Otobüslü Büyük Avrupa Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 OTOBÜSLÜ BÜYÜK AVRUPA TURU 

Antalya Çıkışlı Turumuz Yeşil Pasaporta Vizesizdir

 10 ÜLKE | 13 ŞEHİR 

SELANİK - ROMA - MİLANO - PARİS - AMSTERDAM - PRAG - BUDAPEŞTE - BELGRAD

Belgrad 1, Budapeşte, Bratislava 1, Prag 1, Berlin, Amsterdam (Roterdam 1), Brüksel, Paris 1, Milano, Roma 1, Selanik 1, Kavala

 7 GECE OTEL KONAKLAMASI ( ODA KAHVALTI ) 

 1 GECE GEMİ KONAKLAMALI 

- Tarih -

15 Temmuz Pazartesi | 27 Temmuz Cumartesi


 12 Gece / 12 Gün 

7 Gece Otel Konaklamalı

1 Gece Gemi Konaklamalı

 1.099€ 

'dan başlayan fiyatlarla

TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR.

 ARAÇ TİPİ MİSAFİR SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR. 

Koltuk numaraları rezervasyon sırasına göre verilmektedir.

 Bu program size uymadıysa Otobüsle Balkanlar turumuza  BURADAN  bakabilirsiniz. 

Tur Programı

1. Gün: Antalya - Belgrad

Avrupa'nın en güzel şehirlerine yapacağımız muhteşem seyahatimiz için 15 Temmuz 2024 Pazartesi Antalya’dan gündüz saat 10:00'da Hareket ediyoruz. Burdur ve Isparta illerinden tutumuza katılmak isteyen katılımcılarımızı da yol güzergahı üzerinden alıyoruz. Afyon Kütahya İstanbul güzergâhını takip ederek ( bu şehirlerdeki misafirlerimizde aynı şekilde turumuza katılabilirler) Edirne-Kapıkule sınır kapısına gece saatlerinde varıyoruz. Gümrük kapsından pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp Bulgaristan sınırları içerisinde yolumuza devam ederek Sırbistan'nın başkenti ve Kalemegdan Kalesi gibi simgesel yapıları ve etkileyici Ortodoks kiliseleri ile ülkenin en çok ziyaret edilen şehirlerinden Belgrad'a doğru yol alıyoruz. 

2. Gün: Belgrad

16 Temmuz 2024 Salı sabah saatlerinde Belgrad'a varışımızla birlikte serbest zamanda alacağımız kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz. Kalemegdan Şehir Parkı'nda otobüsümüzden inerek yürüyüş ile şehir turuna devam ediyoruz. Yürüyerek yaptığımız gezimiz sırasında, Kalemegdan, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Zindan Kapı, Damat Ali Paşa Türbesi, Stefan Lazareviç Anıtı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi ve Bayraklı Cami ve Aziz Sava Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrası otelimize geçiyoruz. Dinlenme ve serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. İsteyen misafirlerimiz Gece Belgrad eğlence mekânlarını gezebilir ve şehrin ışıltılarına eşlik edebilirler.

Konaklama : Belgrad

3. Gün: Budapeşte - Bratislava

17 Temmuz 2024 Çarşamba sabahı otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası otelimizden ayrılıp diğer muhteşem bir başkent olan Budapeşte’ye doğru yol alıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Budapeşte’de gezilecek yerler arasında Kahramanlar Meydanı, Gallert Tepesi, Elizabeth Köprüsü, Budin Kalesi, Parlemento Binası ve Zincirli Köprü bulunmaktadır. Serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz Tuna Nehri'nde Tekne gezisi yapabilir ve günün yorgunluğunu Tuna Nehri kenarında yer alan kafe ve restoranlarda atabilirler. Budapeşte programımız sonrası Bratislava'ya doğru yola çıkıyoruz 3 saatlik yolculuğumuz sonrası konaklamak için otelimize varıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz Bratislava’nın gece ışıltısına kapılmak için serbest zamanlarını değerlendirebilirler.

