Kekova Batık Şehir Tekne Turu

Antik çağlardan günümüze uzanan tarihiyle, doğal güzellikleriyle Kekova sizi büyüleyecek garanti ediyoruz. Büyülenirken turkuazdan maviye serin sularında serinlemenizi sağlayacak harika bir tekne turuna ne dersiniz? Antalya çıkışlı Kekova turu bu soruya “evet” yanıtı verenler için doğru bir yanıt olacak.

Antalya'nın Demre ilçesinde bulunan Likya Birliği'nin en ufak kentlerinden Simena Antik Kenti olan Kaleköy ve Batık Şehri gezdiğimiz bu turda bölgenin tarihi dokusunu yakından görüyor unutulmaz anlarımızı birbirinden hoş fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştiriyoruz. Rotalarımıza doğru giderken birbirinden hoş koylarda molalar sunarkende Demre’nin kusursuz sularına kendimizi bırakıyor ve serinliyoruz. Günübirlik bir tatil yapıp güneş banyosu seven misafirlerimiz için de Demre'nin en güzel ve geniş teknemizde diledikleri gibi güneşlenme olanağı sunuyoruz.

Turumuza önceden teyitleştiğimz duraklardan otobüsümüz ile sizleri alarak başlıyoruz. Kumluca - Finike üzeri Üçağızda bulunan teknemize doğru yol alırken çay simit ikramımız ile kahvaltımızı ediyoruz. Ardından teknemize varıp vakit kaybetmeden Kekova adasına doğru yola çıkıyoruz. Deniz severleri büyüleyen koylarda duruyor, yüzüyor adamakıllı ferahlıyoruz. Gezimiz bizlere bir tekne turundan çok daha çoğunu sunuyor. Öyle ki, hem tarihi yerleri görüyor üstelik bölgenin kültürünü yakından gözlemleme imkanını yakalıyoruz. Simena Antik Kenti’ne vardığımızda burada dileyen misafirlerimiz ilave ücret karşılığında kenti geziyor Likya Birliği’nden kalan bu yeri yakından görebiliyor. Kente girmek istemeyen misafirlerimiz de denizin keyfini çıkarmaya devam ediyor.

Bir şehrin suyun altında kaldığını düşünün ve bu şehrin üstünde yüzdüğünüzü hayal edin! Simena Antik kenti gezisinden sonra sıra geldi batık kentten bahsetmeye. Kekova adasında sunduğumuz molada hem batık kenti görüyor hemde berrak sularında serinliğin keyfini çıkarıyorsunuz. Bir şehrin üstünde yüzme fikri kulağa hoş geldiği kadar deneyimlediğinizde de hoş gelecek.  Keşfetme duygusunu severler için Antalya çıkışlı Kekova tekne turunun bu durağı, keşfetme isteğinizi epey tatmin edecek.

“Tüm gün adamakıllı gezdik pekala yemeği ne yapacağız?” diye soran okurlarımıza da derhal yanıt verelim. Tur ücreti içerisine öğle yemeği ücreti de dahildir ve yemek şahsen tekne ekibi tarafından en güzel koylarda özenle hazırlanmaktadır. Birbirinden leziz mezeler ve ızgara tavuk veya balıktan oluşan menü ile neşeli ve leziz bir öğle yemeği sizleri bekliyor olacak. Ayrıca sabah tekneye bindiğinizde çay keyfi yapmak isteyen misafirlerimiz için çay servisimizde bulunuyor olup ilk çay Lisinya Tur’un kıymetli misafirlerine ikramıdır. Belirtmek isteriz ki başka içecekler tur ücretine dahil değildir.

Gezdik, yüzdük, yedik ve içtik. Artık sıra dönüş yoluna geldi.  Akşam 21.00 sularında Antalya’da olacak şekilde dönüş yoluna geçiyor tekneden indikten sonra bütün misafirlerimizi alınış noktalarına bırakıyoruz. Lisinya Tur olarak siz kıymetli misafirlerimizin hoş bir gün geçirmesi için bütün detayları düşünüyoruz. Günübirlik bir kaçamak yapmak istiyorsanız, turumuzla alakalı daha ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak Kekova Tekne Turu | Güvenli Rezervasyon | Lisinya Tur ulaşabilirsiniz.