Çağlar evveline uzanan tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Orta Anadolu’nun mirası, insanın yaşamı süresince mutlaka görmesi gereken yerlerden olan “Kapadokya” tüm Dünya’dan akın akın ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmekte. Turizm yönünden mühim ölçüde geleceği parlayan bu bölgeye geldiğinizde daha evvel görmediğiniz insanlar, vadiler, oluşumlar, mekanlar, hayvanlar, kokular, yemeklerin beraberinde sizleri neşeli ve heyecanlı pekçok etkinlik de bekliyor.

  • Kapadokya’da Balon Turu

  • Kapadokya’da ATV Safari

  • Kapadokya’da Jeep Safari

  • Kapadokya’da At Turu

  • Kızılırmak’ta Speed Bot

  • Kapadokya’da Türk Gecesi

Kapadokya’da Balon Turu

Orta Anadolu’nun naturel güzellikleriyle ünlü destinasyonu olan Kapadokya, UNESCO Dünya miras listesine ilave edilmiş en bilindik turistik ortamlardan bir tanesidir. Günümüzden binlerce yıl önce, etrafındaki volkanik dağların lavları püskürmesiyle meydana gelen Peri Bacaları esasen bölgenin en vasıflı özelliğidir. Diğer bir özelliği de balon turu ile bu görkemli oluşumları ve manzarayı havadan seyretmektir. Kapadokya'ya gelip de balon ile uçmadan gidilmez. Balon turu ile gün doğumu esnasında vadilerin, peri bacalarının, bahçelerin, kaya evlerinin arasında yukarı ve aşağı manevralar yaparak bu görkemli manzarayı keşfetmenize imkan sağlayacak. Olağanüstü şekillere bürülü vadiler ve devasa balonların gökyüzündeki sanatsal harmonisi içinde çekineceğiniz resimlerle harika anılar biriktireceksiniz. Kapadokya'da 12 ay süresince hava şartları müsaitlik verdiği sürece balon uçuşu vardır, fakat yaz ayları başka. Yaz mevsimi balon turunun en yoğun yapıldığı dönemdir. Lisinya Tur Seyahat Acentası ile Kapadokya Turu yaptığınızda tecrübeli ekibimiz ile misafirlerimize doyurucu ve tatminkar bigiler aktararak ömürleri süresince unutamayacakları balon turu aktivitesini süratli ve güvenilir şekilde yapmalarını sağlamaktayız.

Kapadokya’da ATV Safari

Kapadokya, şehrin negatif havasından sıkılmış ve birkaç günlüğüne de olsa durgunluk ve huzur arayanların en çok tercih ettiği yerlerdendir. Stresinizi ve yorgunluğunuzu alacak Atv Turu her Cuma çıkışlı Kapadokya turlarımızın vazgeçilmezleri arasındadır. Atv Safari turu yapar iken grup olarak naturel oluşumlardan meydana gelen bir rotada ilerleyeceksiniz. Arkadaşınızla yahut ailenizden birisi ile 1 Atv’ye 2 kişi binebilirsiniz. Aksiyonu bol Atv Safari ile Kapadokya turunuzda adrenalin yaşayabilirsiniz. Atv turu için Atv yahut otomobil kullanmayı bilmenize veya ehliyetinizin olmasına lüzum yoktur. Atv turu öncesi size verilecek küçük bir brifing olacaktır. Bu brifingi dinlemeniz yeterli olacaktır. Kısa bir atv alıştırması ardından Kapadokya rotası için maceraya hazır olacaksınız. Atv turlarımızda grup ile birlikte en önde profesyonel rehberlerimiz foto çekimlerinizde ve bölgedeki diğer tarihi lokasyonlarda daima yanınızda olacaktır. Kapadokya’yı vadi vadi merak ediyorsanız; tozdan, çamurdan yahut kirlenmekten korkmuyorsanız, adrenalinden hoşlanıyor ve tabiata bayılıyorsanız ATV turu tam dahi size göre. Atv turlarımızdan memnun kalacağınıza %100 eminiz.

Kapadokya’da Jeep Safari

Kapadokya’da gerçekleştireceğiniz her etkinlik ile sizi esrarengiz vadiler ve güçlü rotalar beklemektedir. Jeep Safari etkinliği de bunlardan biri. Jeep Safari turu ile Kapadokya’nın benzersiz güzellikteki vadileri arasında adrenalin dolu bir serüven yaşayabilirsiniz. Kapadokya Jeep Safari ile bilhassa tur araçlarıyla ulaşılamayan bölgelere gidilir. Bu sebeple Kapadokya’da her detayı keşfinizde epey mühim rol oynamaktadır. Tur güzergahında vadiler, kiliseler ve esrarengiz Kapadokya bölgeleri bulunmaktadır. Peki nasıl bir tecrübe? Jeep Safari turunu programımıza elverişli olarak sabah saatlerinde, gün içinde ve gün batımında gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle gün batımı vakitlerinde sizlere foto çekimi için ekstra zaman tanınmaktadır. Fotoğraf çekimi için hususi olarak vadilerde durulmaktadır. 4×4 arazi araçlarıyla konvoy durumunda ve görkemli manzaralar ile birlikte turunuzu tamamlıyorsunuz. O zaman tatil programınıza mutlaka Kapadokya jeep safari turunu eklemelisiniz. 

