Otobüslü Güneydoğu Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon


 OTOBÜSLÜ GÜNEYDOĞU TURU 

 Lisinya Tur Farkıyla Güneydoğu'nun eşsiz güzelliklerini birlikte keşfediyoruz. 

 ADANA, GAZİANTEP, HALFETİ, GÖBEKLİTEPE, NEMRUT, ŞANLIURFA, MARDİN, MİDYAT, HASANKEYF, DİYARBAKIR 

 TARİH - KÜLTÜR - DOĞA - LEZZET 

 HEPSİ BU TURDA 

Halfeti, Harran, Göbeklitepe, Mardin, Midyat, Nemrut, Hasankeyf 

1 Gece Şanlıurfa | 1 Gece Mardin | 1 Gece Diyarbakır Konaklama  

Halfeti’de Tekne Turu… Urfa’da Sıra Gecesi… ve Nemrut

 3 Gece Bölgenin En Seçkin Otellerinde Konaklama 

Tecrübeli Bölge Rehberlerimiz ile Ayrıcalığı Hissedecek, Tarih ve Kültür'e Doyacaksınız 


 

 - Tarihler - 

27 Eylül Çarşamba | 01 Ekim Pazar
04 Ekim Çarşamba | 08 Ekim Pazar
11 Ekim Çarşamba | 15 Ekim Pazar
18 Ekim Çarşamba | 22 Ekim Pazar
25 Ekim Çarşamba | 29 Ekim Pazar
01 Kasım Çarşamba | 05 Kasım Pazar
08 Kasım Çarşamba | 12 Kasım Pazar
10 Kasım Cuma | 14 Kasım Salı (Ara Tatilde)
11 Kasım Cumartesi | 15 Kasım Çarşamba
(Ara Tatilde)
12 Kasım Pazar | 16 Kasım Perşembe (Ara Tatilde)
13 Kasım Pazartesi | 17 Kasım Cuma (Ara Tatilde)
14 Kasım Salı | 18 Kasım Cumartesi (Ara Tatilde)
15 Kasım Çarşamba | 19 Kasım Pazar (Ara Tatilde)
22 Kasım Çarşamba | 26 Kasım Pazar
29 Kasım Çarşamba | 03 Aralık Pazar
06 Aralık Çarşamba | 10 Aralık Pazar

-----------------------------------

 KAÇIRILMAYACAK FIRSAT 

4 Gece / 5 Gün

3 Gece Konaklamalı

Kişi Başı 

 5499₺ 
'den başlayan fiyatlarla

 TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTERMEKTEDİR. 

 ARAÇ TİPİ MİSAFİR SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR. 

Koltuk numaraları rezervasyon sırasına göre verilmektedir.
 Bu program size uymadıysa Otobüslü Gap Turuna  BURADAN  bakabilirsiniz. 

Tur Programı

1. Gün: Antalya- Gaziantep

Tur günü akşam üzeri siz değerli misafirlerimizi önceden belirtilen duraklarımızdan alarak turumuza başlıyoruz. Sabah erken saatlerde Gaziantep'e varıyoruz.

