Sevdiklerinizin ani bir şekilde aranızdan ayrıldığını düşünün… Tepkisiz kalamazsınız… Kalmamalısınız… Lisinya Tur da böyle bir yıkım ve yürek acısının ortasında, insanlığın en iyi yanını gösteriyor…

Seyahatlerin, insanların sevdikleri ile anılar biriktirme ve birbirleri ile ömür boyu sürecek kalıcı bağlar kurmanın en iyi yolu olduğuna inanan Lisinya Tur, şimdiye kadar sayısız misafirin mutluluk sebebi oldu. Şimdi ise durum oldukça farklı…

Her zaman sağlam olduğunu düşündüğümüz zemin, aniden kaotik, çalkantılı bir güce dönüştü. Yoluna çıkan her şeyi sarstı ve yok etti. Ülkemiz de bir anda sarsıldı. Binalar çöktü, evler yıkıldı, aileler parçalandı. Tüm bu kaosun ortasında, pek çok kişinin hayatı bir anda sona erdi. Geride parçalarını toplamak için sevdiklerini bıraktılar.  Lisinya Tur da bu duruma sessiz kalamadı… Yürek burkan depremin yıkım ve tahribat izlerini az da olsa telafi edebilmek, hayatlarını kaybedenlerin paramparça olan ailelerine, ellerinden geldiği kadar destek olabilmek amacıyla tüm işlerini iptal edip, 7 Şubat Salı günü, Hatay’a doğru yola koyuldu. 55 kişinin yer aldığı yardım otobüsünde, sağlık personeli, arama- kurtarma ekipleri ve gönüllüler yer aldı. Ayrıca acil temel ihtiyaç malzemeleri, çocuk bezi, battaniye ve kıyafetler de alana götürüldü. Sokak hayvanları da ihmal edilmedi… 8 Şubat Çarşamba günü, Hatay’dan dönen Lisinya Tur, isteyen depremzedeleri de Alanya, Serik, Manavgat ve Antalya’ya götürdü.

Bugün yine, 9 Şubat Perşembe günü, Lisinya Tur tarafından saat 21.00’de 2 tane yardım otobüsü Adıyaman’a gönderilecek. Dönüşte de Antalya’ya gitmek isteyen depremzedeler yerlerine ulaştırılacak.

Depremin verdiği zararı geri alamayız… Sonsuza dek değişen hayatların parçalarını toplamalarına yardımcı olabiliriz. Mücadele edenlere, teselli ve umut olabiliriz. Yalnız olmadıklarını, ihtiyaç duydukları anda yanlarında olduğumuzu gösterebiliriz. Her şeyini kaybedenlere, yeniden ayağa kalkmaları ve hayatlarını yeniden inşa etmeleri için yardım eli uzatabiliriz.

Lisinya Tur’un sahibi Bahar Ünlü yaptığı açıklamada;

“Milletimiz çok büyük bir millet. Yeri ve zamanı geldiğinde bir ve beraber olmasını gayet iyi bilir. Biz de elimizden ne geliyorsa, deprem mağduru vatandaşlarımız için yola çıkıyoruz. Maalesef durum çok ciddi ve çok büyük kayıplar var. Hala göçük altında olan ve yardım bekleyen vatandaşlarımız var. Soğuk bir yandan, artçı sarsıntılar bir yandan. Kayıplarımızın daha fazla olmaması ise en büyük dileğimiz. Kaybedecek zamanımız yok. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, Allahtan rahmet geride kalan kederli ailelerine, akrabalarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın.” dedi.