Kapadokya’da At Turu

Kapadokya bölgesinin turizm sektöründeki verimliliği gerçekte günümüzden aşağı yukarı otuz beş yıl evveline kadar uzanmaktadır. Bu turizm verimliğine ve tanınmasına en çok katkıda bulunan aktivitelerden birisi olan at turu yerli turistlerin dikkatini çektiği kadar bunun yanı sıra Uzakdoğu ve Avrupa olmak suretiyle ülkemize gelen pekçok yabancı turistin de dikkatini ziyadesiyle çeken bir aktivitedir. Kapadokya turlarımızda sizlere de Kapadokya’nın manası olan Güzel Atlar Ülkesinde at üzerinde neşeli zaman geçirerek bölgenin güzelliklerini bulmak ve keyfini çıkarmak kalır. Kapadokya at turu için hususi olarak binicilik dersi almış olmanız gerekmez yani profesyonel bir at binicisi olmasanız dahi Kapadokya’da 2 saatlik at turu aktivitesine katılabilirsiniz. At biniciliği ile ilgili şayet eskiden hiç tecrübeniz yoksa endişelenmenize lüzum yok, tura başlamadan evvel rehberlerimiz ile birlikte tecrübeli binicilik eğitmenleri yönünden size kısa bir eğitim verilecek ve at üzerinde bilmeniz gereken en mühim esas bilgileri uygulamalı olarak öğrenmiş olacaksınız. Tura başladıktan sonra da huzur dolu bir zaman geçirebileceksiniz.

Kızılırmak’ta Speed Bot

Kapadokya denilince akıllara çok da sulak bir yer gelmiyor ama Türkiye’nin en uzun ırmağı Kapadokya’nın güzeller güzeli ilçesi  Avanos’tan geçiyor. Hittitler ona Marassantiya ismini vermişlerdi ve Hitit İmparatorlugu’nun batı sınırını teşkil ediyordu. Dokuzuncu yüzyıldan on üçüncü yüzyıla kadar Kapadokya’da; Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Çavuşin, Zelve ve Avanos seviyesinde pekçok Hristiyan kabileler yaşamıştır. Biz, Lisinya Tur olarak; bu maneviyatı, tarihi varlıklı, coğrafyası benzersiz "Güzel Atlar diyarı" Kapadokya’yı farklı bir perpektifden sizlere göstermek istiyoruz. Henüz çok fazla kişi tarafından denenmemiş olan Speed Boat Turlarını nakletmek basit değil, bu heyecanı yaşayan bilir gerçekte. Kapadokya’nın görselliğiyle bu keyfi yaşamak apayrı bir olay. Tabi ki şahsen o Speed Bot’un içinde olup o sırada üzerinizi ıslatan nehir sularının serinliğini yaşamanız gerek. Evet, dikkat edin ıslanabilirsiniz. Müthiş profesyonel ve neşeli bir takım, işinin hakkını ziyadesiyle veren müthiş tecrübeli bir kaptanla olağanüstü bir serüven yaşıyorsunuz.

Kapadokya’da Türk Gecesi

Tatilden daha da ötesi denilince akla ilk gelen yer Kapadokya. Öyle bir yer ki, hangi mevsimde gider iseniz gidin, kaç kere gider iseniz gidin doyulmayacak bir tat gibi. Sadece peribacaları, doğası, tarihi değil; Kapadokya Türk gecesi ile de ünlü. Gündüz benzersiz coğrafyasının sunmuş enfes göz banyosu, gece bizim kültürümüze has bir dans şovuna dönüşüveriyor. Kapadokya’ turunuza birde Türk gecesini eklerseniz adı ‘unutulmaz turlar’ arasına giriverir. Kapadokya Türk gecesi tarih süresince düzenlenen ve yabancı gezginlere kültürümüzü tanıtmak, eğlendirmek hedefiyle uygulanan bir gösteridir. Dilerseniz bölgenin büyülü değneğinden tat nasiplenmiş bir yemek ile birlikte, isterseniz yalnızca izleyerek siz de bu eğlenceye dahil olabiliyorsunuz. İç Anadolu’da filizlenmiş bir semazen gösterisi, farklı bölgelerin folklorik dansları, baş döndüren oryantal şovları, mekanda hususi sürprizlerle birbiri ardına sıraya konuluyor. Kapadokya Türk gecesi kayadan oyma mekanlarda gerçekleştiğinden, mekan atmosferi de şova farklı bir özellik katıyor. Kapadokya’nın eski hanlarında yahut mağara diye tabir edilen kayadan oyma mekanlarda sunulan yemekler ardından başlıyor gece. Bölgede Türk gecesi düzenleyen az sayıda mekan olduğundan ötürü, önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Biz paket tur kapsamında tüm işlemleri hallediyoruz. Size yalnızca eğlenmek kalıyor.

Tıkla Rezervasyon Yap - Kapadokya Turu | 2 Gece / 2 Gün | Lisinya Tur