Uçaklı Butik Mardin Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 UÇAKLI BUTİK 

 MARDİN MİDYAT ve 

 DİYARBAKIR TURU 

 Diyarbakır - Ongözlü Köprü - Ulu Camii - Hasan Paşa Hanı - Dara Antik Kenti - Eski Mardin Dar Sokakları - Kasımiye Medresesi - Ulu Camii - Zinciriye Medresesi - Deyrulzafaran Manastırı - Mezopotamya Manzarası - Yöresel Ürünler Alışverişi - Morgabriel Manastırı - Midyat Tarihi Dar Sokakları - Midyat Yöresel Ürünler Alışverişi - Midyat Hercai Konağı - Hasankeyf 

 Mesopotamia Garden Hotel 
 Mardin Konaklama 

  Otel'de Alınan Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil  

- Tur Tarihi - 
31 Aralık - 02 Ocak

 Antalya - Diyarbakır 
 Diyarbakır - Antalya 
 Direk Uçuş 

 Eski Mardin'de Otantik ve Tarihi Restaurant'ta Yemekli ve 
 Eğlence Dolu Muhteşem Yılbaşı Gala Gecesi / Fiyata Dahil 

 

 KAÇIRILMAYACAK FIRSAT 

2 Gece / 3 Gün
Kişi Başı

 1999₺ 
'den başlayan fiyatlarla

 TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ  3 TAKSİT İMKANI   
TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR.  
 Bu program size uymadıysa Güneydoğu Lezzet Turuna  BURDAN  bakabilirsiniz. 
NOT : UÇAKLI TURLARIMIZA KATILAN MİSAFİRLERİMİZİN 2 DOZ AŞISI OLMASI VE 2. AŞININ ÜZERİNDEN 15 GÜN GEÇMESİ GEREKMEKTEDİR. AŞI KARTI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN İSE GİDİŞ VE DÖNÜŞTE PCR TESTİ YAPTIRMASI ZORUNLUDUR.

Tur Programı

1. Gün:

Kendi imkanlarıyla gelemeyecek misafirlerimizi önceden belirtilen saat ve duraklardan alıyoruz ve  sabah saat 08.00 ‘da Antalya Havalimanı İç hatlar Sunexpress Kontuarının önünde buluşuyoruz ve rehberimiz eşliğinde 09.30’da Diyarbakır uçağımıza biniyoruz. Diyarbakır Havalimanı’nda bizi bekleyen tur otobüsümüze ulaştıktan sonra kahvaltı molası için Tarihi Hasanpaşa Hanı’na geçiyoruz. Geleneksel bir ortamda alacağımız kahvaltımızın ardından Anadolu’da inşa edilmiş en eski camiilerden biri olan, şehrin en anıtsal yapısı Diyarbakır Ulu Camii ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle Yemeği. Eski Diyarbakır’ın sembol yapılarından Dört Ayaklı Minare’ye devam ediyoruz.  Yapı, Bizans dönemine ait, dört yuvarlak sütun üzerine oturtulmuş bir Akkoyunlu eseridir. Minare’yi gördükten sonra ülkemizin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmeyi başarabilmiş noktalarından Tarihi Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri’ni aracımızla panoramik olarak görüyoruz. Sümer, Babil, Akad, Elam gibi en eski ve büyük medeniyetlerin doğduğu ve geliştiği yer olan Mezopotamya’nın kadim şehri,“Diller ve Dinler Şehri”,”Gece Gerdanlık, Gündüz Seyranlık” olarak anılan, Mardin’e hareket ediyoruz. Daha sonra otelimize geçip gala gecesi için hazırlıklarımızı yapıyoruz ve otelden ayrılıp Eski Mardin'e geçiyoruz. Tarihi ve otantik restaurantımızda yöresel yemeklerden oluşan menümüz ile muhteşem gala programına başlıyoruz. Gece geç saatlere canlı müzik eşliğinde eğleniyoruz. Yeni yıla merhaba diyoruz. Programdan sonra  konaklamak üzere otelimize dönüyoruz.  

