Malatya, Tunceli, Erzincan Elazığ Turu

 UÇAKLI MUNZUR GÖZELERİ TURU 

 MALATYA, TUNCELİ, ERZİNCAN ELAZIĞ, KEMALİYE KARANLIK KANYON, MUNZUR GÖZELERİ 

 KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN ANADOLU'NUN AZ BİLİNEN ZENGİNLİKLERİ 

 ANTALYA - MALATYA / MALATYA - ANTALYA DİREK UÇUŞ GÜN KAYBI YOK 

 KARANLIK KANYONDA TEKNE TURU FARKI 

 1 GECE KEMALİYE, 2 GECE MUNZUR KONAKLAMA 

 - Tarihler - 

06 Ekim - 09 Ekim

---------------------------------------

3 Gece / 4 Gün

Kişi Başı

 3699₺ 

'den başlayan fiyatlar

 TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT İMKANI 

TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR.

 ARAÇ TİPİ MİSAFİR SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR. 

  Bu program size uymadıysa diğer programı incelemek için Tıklayınız...

Tur Programı

1. Gün:

Sabah 09:30'da Antalya Havalimanında buluşuyoruz. Sunexpress Havayolları 10:55 uçağı ile Malatya’ya uçuyoruz. Keyifli yolculuğumuz sonrasında bizleri bekleyen aracımız ile Malatya Atatürk Evi'ne geçiyoruz. Atatürk Evi Müzesi kesme taştan yapılmış bir 19'uncu yüzyıl Osmanlı yapısıdır. Atatürk, 1931 ve 1937 yıllarında Malatya’ya geldiğinde bu binayı kullanmıştır. Daha sonra, tarihi konakların olduğu yere geçiyoruz. Yan yana beş konaktan oluşan bu binalar 1900'lü yılların başlarında inşa edilmişlerdir. Burada fotoğraflarımızı çekindikten sonra Şire Pazarına doğru yol alıyoruz. Şire Pazarında serbest zamanla alışverişlerimizi yaptıktan sonra Kemaliye‘ye doğru hareket ediyoruz. Yol güzergahında Arapgir kozluk çayında fotoğraf molası veriyoruz. Kemaliye'ye girişte, yol üzerinde Karanlık Kanyon’dan yani dünyanın 2. büyük kanyonundan geçeceğiz. Kemaliye halkı yaklaşık 130 yıl boyunca taşı oyarak 2002 yılında tamamlayabilmişlerdir. Kanyona paralel bir şekilde uzanan, çevre ilçelerle köylere ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıran insan emeğinin bir harikası Karanlık Kanyon ve Taşyolu, görkemli güzelliği ile, sizleri bekliyor. Daha sonra otelimize geçiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
Konaklama Oteli: Vadi Kemaliye Otel

2. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kemaliye’yi dolaşmaya başlıyoruz. Kemaliye'de Karanlık Kanyonda tekne turuna katılıyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Seytali Parkı, Medrese, Değirmen ve Tübitak tarafından desteklenen Doğa Tarih Müzesi'ni geziyoruz. Tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında dinlenmek üzere Lökhane’de, Bebik Kahvelerimizi yudumluyoruz. Tunceli’ye doğru yol alıyoruz. Doğayla iç içe bir yolculuktan sonra Tunceli’ye varıyoruz. Akşam Tunceli munzur'da bulunan otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelimizde akşam yemeğini yedikten sonra Munzur üzerindeki Mavi Köprü ve Asma köprülerde fotoğraf çektirebilir, nehrin kıyısındaki kafelerde Munzur’un buz gibi sularında günün yorgunluğunu giderebilir dilerlerse suyun içindeki sandalyelerine oturarak çay ve kahvelerini yudumlayabilirler. Akşam yemeğimizi otelin yakınındaki restorantımızda alıyoruz.  Konaklama otelimizde.
Öğle Yemeği: Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır.(Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelin yakınında restoranda set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: Artukbey Camping Otel Tunceli

3. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Ovacık’a doğru yola çıkıyoruz. Türkülere konu olan Munzur Dağları’nın gölgesinde ilerleyerek, Munzur gözelerine varıyoruz. Munzur Vadisi Milli Parkında yapacağımız serbest zaman ve öğle yemeği molaları ile eşsiz Munzur gözelerinin keyfini çıkartıyoruz. Ardından  Ovacık’ta yapacağımız organik pazar ziyaretinden sonra Tunceli merkeze doğru dönüş yoluna giriyoruz. Tunceli merkezinde bulunan ve Türkiye’nin en büyük Cem Evlerinden biri olan Tunceli Cem evini ziyaret ediyoruz,  ardından Tunceli munzur'da bulunan otelimize akşam yemeğizi otelimize yakın restorantımızda alıyoruz. 
Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği:  Munzur'da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelin yakınındaki restorantımızda set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: Artukbey Camping Otel Tunceli

4. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Pülümür yolu üzerinde yeşil ve mavi tonlarının ahengi ile büyülenmiş bir halde yolumuza devam ediyoruz.  Kara Haydar’ın Yeri, Kutuderesi (Tunceli plajı), Ağlayan Kayalar ve son olarak Pülümür merkezde Cemal Süreya Anıtını ziyaret ettikten  sonra, Pertek‘e geçiyoruz. Keban Barajı üzerinde küçük bir ada üzerinde bulunan tarihi Pertek Kalesini panoramik olarak gördükten sonra Pertek Kalesi’ne çıkmak için feribotla kısa süreli bir yolculuk yapıyoruz. Elazığ’a varıyoruz. Elazığ’ın içinden geçip kısa bir panoramik şehir turu yaptıktan sonra Harput’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Harput’ta, Harput Kalesi, Ulu Cami, Arap Baba Türbesi,  Şefik Gül Kültür Evi’ni geziyor sonrasında Malatya Havalimanı’na ulaşıyoruz. Sunexpress  Havayolları ile saat 22:55 Antalya’ya hareket ediyoruz. Bir başka Lisinya Tur organizasyonunda  buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği:  Elazığ'da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Tüm Ulaşımlar
  • Antalya - Malatya / Gidiş Dönüş Uçak Bileti
  • 3 Gece Konaklama
  • 3 Akşam Yemeği
  • 3 Sabah Kahvaltısı
  • Rehberlik Hizmeti
  • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze ve Ören Yeri Girişleri
  • Kişisel Harcamalar

Yorumlar


Malatya, Tunceli, Erzincan Elazığ Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


Vize Bilgileri


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya Serik Alanya Manavgat
Tur Hareket Tarihleri:

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda lisinyatur.com'un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı lisinyatur.com'da saklıdır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza Kdv dâhildir.

"T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ve Yerel Belediyelere bağlı olarak hizmet veren tesis, müze ve ören yeri gibi işletmelerin tadilat, bakım, restorasyon ve bilumum çalışmalar sebebiyle kapalı olması sebebiyle ziyaret edilememesi durumunda  lisinyatur.com'un her hangi bir sorumluluğu yoktur."

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ

>Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

OTOBÜSLER: (29 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

* MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

* NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)

* MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir

* OTOKAR Doruk 39+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

MIDIBUSLER: (17 - 28 Kişi Sayılarında Kullanılır)

* ISUZU TURKUAZ vb Araç Tipleri 27 + 1 veya 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

* VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

* VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

* MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

* MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.