Gap Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 OTOBÜSLÜ GAP TURU 


 HALFETİ - HARRAN – GÖBEKLİTEPE - MARDİN – MİDYAT – NEMRUT – HASANKEYF DÂHİL 
 2 GECE ŞANLIURFA - 1 GECE MARDİN - 1 GECE ADIYAMAN'DA KONAKLAMA  
 HALFETİ’DE TEKNE TURU… URFA’DA SIRA GECESİ… NEMRUT’TA GÜN BATIMI… 

 4 Gece 4* ve 5*  bölgenin en seçkin otellerinde konaklama...

 Koşturmacasız Doya Doya Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin Midyat ve Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş 

 Tecrübeli Bölge Rehberlerimiz ile Ayrıcalığı Hissedecek, Tarih ve Kültür'e Doyacaksınız 
 

 - TARİHLER - 

27 EYLÜL - 2 EKİM

4 EKİM - 9 EKİM

11  EKİM - 16 EKİM

18 EKİM - 23 EKİM

25 EKİM - 30 EKİM

 KAÇIRILMAYACAK FIRSAT 

5 GECE 6 GÜN - 4 GECE KONAKLAMALI

 SADECE 
 1490₺ 

 TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ  3 TAKSİT İMKANI 

Bu program size uymadıysa uçaklı gap turuna  BURDAN  bakabilirsiniz.

Tur Programı

1. Gün: ANTALYA - GAZİANTEP

Önceden verilen saat ve noktalardan sizleri alarak (Antalya - 16:00 Civarı), (Serik - 16:45 Civarı), (Manavgat - 18:00 Civarı), (Alanya - 19:00 Civarı) yolculuğumuza başlıyoruz. 

2. Gün: GAZİANTEP - HALFETİ - ŞANLIURFA

Sabahın ilk saatlerinde Gaziantep'te sabah kahvaltımızı (extra) alıyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından Helenistik dönemde “Toroslardaki Antakya” anlamına gelen ‘Antiochia Ad Taurum’ adı verilen, Arap kaynaklarda Ayıntap olarak geçen, güneydoğu anadolu bölgesinin sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş ili Gaziantep’i tanımaya başlıyoruz. Şehirdeki ilk durağımız Büyük İskender tarafından geçit yeri anlamında isimlendirilen ZEUGMA’dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi oluyor. Dünyaca ünlü ‘Çingene Kızı’ mozaiğinin yanı sıra konusunu Yunan mitolojisinden alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra şehir merkezine gidiyoruz. Şehir merkezinde yürüyerek yapacağımız gezimizde dar sokakları ve birbirinden güzel sivil mimari yapılarından oluşan yerleşimde 1933 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün Gaziantep’i ziyareti anısına geleneksel bir Antep evinde ziyarete açılan Atatürk Anı Müzesini görüyoruz. Ardından kültür yolu olarak düzenlenen rotada yapacağımız yürüyüşümüzde yapılış tarihi tam olarak bilinmeyen Gaziantep Kalesi, Osmanlı İmparatorluğu döneminden günümüze ulaşan Hanları gördükten sonra Tahmis kahvesine ulaşıyoruz. İlk kez 1638 yılında yapılan, 1901 yılındaki yangından sonra yenilenerek günümüze gelen Tahmis Kahvesi’nde vereceğimiz mola ardından artık çarşılarda satılan birbirinden güzel Yemeniler, meşhur Elmacı pazarından yöreye özgü baharatlardan ve yörede Bandırma olarak bilinen cevizli sucuklardan, Bakırcılar çarşısında satılan birbirinden güzel bakır eserlerden almak için vereceğimiz serbest zaman ardından Fırat nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Bizi bekleyen özel teknemizle Birecik baraj gölü üzerinde birbirinden güzel manzaraların eşliğinde yaklaşık bir saat sürecek tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuz esnasında ilk dikkatimizi çeken Fırat nehri ile Merziman Çayı’nın birleştiği noktada kurulan heybetli Rumkale oluyor. Kalenin ardından bir zamanlar yaşam alanı olarak kullanılmış mağara evleri ve önemli bir kısmı sular altında kalmış olan Savaşan köyünü, sular altında kalan caminin suların üzerinde kalan tek kısmı olan minaresini görüp fotoğrafladıktan sonra tekrar otobüsümüzle buluşup Harran’a doğru yola çıkıyoruz. Kentin meşhur Konik kubbeli evlerinden olan Kültür Evi'ni ziyaretimiz sonrası Şanlıurfa'ya gelerek otelimize yerleşiyoruz. 


