Kıbrıs Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 YAVRU VATAN KIBRIS TURU 

 3 GÜNLÜK DOLU DOLU KIBRIS 

Barbarlık Müzesi- Magusa Kalesi- Namık Kemal Zindanı
St. Nicholas Kilisesi- Kapalı Maraş
Büyük Han- Lokmacı Sınır Kapısı
Yeşil Hat- Girne Kalesi
Bellapais Köyü ve Kapalı Maraşta Yürüyüş İmkanı
St. Barnabas Arkeoloji ve İkon Müzesi Farkı İle
Akşam Yemeğindeki Alkollü ve Alkolsüz İçecekler Dahil

 VİZESİZ - KİMLİKLE GİRİŞ 

 5* Acapulco Resort Convention SPA Hotel Konaklama Farkıyla 

ANTALYA-LEFKOŞA / LEFKOŞA-ANTALYA AKTARMASIZ UÇUŞ İMKANI 

Tarihler

13 Şubat Pazartesi - 15 Şubat Çarşamba - Sevgililer Gününde
07 Mart Salı - 09 Mart Perşembe

------------------------

 
 2 Gece / 3 Gün 

2 GECE OTEL KONAKLAMASI

KİŞİ BAŞI

6499

'den başlayan fiyatlarla

TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR.

   TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ  6 TAKSİT İMKANI   

 ARAÇ TİPİ MİSAFİR SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR. 

 Bu program size uymadıysa Azerbaycan turuna  BURDAN  bakabilirsiniz. 

Tur Programı

1. Gün:

Tur günü siz değerli misafirlerimizi önceden verilen saat ve noktalardan alarak Antalya Havalimanına geçiyoruz. Kendi imkanlarıyla gelecek misafirlerimizle ise Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuş saatinden 2 saat önce buluşuyoruz. Lefkoşa-Kıbrıs uçağı için check-in işlemlerini yaptırdıktan sonra, uçuşumuzu gerçekleştirip Kıbrıs Ercan Havalimanına iniyoruz. Bizi bekleyen araçlarımızla buluşup Girne Merkez’e gidiyoruz. Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra Girne Merkezde Serbest zaman veriyoruz. Alışveriş yapabilir ya da Girne Kalesini ziyaret edebilirsiniz. Serbest zaman sonrasında dinlenmek üzere Acapulco Resort Convention SPA Hotel'e yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz otelimizin spa merkezinden faydalanabilir veya Girne merkezde Kıbrıs’ın renkli gecesine katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 Acapulco Resort Convention SPA Hotel 

2. Gün:

Sabah kahvaltısını açık büfe olarak aldıktan sonra turumuza Lefkoşa Beylerbeyi (Bellapais) köyünden başlıyoruz. Girne’nin en gözde bölgelerinden birinde bulunan gotik stilde yapılmış olan en güzel manastırlardan birisi olarak bilinen Bellapais Manastırını rehberimizden alacağımız bilgilerle geziyor sonrasında Lefkoşa`ya doğru hareket ediyoruz. Lefkoşa merkeze geliyor turumuza Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alay Doktoru Binbaşı DR. Nihat Bey`in eşi ve üç çocuğunun, Rumlar tarafından canice katledildikleri Barbarlık Müzesi`ni gezerek başlıyoruz. KKTC ve Güney Rum kesimini ayıran 244 km uzunluğunda yeşil hat sınırını görerek Lefkoşa Surlarının ve Venedik Surlarının Kuzey tarafında bulunan ana giriş kapılarından birisi olan Tarihi Sur Kapısına gidiyoruz. Tarihi Sur Kapısı gezimizin ardından Mevlevi Tekkesini görüyoruz ve Osmanlının en önemli tarihi camiisi olan Arap Ahmet Paşa camii’yi ziyaret ediyoruz. Rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra Lefkoşa Meydanına hareket ediyoruz. İngiliz yapılarının bulunduğu bu meydanda fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Kıbrıs`ın ilk valisi olan Muzaffer Paşanın yaptırdığı en büyük Osmanlı eseri olan Büyük Han'da kahve molası veriyoruz. Molamız sonrasında ST Sophia Katedrali Luzinyan döneminden kalan gotik stilinin güzel bir örneği olan Osmanlı döneminde Lefkoşa Ayasoyfa Camii olarak kullanılan günümüzdeki ismi Selimiye Camiini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Güney Rum kesimine yaya olarak gidilebilen Lokmacı Kapasso sınır kapısında fotoğraflarımızı çekiniyoruz ve Arasta Çarşısında alışveriş için serbest zaman. Serbest zamanımızın ardından Burada Kıbrıs türkünün ilk mücadele lideri Doktor Fazıl Küçük Müze Evi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Cumhurbaşkanı Makamını ve Girne kapısını ziyaret ederek dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 Acapulco Resort Convention SPA Hotel 