Konaklama : Bratislava

4. Gün: Prag

18 Temmuz 2024 Perşembe otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası rehberimiz eşliğinde Panoramik şehir turu sonrası Çekya'nın başkenti Prag'a doğru yol alıyoruz. Şehirlerin anası, Avrupa’nın kalbi gibi lakapları bulunan masalsı şehir Prag’a varıyoruz. Şehir turumuza başlıyoruz. Prag şehir turumuzu yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Şehre tepeden hâkim olan Prag Kalesi'nin duvarları yanında otobüsümüzden ayrılıyoruz. Guiness rekorlar kitabında dünyanın en büyük kalesi olarak anılan yapı içerisinde birçok tarihi eseri barındırmaktadır. Bunlardan en ihtişamlısı Gotik mimari ile inşa edilmiş Aziz Vitüs Katedrali'dir. İç ve dış süslemeleri ile bizleri büyüleyen Katolik Katedral tam 600 yılda bugünkü halini almıştır. 1344 yılında yapımına başlanan eser günümüze kadar birçok eklenti ile Gotik, Neo Gotik ve Barok mimariyi yansıtmaktadır. Şehir merkezine doğru devam edeceğimiz yürüyüşümüz esnasında Altın Yol'un önünden geçiyoruz. Girişi ücretli olduğu için dileyen misafirlerimiz serbest zamanda Altın yolu gezebilirler. Kaleden ayrılıp Vlatva nehrine varmadan son bir nokta daha bizleri bekliyor. Ünlü yazar Franz Kafka’nın evi ve müzesini dışardan görüyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir molanın ardından yolumuza devam ediyor ve dünyanın en dar sokağı ile karşılaşıyoruz. Trafik ışığı sistemi ile yönlendirilen sokağa sakın yeşil yanmadan girmeyin. Vlatva nehrinden karşıya yani şehir merkezine meşhur Charles Köprüsü'nden geçiyoruz. Her iki başında kuleleri ve üzerinde bulunan 30 heykeli ile köprü sadece yaya kullanımına açıktır. Rehberimizden köprü ve heykeller hakkında bilgi aldıktan sonra eski kent merkezine giriş yapıyoruz. Kent meydanına ulaşıp burçlar saatini gördükten sonra serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Buluşma saatimiz sonrası otelimize geçip dinleniyoruz. Dileyen katılımcılarımız Parg'ın gecelerini eğlence mekanlarını keşfedebilirler. 

Konaklama : Prag

5. Gün: Berlin

19 Temmuz 2024 Cuma otelde alacağımız kahvaltı sonrası uzun yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı Berlin oluyor. Almanya’nın başkenti olan Berlin’e varışımızla birlikte rehberimiz eşliğinde Brandenburg Kapısı, Berlin Duvarı, Berlin TV Kulesi, Alexanderplatz Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Serbest zamanımız sonrası akşam 22:00'de otobüsümüz ile buluşup Avrupa’nın Batı kıyısına Amsterdam’a doğru yol alıyoruz.

Konaklama : Gece Yolculuğu

6. Gün: Amsterdam - Roterdam

20 Temmuz 2024 Cumartesi sabah erken saatlerde Hollanda’ya varışımızla birlikte ilk olarak Volendam ve Zaanse Schans’ı gezeceğiz. Yel değirmenlerinin de olduğu Hollanda balıkçı kasabalarını gezeceğiz. Daha sonra Amsterdam’a geçerek rehber eşliğinde şehrin en önemli merkezi olan ve eskiden balık pazarı olarak kullanılan, günümüzde ticaret ve eğlence merkezi olan Dam Meydanı’nı ziyaret edeceğiz. Meydanda yer alan Ulusal Anıt, Madame Tussauds Müzesi De Bijenkorf ve Damrak Caddesi gibi önemli yerleri göreceğiz. Gezinin ardından akşam buluşma saatine kadar serbest zamanımız olacak. Serbest zamanın ardından Amsterdam’dan ayrılıp konaklamak için Roterdam şehrine geçiyoruz.