Konaklama : Şanlıurfa - Nevali Hotel, Harran Hotel, Uludağ Hotel 
Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelde alınacaktır. 

3. Gün: GÖBEKLİTEPE - HARRAN KÜMBET EVLERİ - BALIKLI GÖL - YEMEKLİ SIRA GECESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası peygamberler şehri Şanlıurfa’yı tanımaya başlıyoruz. Helenistik dönemin meşhur Edessa kenti olan ve Hristiyan resim sanatı üzerinde büyük etkisi olan kutsal mendil olayında önemli rolü olan Abgar Krallığı’nın başkenti olan Şanlıurfa’da Hz İbrahim’in Nemrut tarafından ateşe atıldığına inanılan Balıklıgölü, az ilerisindeki Ayn Zeliha gölünü, Rızvaniye camisini ve Hz İbrahim’in doğduğu mağara olarak bilinen mağarayı görüyoruz. Daha sonrasında insanlığın bilinen ilk mabedine, Göbeklitepe’ye doğru yola çıkıyoruz. 1996 yılında kazı çalışmaları başlayan Göbeklitepe’nin Neolitik dönem insanının kutsal tapım merkezi olduğu bilinmektedir. Buradaki tapınakları görüp Göbeklitepe hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra Suriye sınırında Harran Ovası, Eski Harran Kümbet Evlerine gidiyoruz. Rehberimizin anlatımından sonra dileyen misafirlerimiz yöresel kıyafetlerle tarihi Kümbet evlerinde fotoğraflarını çektirebiliyorlar. Daha sonra konaklamak üzere Şanlıurfa'da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam sizlere verilen saatlerde lobide buluşarak fiyatımıza dahil yöreye özgü, namı Dünya'ya yayılmış olan yemekli Urfa Sıra Gecesi'ne katılıyoruz.


Konaklama : Şanlıurfa - Nevali Hotel, Harran Hotel, Uludağ Hotel 
Akşam yemeği Sıra gecesinde alınacaktır. Sabah kahvaltısı da otelde alınacaktır. 

4. Gün: ŞANLIURFA - MARDİN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mardine doğru yola çıkıyoruz. Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşümüzde Mor Behnam Kilisesi’ne gidiyoruz. Kırklar Kilisesi olarak da bilinen bu kiliseyi görüp Hristiyanlıkta önemli yeri olan Kırk şehitlerin hikayesini dinledikten sonra kent dokusunun önemli bir unsuru olan Abbara örneklerini, Artuklu mimarisinin en önemli eseri olan Mardin Ulucamisini gördükten sonra Mardin’in ‘Mimar Sinan’ı olarak bilinen Mimarbaşı Lole Serkis Gizo tarafından yapılan PTT binasını ve minaresi yine Lole tarafından yapılmış olan Şehidiye camisini gördükten sonra yörenin meşhur kahvelerini ve badem şekerlerini ve Süryani şarap alışverişimizi yapıyoruz ve aracımızla buluşup Kasımiye Medresesi’ne gidiyoruz. İki katlı ve Açık Avlulu Medrese tipinin en güzel örneklerinden olan Kasımiye medresesini gezip özellikle de ana eyvanda bulunan çeşmeden, avlusunda bulunan havuza akan suyun hikayesini rehberimizden dinledikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ile birlikte otelimiz de düzenlediğimiz eğlence ile keyifli anlar yaşayacağız. Konaklama otelimizde.


Konaklama : Mardin - Babil Konakları, Yay Grand Hotel, Katori Deluxe Hotel 
Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelde alınacaktır. 

