Doğu Karadeniz Yaylalar ve Batum Gürcistan Turu, Lisinya Tur farkıyla…

 
Cennet vatanımız güzel Türkiye’mizin 7 bölgesinden, kültürlerarası etkileşimin nirvanasına çıkacağınız Doğu Karadeniz Turu ile bölgeyi baştan başa beraber geziyor ve keşfediyoruz. Merak ettiğiniz her şey, Doğu Karadeniz Turu nedir, ne değildir hepsi bu yazımızda.
 
Doğu Karadeniz Turu Nasıl Yapılır?
Karadeniz Turu Nasıl Planlanır?
Antalya'dan Karadeniz Turu Nasıl Yapılır?
Karadeniz Turu Nereden Başlanır ve Hangi Şehirler?
Karadeniz Turu Kaç Gün Sürer?
Karadeniz Turu Kaç Km Sürer?
Karadeniz Turu Nerede Kalınır?
Karadeniz Turu Nasıl Giyinmeli?
Karadeniz Turu Hangi Mevsimde Yapılmalı?
Karadeniz Turu Neler Yapılır?
En Güzel Karadeniz Turu Hangisi?
En İyi Karadeniz Turu Hangi Firma ile Yapılır?
Karadeniz Turu Ne Zaman Başlıyor?
 

Doğu Karadeniz Turu Nasıl Yapılır?

Lisinya Tur olarak biz turlarımızı misafirlerimizin tercihlerine göre otobüslü ulaşımla, uçaklı ulaşımla, 4 günlük, 5 günlük, 6 günlük, 7 günlük gibi çeşitli zaman aralıklarında ve farklı ulaşım seçeneklerinde gerçekleştiriyoruz. Bireysel olarak ta yapabilirsiniz elbette ancak bunun bazı zorlukları olacaktır. Tecrübelerimiz ile şunu söyleyebiliriz ki en popüler noktaları doya doya gezebileceğiniz, gezerken vakit kaybı ya da paranızı çarçur etmeyeceğiniz bir tur yapmak istiyorsanız kendi aracınızla yapmamanızı tavsiye edebiliriz. Bilinmedik bir firmayla ya da sırf macera olsun diye bilmediğiniz yollara kendi aileniz ya da arkadaş çevrenizle gitmeniz hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir ve kötü sonuçlar doğurabilir.
 

Karadeniz Turu Nasıl Planlanır?

Batı Karadeniz Turu ve Doğu Karadeniz Turu olmak üzere 2 farklı şekilde Karadeniz Turu yapmak mümkündür. Bunlarda bulunduğunuz bölgeye göre veya zamanınıza göre otobüslü ya da uçaklı seyahatlerle yapılabilir. Esas olan konumuz itibariyle de Doğu Karadeniz, Yaylalar, Batum-Gürcistan turudur. Bu turda Karadeniz’in içlerine kadar girip her ayrıntıyı yakalamanız mümkündür. Ailecek keyifle gerçekleştirebileceğiniz Doğu Karadeniz Turu’nda profesyonel rehberler eşliğinde bölgenin müthiş doğasının keyfini çıkarabilirsiniz. Planlamanızda her zaman yanınızda olduğumuzu hatırlatmak isteriz.
 

Antalya'dan Karadeniz Turu Nasıl Yapılır?

Antalya Havaliman’ında buluşmalı olarak uçaklı seyahatle yapılabildiği gibi Antalya, Alanya, Serik, ve Manavgat’ta belirli duraklardan alınarak otobüsle Karadeniz Turu yapmak mümkündür. Otobüslü ya da uçaklı olarak her 2 farklı şekilde kendi içinde farklı imkanlar barındırır. Mesela uçaklı olarak yapıldığında zamandan tasarruf edebilirsiniz. Otobüslü olarak yapıldığında ise daha fazla yer görme imkanı bulabilirsiniz. Keyifli zaman geçirmek ve süreçte en verimli olanaklardan faydalanmak adına tercihinizi otobüslüden ya da uçaklıdan yana kullanabilirsiniz. Her iki seçenektede Karadeniz’in keyfini çıkarabileceğinizin garantisini verebiliriz.
 

Karadeniz Turu Nereden Başlanır ve Hangi Şehirler?

Antalya Çıkışlı Doğu Karadeniz turları Amasya’dan Başlayıp Kayseri’de bitmektedir. Batum-Gürcistan’da tur kapsamındadır. Lisinya Tur farkıyla özenle hazırlanan Doğu Karadeniz Turları kapsamında gezilecek yerler, Amasya, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Borçka, Karagöl, Uzungöl, Çamlıhemşin,  Boztepe, Zilkale, Palovit Şelalesi, Şenyuva, Sümela Manastırı, Ayder Yaylası, Batum-Gürcistan, Erzincan, Sivas, Kayseri, Kapadokya, 6 farklı yayla ve kartpostallardan tanıdığınız Haremtepe Çay Bahçeleri görme imkanı bulabilirsiniz. 
 

Karadeniz Turu Kaç Gün Sürer?

Türkiye’de gezilecek yerler dendiğinde akla gelen ilk yerlerden olan Doğu Karadeniz, Yaylaları şelaleleri, muhteşem doğası ve Batum Gürcistan için 7 Gece / 8 Günlük bir zaman diliminde en popüler noktaları gezmek mümkündür. Bu süre zarfında tecrübelerimizle Karadeniz’de yapılabilecek ya da görülecek en güzel noktaları program haline getirdik ve sizlerin beğenisine sunduk. Lisinya Tur’la Karadeniz Turu yapanların memnun kalıp arkadaşlarına da tavsiye etmesi bizlerin en derin mutluluğudur. Bizimle Karadeniz Turu yapıp memnun kalanların yorumlarını Google Yorumları üzerinden görebilirsiniz.
 

