Günübirlik bir tur ile farklı bir gün geçirmeye ne dersiniz? Antalya çıkışlı turlar arasında sıklıkla tercih edilen turlardan biri olan Işıklı Gölü, Lavanta Bahçeleri ve Salda Gölü Turu sizlere bir müddet şehirden uzaklaşarak deşarj olma imkanı sunuyor. Lavanta bahçelerinde toprağın ve bitkilerin keyfini çıkaracağınız, Işıklı ve Salda gölü gezilerinde doğanın büyüsüne kapılacağınız bu geziyi seveceğinize eminiz.

IŞIKLI GÖLÜ

Sabah önceden belirlenen size en yakın güzergahlardan sizleri alarak Denizli'nin Çivril ilçesindeki Işıklı Göle doğru yola çıkıyoruz. Gölün popüler özelliklerinden biri olan nilüfer çiçekleri ile görsel bir şölen yaşayacağımız dakikalar geçiriyoruz. Nilüfer çiçeklerinin yanı sıra Büyük Menderes Nehri'ni besleyen kaynakların üzerinde sulama amaçlı regülatör yapılarak oluşturulan 7 bin 300 hektarlık alana sahip Işıklı Gölü'nde, pek çok su kuşu ve ender bulunan balık türleri de bulunuyor. İsteyen misafirlerimiz 4 kişilik motorlu sandallarla göl turu yapabilir, nilüferler arasında keyifli dakikalar geçirebilirler.

LAVANTA BAHÇELERİ

Bu muhteşem görsel şöleninin ardından bir başka güzellik olan Ardıçlı köyüne doğru hareket ediyoruz. Burada lavanta bahçeleri ile buluşuyoruz. Lavanta bahçeleri arasında yürüyüşümüzü yapıyor, muhteşem lavanta kokuları arasında huzur doluyoruz. Yürüyüş ardından tur ücretine dahil olan gözleme ayran ikilisi ile lezzetli bir öğle yemeği keyfi sürüyoruz.

Hem gözlerimiz hem de karnımız doyduktan sonra sıra geliyor farklı bir rotaya. Doğal hayatı yakından görebileceğimiz yaban hayvan rehabilitasyon merkezi Lisinia'ya gidiyoruz. Burada gerçekleştirdiğimiz gezide çeşitli hayvan türlerini görüyoruz. Belki de daha önce hiç görmediğiniz yaban hayvanlarını görüyor, doğal ürünlere erişim sağlayabiliyorsunuz.

SALDA GÖLÜ

Alışverişimizi yaptıktan ve gezimizi tamamladıktan sonra turun son durağına doğru yola çıkıyoruz. Salda Gölü namı değer Türkiye’nin Maldivleri, bu gezi dolu güzel güne imza atacak bir kapanış yapmanızı sağlıyor. Göz alabildiğince uzanan bembeyaz kumları, turkuaz rengi suyu ile görenleri büyüleyen Salda tüm güzelliği ile karşınızda yerinizi alıyor. Buradaki ziyaretinizde sosyal medyanızda öne çıkacak fotoğraflar çekebilir, bölge halkından bölgeye özel lavantalar ve lavantalı gazozlar satın alabilirsiniz. Böylece hem ağzınızı tatlandıracak hem de lavanta kokuları ile huzur dolmanızı sağlayacak bir mola vermiş olacaksınız.

Lisinya Tur olarak size en güzel geziyi yaşatabilmek için detayları düşünerek özenle çalışıyor profesyonel ekibimiz ile gittiğiniz bölgeyi en doğru bilgiler ile sizlere gösteriyoruz. Tur ücreti kapsamında sizlere gidiş dönüş ulaşımı, seyahat sigortası, araç̧ içi ikramlar, acente refakati, sabah simit çay ikramı ve öğle yemeğinde gözleme ayran ikramı sağlıyoruz. Antalya çıkışlı Işıklı Gölü, lavanta bahçeleri ve Salda Gölü turumuz ile ilgili daha fazla bilgi almak ve tur fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz. Lisinya Tur olarak bu keyifli gezide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.