2. Gün: Gaziantep - Almacı Pazarı - Şanlıurfa - Balıklıgöl - Yemekli Sıra Gecesi

Sabah kahvaltımızın ardından Gaziantep'i gezmeye başlıyoruz. Gaziantep Güneydoğu Anadolu'nun tarihî ve lezzetleriyle ünlü olan bir şehridir. Bölgeye göre çok gelişmiş ve güzel bir şehir olduğundan kimileri burayı “Doğu'nun Paris'i” olarak da adlandırır. Gaziantep’i tanımaya başlarken şehirdeki ilk durağımız Büyük İskender tarafından geçit yeri anlamında isimlendirilen Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Mozaik Müzesi olacak. Dünyaca ünlü ‘Çingene Kızı Mozaik"inin yanı sıra konusunu yunan mitolojisinden alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra şehir merkezine geçiyoruz. İlk kez 1638 yılında yapılan ve 1901 yılındaki yangından sonra yenilenerek günümüze kadar ayakta durabilen Tahmis Kahvesi’nde vereceğimiz molanın ardından çarşılarda satılan birbirinden güzel yemeniler, meşhur Almacı Pazarı'ndan yöreye özgü baharatlardan ve yörede bandırma olarak bilinen cevizli sucuklardan tutunda Bakırcılar Çarşısı'nda satılan birbirinden güzel bakır eserlerden alma imkanımız olacak. Gaziantep'teki güzel zamanlarımızdan sonra Peygamberler şehir Şanlıurfa'ya geçiyoruz. Helenistik dönemin meşhur Edessa kenti olan ve Hristiyan resim sanatı üzerinde büyük etkisi olan kutsal mendil olayında önemli rolü olan Abgar Krallığı’nın başkenti olan Şanlıurfa’da yürüyerek şehri gezmeye başlıyoruz. Yapacağımız yürüyüşte Hz. İbrahim’in Nemrut tarafından ateşe atıldığına inanılan BALIKLIGÖLÜ, az ilerisindeki AYN ZELİHA GÖLÜ’nü, RIZVANİYE CAMİİ’sini ve HZ. İBRAHİM’İN DOĞDUĞU MAĞARA olarak bilinen mağarayı görüyoruz. Buradaki gezimizin ardından eski Urfa’dan günümüze kalan en önemli eserlerden olan Hanlar Bölgesi’ne geçiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz isot ve benzeri ürünlerden alışverişlerini yapabilirler ya da meşhur Gümrük Han’da kahvelerini içebilirler. Daha sonra otelimize doğru devam ediyoruz. Akşam sıra gecemiz için sizlere verilen saatlerde lobide buluşarak Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan YEMEKLİ SIRA GECESİ’ne katılıyoruz.(extra)

 DEDEMAN, ELRUHA HOTEL, HARRAN HOTEL, VB. 

3. Gün: Harran - Göbeklitepe - Mardin

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından 4000 yıl öncesine ait olan Kültepe, Mari ve Ebla tabletlerinde adından bahsedilen HARRAN'a doğru yola çıkıyoruz. Kentin meşhur KONİK KUBBELİ EVLERİ’nden birini ziyaret ediyoruz. Ardından insanlığın bilinen ilk mabedine, Göbeklitepe’ye doğru yola çıkıyoruz. 1996 yılında kazı çalışmaları başlayan GÖBEKLİTEPE’nin Neolitik dönem insanının kutsal tapım merkezi olduğu bilinmektedir. Buradaki tapınakları görüp Göbeklitepe hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra müze kent MARDİN’e geçiyoruz. Burada ilk durağımız Mardin'in yöresel lezzetlerini tatma imkanı bulabileceğimiz restorantımıza geçiyoruz. Yemeğin ardından rotamızı 1932 yılına kadar Dünya’daki Süryani halkının merkezi konumunda bulunan DEYRULZAFARAN MANASTIRI'na çeviriyoruz. Manastır halkından edineceğimiz bilgiler sonrasında rotamızı KASIMİYE MEDRESESİ'ne çeviriyoruz. Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren bu olağan üstü mimaride Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğrenip gezilerimizi tamamladıktan sonra bölgenin en önemli yapılarından biri olan ULU CAMİİ’yi görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış Ptt Binası, Şehidiye Camii ve Medresesi’ni ziyaretimiz sonrası Mardin’in sembollerinden olan Abbaralar’dan geçip aracımıza binerek otelimize geçiyoruz. Otelde alınan akşam yemeği ve sabah kahvaltısı fiyatımıza dahildir.

 MESOPOTAMİA GARDEN HOTEL, KATORİ DELUXE HOTEL, YAY GRAND, AVESİS HOTEL, VB. 

4. Gün: Midyat - Hasankeyf - Batman - Diyarbakır

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası MİDYAT'ta Midyat Konuk Evi olarak bilinen eski bir Süryani yapısı olan ve günümüzde bir çok dizi çekiminde kullanılan konağı gezdikten sonra Gümüşçüler Çarşısı’nda vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz bölgenin önemli el sanatlarından olan Telkari Gümüş İşçiliği örneklerini görüp alışverişlerini yapabilirler. Daha sonra Ilısu Barajı'nın yapılması ile birlikte sular altında kalan HASANKEYF'i ve ziyarete kapalı olan kalenin diğer ucundaki seyir köşkü olarak yapılan Küçük Saray yapısını rehberimizin anlatımıyla dinliyoruz. Zamana göre Hasankeyf Batık Şehir'de tekne turuna katılıyoruz.(Extra) Daha sonra BATMAN'a doğru yolculuğumuza devam ederek (zamana baglı olarak ) öğle yemeğimizi burada enfes yöresel menü eşliğinde alacağız. Daha sonra DİYARBAKIR'a hareket ediyoruz Diyarbakır Ulu Cami’ni, Hasan Paşa Hanı, Diyarbakır Surları’nı, Hevsel Bahçeleri’ni, Mardin Kapısı’nı ve Hz.Adem ile Hz.Havva’nın indirildiğine inanılan Kırklar Dağı’nı görüyoruz. Güzel bir günün ardından konaklamak üzere Diyarbakır'da bulunan otelimize geçiyoruz. Otelde alınan akşam yemeği ve sabah kahvaltısı fiyatımıza dahildir.