 Mesopotamia Garden Hotel 

2. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Mardin’deki gezimizi unutulmaz kılacak noktalardan biri Deyrulzafaran Manastırı’na geçiyoruz.  Burada yapacağımız gezi sırasında; Süryani inancı, kültürü ve tarihi hakkında bilgiler aldıktan sonra  Süryani çayı, kahvesi ve Şarabından  tatma fırsatını buluyoruz. Manastırdan ayrılarak bir sonraki noktamız olan Mezopotamya Ovası’na karşı bir seyir terası niteliğindeki Kasımiye Medresesi’ne doğru hareket ediyoruz. Akkoyunlu Hükümdarı Cihangir’in oğlu Kasım tarafından yaptırılan, dönemin El Cezeri gibi önemli bilim adamlarına ev sahipliği yapmış ve yetiştirmiş önemli bir medresedir. Buradaki anlamlı gezimizi sonlandıp öğle yemeği molası veriyoruz. Geleneksel Mezopotamya Mutfağın’dan şeçme lezzetler tadabileceğimiz mahalli yemekler restoranına gidiyoruz. Kaburga dolması’ndan mumbara,içli köfteden yöresel çorbalara kadar bir çok lezzeti tadıyoruz. Öğle yemeğinin ardından, Eski Mardin ‘e Diyarbakır Kapı’dan girerek Mardin merkezde bulunan, Mezopota’ya tarih ve kültürünü tarihi buluntular ve etnografik eserlerle son derece etkileyici biçimde yansıtmayı başarabilmiş Mardin Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Tarihi merkezde bulunan ve minaresi ile ünlü olan Mardin Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, PTT Binası (Şahtana Konağı), Eski Mardin Sokakları’nın birbirinden etkileyici yapılarını rehberimiz eşliğinde geziyoruz.  Ardından,Mardin çarşısında; kuruyemiş, badem şekeri, sabun, hediyelik bakır eşyalar gibi yöresel ürünlerin alışverişini yapabileceğimiz çarşıda serbest zaman alıyoruz. Keyifli ve kültürel gezimizin sonrasında Mardinlilerin Mezopotamya Ovası’na neden “Deniz” dediğini açıklayacak nitelikte, devasa ovaya hakim bir yamaçtaki  kafede çay ve kahvelerimizi yudumluyoruz. konaklamak üzere otelimize dönüyoruz. 

 Mesopotamia Garden Hotel 

3. Gün:

Sabah otelde geç alacağımız kahvaltı sonrasında Mezopotamya ovasının içlerine doğru devam ediyoruz. Mezopotamya’nın önemli gezi noktalarından olan ve Doğu’nun Efes’i olarak bilinen Dara antik Kenti’ne varıyoruz. Dünyanın ilk biyolojik savaşlarından birine sahne olmuş, Roma’nın bu uç garnizonunda ummadığınız büyüklükte görkemli Dara Sarnıcı’nı, son derece etkileyici olan Dara Toplu Mezar Alanı’nı  gördükten sonra  Midyat’a hareket ediyoruz. Burada Kadim Süryani Cemaati’nin en önemli ve en büyük manastırı olan Mor Gabriel Manastırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Süryani kültür ve mimarisi, manastır yaşamı hakkında bilgi sahibi olabileceğimiz ziyaretimiz sonrasında, fıstık ağaçları ve üzüm bağları arasından geçerek Midyat merkeze ulaşıyoruz. Burada, Gümüşçüler Çarşısı’nda konuk olacağımız bir dükkanda Midyat’ın en önemli geleneksel sanatı Telkâri hakkında bilgilendiriliyor ve alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından, Midyat’ın taş konaklarla süslü sokaklardan geçerek Gelüşke Hanı’nı görüyor ve yürüyerek Devlet Konukevi’ne ulaşıyoruz. Sıla Dizisinin de çekildiği, “Sıla Konağı” olarak da adlandırılan, popüler dizi ve filmlerden hatırlayacağımız, mimarisiyle görenleri büyüleyen Konukevini geziyor ve ardından öğle yemeği molamızı alıyoruz. Akabinde bir sonraki durağımız Batman’ın tarihi ilçesi Hasankeyf oluyor. Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olmasıyla gündeme gelen ve binlerce yıllık tarihi birikime sahip olan ilçede Eski Hasankeyf’ten taşınan tarihi yapıların bulunduğu Arkeopark’a devam ediyoruz. Burada Tarihi Artuklu Hamamı ve görkemli Zeynel Bey Türbesi’ni gördükten sonra, Eski Hasankeyf’i de orijinal yerinde görüp, Dicle Nehri kıyısında bir çay-kahve molası veriyoruz. Akşam Batman üzeri Diyarbakır'a geçiyoruz. Güzel anılarla bir turu daha arkamızda bırakarak 20:30 uçağıyla Antalya'ya uçuyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Gidiş dönüş ulaşım
  • Antalya-Diyarbakır, Diyarbakır-Antalya uçak bileti 
  • 2 gece mesopotamia garden hotel konaklama
  • Oteldeki 2 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği
  • Yemekli yılbaşı gala gecesi
  • Seyahat sigortası
  • Rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kişisel harcamalar
  • Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
31.12.20212.000,00 TL3.000,00 TL 2.000,00 TL-Taksitler »

Yorumlar


Uçaklı Butik Mardin Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


Vize Bilgileri


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Serik - Manavgat - Alanya
Tur Hareket Tarihleri: 31 Aralık

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Bir Hata Oldu. Hata Kod: #7A064