Konaklama : Roterdam

7. Gün: Brüksel - Paris

21 Temmuz 2024 Pazar otelde alacağımız kahvaltı sonrası biraz daha güneye doğru iniyoruz ve Belçika’nın başkenti ve Avrupa Birliği'nin başkenti waffle ve çikolatası ile meşhur Bürüksel'e doğru yola çıkıyoruz. İlk gezi noktamız 1958'de Brüksel’de yapılan Expo fuarı için inşa edilen yapılar olacaktır. Mini Avrupa parkı olarak bilinen bölgede en güzel simge yapı Atomium’dur. Çelik kristalinin 165 milyar kez büyütülmesi ile yapılan eser 102 metre yüksekliğindedir. Otobüsümüzle panoramik olarak görme imkanına sahip olacağız. Kent merkezinde otobüsümüzden ayrılıyor ve yaya olarak gezimize devam ediyoruz. Eski şehir meydan olan Grand Palace'a ulaşınca kısa bir mola veriyor ve rehberimizden tarihi meydandaki yapılar hakkında bilgi alıyoruz. Bunların en önemlileri Belediye Sarayı ve 13 yüzyılda inşasına başlanan yakın zamanda Katedral ünvanını alan Aziz Michael Katedralidir. Son gezi noktamız ise işeyen çocuk heykeli Manneken Pis heykeli olacaktır. Rehberimizin vereceği serbest zaman bilgisi ile otobüsle buluşma zamanımızı bekliyoruz. Daha sonra otobüsümüzle buluşuyor ve Paris'e doğru yola çıkıyoruz.

Konaklama : Paris

8. Gün: Paris

22 Temmuz 2024 Pazartesi sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası gezimizin ilk bölümü otobüsümüzle panoramik olarak gerçekleşecek. Önemli noktalarda inip fotoğraf almanız için sizlere zaman vereceğiz. Ancak 12 milyonluk bu metropolü tahmin edeceğiniz üzere yaya gezmemiz mümkün olmayacaktır. Rehberimizin verdiği bilgileri dinliyor ve ardından Notre Damme Katedrali'ne varıyoruz. Viktor Hugo’nun eseri Notre Damme kamburu ile ünlünen yapı 170 yılda tamamlanmıştır. Keltler döneminde küçük bir ibadet yeri olan eser daha sonra Romalılar döneminde tapınağa dönüşmüştür. Ardından Hristiyanlığın gelmesi ile son halini alıp bir Katedral inşa edilmiştir. Geçtiğimiz yıllarda ciddi bir yangın geçiren eseri yılda yaklaşık 10 milyon kişi ziyaret etmektedir. Bir sonraki gezi noktamız ise Louvre Müzesi olacaktır. Panoramik olarak göreceğimiz müze Louvre sarayının içinde yer almaktadır. Dünya genelinde eserlerin sergilendiği müzeyi tam anlamıyla gezebilmek için tahminimiz 1 ay kadar bir süre gerekecektir. Sonrasında Fransız ihtilalinin idam meydanı Concorde'dan geçiyoruz ve genişliği, pahalı mağazaların olduğu ünlü Champ Elysees caddesi görüş alanımıza giriyor. Caddenin bitiminde Napolyon savaşçılarının ve Fransız devriminde direnen devrimcilerin adına yapılan Zafer Takı bizi bekliyor olacaktır. Takın altında bu kişiler için sönmeyen bir ateş bulunmaktadır. Otobüs ile  gezimize devam ediyor ve Opera binasını görüyoruz. Daha sonra Tracedero meydanına ulaşıyor ve otobüsümüzden iniyoruz. Gustav Eiffel tarafından Fransa Expo için yapılan Eiffel Kulesi'nin tam karşı noktasında bulunan bu balkon meydandan Eiffel fotoğraflarımızı alıyoruz. Akşam Eiffel’in ışık gösterisini izledikten sonra rehberimizin vermiş olduğu buluşma zamanı ve yerinde otobüsümüzle buluşup Akdeniz’e doğru inmeye başlıyoruz. (Konaklama Gece Yolculuğu) Gece başlayacak olan Paris Milano Roma yolculuğumuz için yola çıkıyoruz.

