hotel, Katorİ Deluxe Hotel Vb. 

2. Gün: Mardin-Göbeklitepe-Şanlıurfa

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan Deyr-ul Zafaran Manastırı’na gidiyoruz. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra, yönümüzü döneminin en önemli eğitim yuvalarından olan Kasımiye Medresesi’ne çeviriyoruz. Medresede çeşmenin başında Selçuklu mimarisi ve medrese hakkında bilgi alıp, fotoğraf çekimi için mola veriyoruz. Buradan şehir merkezine geçiyor ve Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi (Misafirlerimiz kendileri gezebilir), Ulucami, Tarihi Mardin Evleri, Mardin PTT Evi, Kayseriyye Bedesteni gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları gezerek Mardin’in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Kulaklarınızı çocuk seslerine ve ara ara duyacağınız nal seslerine verin ve dar sokaklarda yürürken mutlaka elleriniz yüzlerce yıllık serin duvarlara dokunsun, işte o zaman Mardin’le biraz daha bütünleşmiş olacaksınız. Öğle yemeği ve alışveriş için Mardin çarşısında serbest zaman veriyoruz. Çarşıda yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tesbihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri,  badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar (Gümgüm) gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Keyifli Mardin turumuzun ardından GÖBEKLİTEPE’ye hareket ediyoruz. Dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 12.000 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan sonra üstü ‘’Biz tekrar buraya geri geleceğiz’’ düşüncesiyle orayı inşa eden insanlar tarafından kapatılmış, dünyanın ilk tapınağı - yaşamsal kült alanı GÖBEKLİTEPE ziyaretine başlıyoruz. Rehberinizin anlatımıyla ve göreceğiniz eserlerle birlikte zamanda yolculuk yapmaya hazırlanın. Zihniniz sizi güzel bir yolculuğa çıkaracak... İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Göbeklitepe ziyaretimiz sonrasında, peygamberler şehri Şanlıurfa’da  konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. günün yorgunluğunu üzerimizden attıktan sonra dileyen misafirlerimizle birlikte akşam yemeğimizi de alacağımız yörenin meşhur Sıra Gecesi (ekstra) eğlencesine geçiyoruz. Güzel bir Urfa akşamı geçirdikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Otelimizde.

 Dedeman Hotel 

3. Gün: Şanlıurfa - Halfeti - Gaziantep

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Şanlıurfa’da ateşin suya ve yanan tahtaların ise kutsal balıklara dönüştüğü BALIKLI GÖL ve AYN ZELİHA GÖLÜ’nü ve Hz.İbrahim Peygamberin doğduğu mağarayı görüyoruz. Ayn  Zeliha Gölü’nde beyaz balığı aramayı unutmayın ve eğer görürseniz mutlaka dilekte bulunun, yüzünüzü tatlı bir gülümseme saracak. Şanlıurfa turumuzu tamamlayıp, tarihi ve doğası ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan, KARAGÜL dizininde çekildiği HALFETİye hareket ediyoruz. Birecik Baraj Gölü üzerinde, 1 saat sürecek muhteşem bir Tekne Turuna (ekstra) çıkıyoruz.  Gözlerinizi kapatıp rüzgarın kollarınızın arasından size dokunarak geçmesine izin verin... Yüzünüzü usulca okşayan serin bir rüzgarla birlikte zamanın yavaşladığını ve geçmişe doğru aktığını hissedeceksiniz.Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri  büyük bir kısmı sular altında kalan ve yapıları ve Savaşan Köyü’nü gördükten sonra, Halfeti’den ayrılıyor ve istikametimizi Şahin Bey’in memleketi GAZİANTEP’e çeviriyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep mutfağını tatmak üzere öğle yemeği molası sonrasında, Osmanlı’dan da öncesi dönemlerde bir ekonomi merkezi olan ve hala bu özelliğini koruyan, fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten metropol olmaya aday şehir Gaziantep’te,  KALE`yi ve şehrin önemli yapılarını görerek, tarihi çarşılar bölgesine geçiyoruz.  ZİNCİRLİ BEDESTENİ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI’nı geziyoruz. Çekicin bakırla buluştuğu o dar sokaklara, yani bakırcılar çarşısına yaklaşırken, bakır ustalarının çekiç sesleri sizi karşılıyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda Baklava, Hediyelik Eşya ve Antep Fıstığı alışverişlerimizi yapabilirsiniz. Sonrasında 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİSKAHVESİ olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir  mola veriyoruz. Güzel bir günün sonunda Gaziantep’te Şirehan Otelimize yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam için hazırlıklarımızı yapıp, muhteşem yılbaşı balosu ve yöresel yemeklerden oluşan zengin menüsüyle YENİ YILA MERHABA diyoruz. Gece geç saatlere kadar eğlenerek, unutulmaz bir yılbaşı gecesi geçiriyoruz. Konaklama otelimizde.