5. Gün: MİDYAT - HASANKEYF - BATMAN – DİYARBAKIR - ADIYAMAN

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası MİDYAT'a Midyat Konuk Evi olarak bilinen eski bir Süryani yapısı olan ve günümüzde bir çok dizi çekiminde kullanılan konağı gezdikten sonra Gümüşçüler Çarşısında vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz bölgenin önemli el sanatlarından olan Telkari gümüş işçiliği örneklerini görüp alışverişlerini yapabilirler. Daha sonra ILISU Barajı'nın yapılması ile birlikte sular altında kalan Hasankeyf'i ziyaret edeceğiz. ziyarete kapalı olan kalenin diğer ucundaki seyir köşkü olarak yapılan Küçük Saray yapısını aşağıdan panoramik olarak görüp fotoğraflayacağız. Sular altında kalmadan önce taşınan Hasankeyf'in yeni yerleşkesini gördükten sonra kesin olmamakla birlikte belki de Ilısu Barajı üzerinde tekne turu yapma imkânı bulabileceğiz. Daha sonra Batman'a doğru yolculuğumuza devam ederek öğle yemeğimizi burada enfes yöresel menü eşliğinde alacağız. Daha sonra yolumuz üzerinde DİYARBAKIR'dan geçerek Surları ve On Gözlü Köprü'yü göreceğiz. Sonrasında ADIYAMAN KÂHTA'ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Minibüslerimize binerek Kâhta ilçesi üzerinden Nemrut Dağı Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Kommagene Krallığı’ndan günümüze kalan en önemli eserleri görmek üzere yola çıkıyoruz . İlk durağımız Kommagene ailesi kadınları için yaptırılan ve önündeki sütun üzerinde bulunan kartal heykeli nedeniyle yöre halkı tarafından Karakuş Tümülüsü olarak adlandırılan mezar yapısı oluyor. Ardından minibüslerimizle Roma İmparatoru Septimus Severus zamanında eski adıyla Chabinas şimdiki adıyla Cendere suyu üzerinde inşa edilen Cendere Köprüsü oluyor. Yaklaşık 1900 yıldır ayakta olan bu köprüyü görüp Septimus Severus ailesiyle olan ilişkisini rehberimizden dinledikten sonra Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. 2150 metre yükseklikteki zirvede Antiochos’un mezarının doğu ve batı taraflarındaki Zeus – Oromasdes, Apollon – Mithras, Herakles – Artagnes, Kommagene – Fortuna tanrılar heykellerini rehberimizden dinlerken bir yandan da NEMRUT DAĞI'nda Gün Batımını izliyoruz. Gün batımı sonrası minibüslerimize binerek otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
(Programımız yetişmediği taktirde gün doğumu yapılabilir)
Otelde alınan akşam yemeği ve sabah kahvaltısı dahildir.

GRAND İSİAS, ANTİCHOS HOTEL vb.

6. Gün: ADIYAMAN - KAHRAMANMARAŞ - ADANA - ANTALYA

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Kahramanmaraş'a doğru yola çıkıyoruz. Şehir merkezinde sizlere serbest zaman veriyoruz. Hakiki maraş dondurmasını denemenizi tavsiye ediyoruz ve özel kutularda hediye olarakta götürebilirsiniz. Yöresel ürünler alışverişinden sonra sizlere verilen serbest zamanın ardından Adana'ya doğru hareket ediyoruz. Adana'da akşam yemeği (extra) için mola veriyoruz. Daha sonra dönüş yoluna geçiyoruz. Gece saatlerinde Antalya bölgesinde oluyoruz. Sizleri alınış noktalarınıza bırakarak başka turlarda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş Dönüş Ulaşım
 • 4 Gece Otel Konaklaması
 • 4 Sabah Kahvaltısı
 • 3 Akşam Yemeği
 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Araç İçi İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk Gün Alınacak Kahvaltı
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yerleri Girişleri
 • Halfeti Tekne Turu - 30₺
 • Yemekli Urfa Sıra Gecesi - 120₺
 • Nemrut Dağı Minibüs Ücreti - 35₺
 • Kişisel Harcamalar

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
27.09.20211.490,00 TL1.785,00 TL 1.490,00 TL0 - 5 Yaş 200,00 TL
6 - 11 Yaş 910,00 TL
0 - 6 Yaş 910,00 TL
Taksitler »
04.10.20211.490,00 TL1.785,00 TL 1.490,00 TL0 - 5 Yaş 200,00 TL
6 - 11 Yaş 910,00 TL
0 - 6 Yaş 910,00 TL
Taksitler »
11.10.20211.490,00 TL1.785,00 TL 1.490,00 TL0 - 5 Yaş 200,00 TL
6 - 11 Yaş 910,00 TL
0 - 6 Yaş 910,00 TL
Taksitler »
18.10.20211.490,00 TL1.785,00 TL 1.490,00 TL0 - 5 Yaş 200,00 TL
6 - 11 Yaş 910,00 TL
0 - 6 Yaş 910,00 TL
Taksitler »
25.10.20211.490,00 TL1.785,00 TL 1.490,00 TL0 - 5 Yaş 200,00 TL
6 - 11 Yaş 910,00 TL
0 - 6 Yaş 910,00 TL
Taksitler »

Yorumlar


Gap Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


Vize Bilgileri


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Serik - Manavgat - Alanya
Tur Hareket Tarihleri: 27 Eylül • 04, 11, 18, 25 Ekim

İptal Şartları

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.