 Konaklama : Diyarbakır - New Garden, Hilton Garden Hill Diyarbakır, vb. 

5. Gün: Nemrut - Halfeti - Adana - Antalya

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası sıradaki durağımız kralların dağları NEMRUT olacak. Aracımızla Kahta'ya hareket ediyoruz. Minibüslerimize binerek Kâhta ilçesi üzerinden Nemrut Dağı Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Kommagene Krallığı’ndan günümüze kalan en önemli eserleri görmek üzere yola devam ediyoruz. İlk durağımız Kommagene ailesi kadınları için yaptırılan ve önündeki sütun üzerinde bulunan kartal heykeli nedeniyle yöre halkı tarafından Karakuş Tümülüsü olarak adlandırılan mezar yapısı oluyor. Ardından minibüslerimizle roma imparatoru septimus severus zamanında eski adıyla Chabinas şimdiki adıyla Cendere suyu üzerinde inşa edilen Cendere Köprüsü oluyor. Köprüyü görüp Septimus Severus ailesiyle olan ilişkisini rehberimizden dinledikten sonra Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. 2150 metre yükseklikteki zirvede Antiochos’un mezarının doğu ve batı taraflarındaki Zeus, Oromasdes, Apollon, Mithras, Herakles, Artagnes, Kommagene, Fortuna tanrılar heykellerinin hikayesini rehberimizin güzel anlatımlarıyla dinliyoruz. Nemrut maceramızın ardından Fırat Nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Batık Şehir Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Bizi bekleyen özel teknemizle Birecik Baraj Gölü üzerinde birbirinden güzel manzaraların eşliğinde yaklaşık bir saat sürecek tekne turumuza başlıyoruz.(extra) Tekne turumuz esnasında ilk dikkatimizi çeken yapı Fırat Nehri ile Merziman Çayı’nın birleştiği noktada kurulan heybetli Rumkale oluyor. Kalenin ardından bir zamanlar yaşam alanı olarak kullanılmış Mağara Evleri ve önemli bir kısmı sular altında kalmış olan Savaşan Köyü’nü, sular altında kalan camiinin suların üzerinde kalan tek kısmı olan minaresini görüp fotoğrafladıktan sonra teknemizle Halfeti'ye geri dönüyoruz. Aracımıza binerek Antalya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Adana'da akşam yemeğimizi alıyoruz ve sabaha karşı Antalya bölgesinde oluyoruz. Sizleri alınış noktalarınıza bırakarak başka turlarda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş dönüş ulaşım
 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • Otellerdeki 3 sabah kahvaltısı, 2 Akşam Yemeği
 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Halfeti Tekne Turu
 • Yemekli Urfa Sıra Gecesi
 • Nemrut Dağı Minibüs Ücreti
 • Müze ve Ören Yerleri Girişleri​
 • Kişisel Harcamalar

Fiyatlar

TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
27.09.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »
04.10.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »
11.10.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »
18.10.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »
25.10.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »
01.11.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »
08.11.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »
10.11.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »
11.11.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »
12.11.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »
13.11.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »
14.11.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »
15.11.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »
22.11.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »
29.11.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »
06.12.2023Müsait5.499,00 TL6.699,00 TL5.499,00 TL2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
2 - 5 Yaş 2.599,00 TL
6 - 11 Yaş 4.299,00 TL
Taksitler »

Yorumlar


Otobüslü Güneydoğu Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


Vize Bilgileri


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Serik - Manavgat - Alanya
Tur Hareket Tarihleri: 27 Eylül • 04, 11, 18, 25 Ekim • 01, 08, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 22, 29 Kasım • 06 Aralık

İptal Şartları

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.