9. Gün: Milano - Roma

23 Temmuz 2024 Salı sabahın erken saatlerinde Milano'ya varıyoruz ve serbest zamanda alınacak olan kahvaltı sonrası Milano’da panoramik gezimizi yapıyoruz. Milano katedrali Milanoda Pizza Del Duomo meydanında bulunur. Kapladığı alan olarak 11.700 m² zemin yüzeyi alani ile Roma'daki Aziz Petrus Bazilikası, Londra'daki Aziz Paulus ve Sevilla katedrallerinden sonra Avrupa'nın dördüncü büyük katedralidir. Katedrale paralel olarak dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II ve dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala bulunur. Milano’daki programımız sonrası biraz öğle saatlerinde Milano’dan ayrılıp daha güneye Roma’ya doğru yol alıyoruz. Yol güzergahında gerekeli molalarımız verip akşam saatlerinde Roma'daki otelimize varıyoruz.

Konaklama : Roma Yakınları

10. Gün:

24 Temmuz 2024 Çarşamba Roma'da otelde alacağımız kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde Roma şehir turumuza başlıyoruz. Gezimizde Kolezyum, Aşıklar Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri ve Piazza Navona gibi yerleri geziyoruz. Panoramik fotoğraf molaları sonrası Akşam ki gemi yolculuğumuz için Roma'dan ayrılıyoruz. Bari Liman şehrine doğru yol alıyoruz. Gemi saatimiz akşam saatlerinde olduğu için Limana varışımızla birlikte yolculuk için işlemlerimizi yapıp gemide yerimizi alıyoruz. Gece gemi yolculuğumuz sonrası sabahın erken saatlerinde Yunanistan’ın İgoumenitsa liman şehrine varıyoruz.

Konaklama : Gece Gemi Yolculuğu

11. Gün:

25 Temmuz 2024 Perşembe Artık dönüş yolumuzun son ülkesinde programımıza başlıyoruz. Gemiden ayrılarak Selanik'e doğru yol alıyoruz. Rehberimiz eşliğinde programımıza Atatürk'ün evinden başlıyoruz. Toplu fotoğraf çekimi sonrası evi ziyaret edip Atamızı anıyoruz. Sonraki programımız Kordon, Beyaz Kule ve Aristotelus Meydanı oluyor. Program sonrası rehberimizin vereceği serbest zaman sonrası otelimize geçiyoruz.

Konaklama : Selanik

12. Gün:

26 Temmuz 2024 Cuma sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyor. Kavala şehrine uğruyoruz burada Panaromik şehir turumuzu yapıp fotoğraf molası sonrası yol güzergâhımızda meşhur Kavala kurabiyelerinden almak için mola veriyoruz. Sonrasında İpsala sınır kapısına doğru yol alıyoruz. Akşam saatlerinde kapı geçiş gümrük işlemlerimiz sonrası Yurdumuza geçiş yapıp Çanakkale-İzmir güzergâhından turumuzu 27 Temmuz 2024 Cumartesi sabah saatlerinde Antalya'da tamamlıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Programda gözüken tüm geziler dahildir. 
  • Turumuzda ekstra tur yoktur. 
  • Tur süresince Türkçe rehberlik 
  • Modern ve lüks otobüs ile seyahat
  • Otellerde ödenen konaklama vergisi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurtdışı çıkış harcı (150) TL bankaya ödenecektir. 
  • Seyahat esnasında Covid olmayı kapsayan mücbir sebeple tur iptal sigortası (15 Euro)
  • Müze ören yeri giriş ücreti (Program akışında zorunlu bir müze bulunmamaktadır. 
  • Şöförler ve rehber bahşişleri kişibaşı 10 Euro/Gezi sonunda bir kez ödenir. 
  • Gece otobüs ve gemi yolculukları sonrası kahvaltı 

Fiyatlar

TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
15.07.2024Müsait1.099,00 €1.399,00 €1.099,00 €-Taksitler »

Yorumlar


Otobüslü Büyük Avrupa Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme ve Vize BilgileriTur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Alanya - Serik - Manavgat ve Yol Güzergahındaki Şehirler
Tur Hareket Tarihleri: 15 Temmuz

İptal Şartları

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.