 Şirehan Hotel 

 YILBAŞI ŞİREHAN OTEL’de GALA YEMEĞİ 
6 Çeşit Sepme Meze, Ara Sıcak, Çiğ Köfte, Salata, Ana Yemek, Meyve, Karışık Çerez, Patlamış Mısır, Tatlı, Limitsiz Meşrubat, Limitsiz Yerli İçki, Gece Çorbası ve

Canlı Müzik Eğlence

4. Gün: Gaziantep - Antakya (Hatay)

Yeni yılın ilk gününde otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ’ni gezmeye gidiyoruz. Zeugma mozaik müzesindeki mozaikler sizi rüya gibi bir gezintiye çıkaracak… Kendinizi Zeugmalı asillerin villalarını dolaşırken bulacaksınız.  Rehberimizin bilgilendirmelerini dinledikten sonra, ÇAN- EZAN - HAZZAN sesinin birlikte duyulduğu kent ANTAKYA (Hatay) yol alıyoruz. Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Hatay'da ANTAKYA ARKEOLOJİ ve MOZAİK MÜZESİ’ni Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı ST. PIERRE KİLİSESİ’ni  rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Turumuzun devamında şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde ORONTES (ASİ) Nehrini gözlemleyerek,  eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta  keyifli yürüyüşlerimizle kısa bir Antakya turu yapıyoruz.   Akdeniz ve Hatay mutfağının lezzetlerini  tadacağımız yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra HABİBİ NECCAR CAMİİ’ ni görüp, UZUN ÇARŞI’da  sizlere nefis Antakya Künefesi tatmak üzere serbest zaman veriyoruz.  Dileyen misafirlerimiz yöresel ürünlerini buradan temin edebilirler. Bir sonraki ziyaret noktamız olan  Defne’nin gözyaşları şeklinde anılan HARBİYE ŞELALELERİ’nde ruhumuzu dinlendirip, uçak saatimize akşam yemeğimizi de alarak HATAY Havalimanına geçiyoruz.Check-in işlemlerimizi gerçekleştirerek saat 22:30 uçağı ile Antalya'ya uçuyor ve güzel anılarımızla, siz değerli konuklarımızla bir başka Lisinya Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz

ANTALYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ 
Meydan PTT : 04:55
Mevlana BP : 05:00
Mark Antalya : 05:05
100. Yıl Samanyolu Pastanesi : 05:10
İl Sağlık : 05:15
5M Migros : 05:20
İl Jandarma önü : 05:25
Özdilek : 05:30
Kepez Belediyesi : 05:40
HAVALİMANI : 06:00

SERİK İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Öğretmen Evi Karşısı : 04:30
Genpa Kavşağı : 04:25
Sanayi Kavşağı : 04:20

MANAVGAT İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Side Total Kavşağı : 03:55
İbrahim Sözen Gençlik Merkezi : 03:50
İmam Hatip Kavşağı : 03:45

ALANYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Alanyum : 02:45
25 Mt Yol süvari Mağazası : 02:50
Başkent Hastahanesi : 02:55
Hal Kavşağı Madam Coco : 03:00
Otoğar Kavşağı Mezarlık Önü:03:05

Konaklı Işıklar : 03:15
Avsallar Işıklar : 03:25

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Gidiş dönüş ulaşım
  • Antalya-Diyarbakır, Diyarbakır-Antalya uçak bileti 
  • 3 gece otel konaklama (Oteldeki 3 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği)
  • ​Yemekli Yılbaşı Galası
  • Seyahat sigortası
  • Rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kişisel harcamalar
  • Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
  • Yemekli Urfa Sıra Gecesi

Yorumlar


Yılbaşı Özel Gap Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


Vize Bilgileri


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Serik - Manavgat - Alanya
Tur Hareket Tarihleri:

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.