Karadeniz Turu Kaç Km Sürer?

Lisinya Tur farkıyla yapılan Antalya, Alanya, Manavgat ve Serik’ten hareketle macera dolu 1 haftalık Karadeniz turu boyunca yani 7 Gece / 8 Günlük bir Karadeniz macerasında 3500 km yol katedilir. Rezervasyonlarınız dahilinde Ultralüx otobüslerle önceden belirlenen saat ve duraklardan alınıp Karadeniz’in içlerine, yaylalarına ve Batum-Gürcistan kapsamlı yapılan Büyük Karadeniz Batum ve Gürcistan turumuzda bir çok şehir görmek mümkündür.
 

Karadeniz Turu Nerede Kalınır?

Genelde ilk defa Karadeniz turu yapan misafirler Karadeniz’in otellerini Antalya otelleri gibi Herşey Dahil 5 yıldızlı konseptinde sanıp karıştırabiliyorlar. Karadeniz’in otelleri genelde ahşap, butik otellerdir. Biz turlarımız kapsamında yöreye özgü Karadeniz bölgesinin turizmde ileri gelen yerlerinden Ayder bölgesinde ve Çamlıhemşin bölgelerinde %90 müşteri memnuniyetli ahşap otellerinde konaklama yapıyoruz. 
 

Karadeniz Turu Nasıl Giyinmeli?

Ülkemizin güzide bölgelerinden Karadeniz bölgesi doğası gereği yılın her mevsimi yağış alan bir bölgedir. Paket turumuz kapsamında rezervasyonunuz esnasında sizlere tur tarihinizde bölgedeki hava koşullarına göre nasıl giyinmeniz ve yanınıza ne almanız gerektiğini misafir danışmanlarımız bilgilendiriyor. Her zaman değişmez bir kural yanınızda mutlaka yağmurluk tarzı birkaç eşya almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bölgede her an yağmurla karşılaşmanız kaçınılmazdır. 
 

Karadeniz Turu Hangi Mevsimde Yapılmalı?

Doğu Karadeniz doğası itibariyle her an yağmurlarla karşılaşılacak bir bölgedir. Onun için en uygun zaman Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bu aylarda dahi yağış alan bölgeye giderken her koşula hazırlıklı olmalısınız.  Kışında da tabii ki Karadeniz turları yapılabiliyor. Hatta kar manzaraları eşliğinde bazı etkinlikler oluyor. Ancak en uygun mevsim olarak Temmuz ve Ağustos ayını tavsiye ediyoruz.
 

Karadeniz Turu Neler Yapılır?

Doğu Karadeniz bölgesinde en çok yapılan aktiviteler ve en popüler olanları şu şekildedir;
Rize Fırtına Deresi’nde Zipline ve Rafting Yapmak
Yaylalarda Gökyüzü Salıncağına Binmek
Artvin Karagöl’de Kano Gezintisi Yapmak
Ordu Boztepe’de Teleferiğe Binmek
Jeep Safari Ya Da ATV İle Gezmek
Horon Oynamak
Çay Toplamak
 

En Güzel Karadeniz Turu Hangisi?

Lisinya Tur farkıyla Karadeniz bölgesine yapacağınız seyahatlarde Doğu Karadeniz ve Batı Karadeniz olmaz üzere 2 farklı harika tur seçeneği mevcuttur. Batı Karadeniz Turları kapsamında Abant, Gölcük, Yedigöller civarında kartpostallık manzaraları görmeniz mümkün olurken, Doğu Karadeniz bölgesinde Amasya, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Borçka, Karagöl, Uzungöl, Çamlıhemşin,  Boztepe, Zilkale, Palovit Şelalesi, Şenyuva, Sümela Manastırı, Ayder Yaylası, Batum-Gürcistan gibi yerleri görmeniz mümkün oluyor. Biz iki bölgeyi de mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.
 

En İyi Karadeniz Turu Hangi Firma ile Yapılır?

Böylesine geniş kapsamlı bir turu programlarken elbette dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Örneğin daha önce Karadeniz’e giden misafirlerin yorumlarına bakmak gibi. Karadeniz bölgesinde her ayrıntıyı hakkıyla bilen, hangi otellerde kalınıp, zaman kaybetmeden hangi bölgeler gezilir, nerede ne yenir, bu ve bunun gibi birçok sorunun cevabını önceden Karadeniz Turu yapmış misafirlerin yorumlarından okumanız kafanızdaki sor işaretlerinden kurtulmanıza sebep olacaktır. Antalya bölgesinden Karadeniz bölgesine en çok tur yapan firma olma ayrıcalığı ile sizlere kendinizi özel hissedeceğiniz hakkıyla tam bir karadeniz turu yapacağınızın garantisini veriyoruz. 
 

Karadeniz Turu Ne Zaman Başlıyor?

Şubat 2022 itibariyle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabileceğiniz karadeniz turlarımızı hizmetinize sunmuş bulunuyoruz. İlk turumuzu Mayıs ayından itibaren yapmaya başlıyoruz. Buraya bırakacağımız linkten Mayıs ayında 3000₺ ve daha sonraki tarihlerde de fiyatı yükselecek olan 7 Gece 8 Günlük Karadeniz turunuz 2400₺’ye satın alabilirsiniz. En güzel turlarda görüşmek dileğiyle.