3. Gün:

Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak aldıktan sonra gezimize Gazi Mağusa & Barnabas & Kapalı Maraş ile başlıyoruz. Girne bölgesinden Mağusa istikametine yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Aziz Barnabas Arkeoloji ve İkon Müzesi'ni ziyaret edeceğiz bu müze Kıbrıs'ta hristiyanlığın başlangıç noktasıdır Barnabas İncili dünyaca ünlü el yazması incildir ; ardından 1974 yılından beri tamamen terk edilmiş otel ve evlerin olduğu son derece heyecan verici olan Hayalet Şehir betimlemesinin tam anlamıyla hayat bulduğu 46 yıl boyunca sivil ziyarete kapalı olan Maraş (Varoşha) bölgesinde yürüyüş yapıyoruz. Savaşın insanlar üzerindeki etkilerini göreceğimiz bu tur adeta zamanın durduğu hissini sizlere verecektir. Yürüyüş turumuz sonrasında öğlen yemeğimizi alıyor ve ardından, tarihi Mağusa surlarının ana girişinde inip adım adım Mağusa surlariçi ziyaretimize başlıyoruz. Burada birbirinden güzel eserleri ziyaret ediyoruz tarihi ana kapı olan Akkule kapısını görüp Aziz Peter Aziz George Kilisesi veya Sinan Paşa Camii olan yapıyı geziyoruz. Yine yakın bir mesafede bulunan Aziz Nicholas Katedrali veya Lala Mustafa Paşa Camii'ni ve yanı başında bulunan halk arasında cumbez ağacı olarak bilinen 720 yaşında ve yılda 7 kez meyve veren Tarihi Cümbez Ağacını görüyoruz, Vatan şairimiz Namık Kemal’in vatan yahut silistre oyunundan sonra sürgün gelmiş olduğu Namık Kemal Zindanı, Deniz Kapısı olan noktadan tarihi surları ve Limanı panoramik olarak görebiliyoruz çarşıda çay kahve molasından sonra rehberimizin belirleyeceği saatte Lefkoşa Ercan Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Lefkoşa Havalimanı’ndaki bilet işlemleri ve Free Shop alışverişlerimiz sonrasında Antalya havalimanına uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen transfer aracımızla sizleri alınış noktalarınıza bırakarak bir sonraki Lisinya Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Not: 
30 Haziran 2021 tarihi itibariyle KKTC`ye çıkış yapacak Türk vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile Ülkemizden çıkış işlemleri sonlandırılacak ve Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) standartlarına uygun yeni tip kimlik kartlarıyla çıkış yapılacaktır. (Kimlik Kartlarında Bebek ve Çocuk dahil fotoğraf olması zorunludur.)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Antalya – Lefkoşa / Lefkoşa – Antalya gidiş-dönüş uçak bileti
  • Transfer ve ulaşımlar
  • 2 gece otel konaklaması
  • Otelde alınan sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
  • Rehberlik hizmeti
  • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Öğlen Yemekleri
  • Kişisel harcamalar
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
13.02.20236.499,00 TL8.499,00 TL 6.499,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 3.999,00 TL
7 - 11 Yaş 4.499,00 TL
0 - 2 Yaş 2.999,00 TL
3 - 6 Yaş 3.999,00 TL
7 - 11 Yaş 4.499,00 TL
Taksitler »
07.03.20236.499,00 TL8.499,00 TL 6.499,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 3.999,00 TL
7 - 11 Yaş 4.499,00 TL
0 - 2 Yaş 2.999,00 TL
3 - 6 Yaş 3.999,00 TL
7 - 11 Yaş 4.499,00 TL
Taksitler »

Yorumlar


Kıbrıs Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


Vize Bilgileri


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Serik - Manavgat - Alanya
Tur Hareket Tarihleri: 13 Şubat • 07 Mart

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Kıbrıs Turları 2022

Akdeniz’in güzeller güzeli adası, Yavru Vatan, Kıbrıs’ta doğal ve tarihi zenginliklerine tanıklık edeceğiniz birbirinden cazip tur seçenekleri Lisinya Tur Kıbrıs Turları sayfasında sizleri beklemektedir. Tatilin keyfini en iyi şekilde çıkartabileceğiniz Kıbrıs, yılın her mevsimi ayrı bir güzelliğe bürünmektedir. Fakat Kıbrıs, plajları ve sahilleri ile yaz aylarında rüya gibi bir yaz tatili deneyimi yaşayabileceğiniz Akdeniz’in inci adasıdır. Bahar aylarında da hava sıcaklıklarının oldukça yüksek olduğu Kıbrıs’ta denizin keyfini de dilediğiniz gibi çıkartabilirsiniz. Kıbrıs’ın birbirinden konforlu otellerinde konaklayarak, saray rahatlığında bir dinlenme olanağı bulacağınız Kıbrıs turlarında, bir tatilde aradığınız her şeyi bulabileceksiniz. Kıbrıs’ın doğal zenginlikleri ile huzur bulurken, hareketli sosyal yaşantısıyla da eğlenceli bir tur fırsatı bulabilirsiniz.

Kıbrıs Turları Kapsamındaki Bölgeyi Tanıyalım

Kıbrıs turları kapsamında Kıbrıs’ın en güzel bölgelerindeki en konforlu otellerde konaklayabilir ve hem Kıbrıs’ı keşfedeceğiniz hem de kendinize zaman ayıracağınız bir tatil imkanı bulabileceksiniz. Kıbrıs’ın en fazla turisti misafir eden yerleri olan Magosa, Girne ve Bafra bölgelerinde hayallerinizdeki Kıbrıs tatilini dilediğinizce yaşayabilirsiniz. Akdeniz’in ortasında konforlu otelleri, plajları, çarşıları, tarihi yapıları ve hareketli sosyal yaşantısı ile Kıbrıs’ta rüya gibi bir tatile adım atabilirsiniz.

Kıbrıs Turlarında Gezip Görebileceğiniz Yerler

Kıbrıs turları süresince Kıbrıs’ın en eşsiz köşelerini gezip görebilir ve Kıbrıs’ı karış karış keşfedebilirsiniz. Kıbrıs’ın en özel bölgelerinden birisi olan Surlariçi, Lefkoşa’da mutlaka gezmeniz gereken yerlerden biridir. Yine Lefkoşa’da bulunan tarihi yapılardan biri olan Büyükhan’da Kıbrıs’ta gezip görmenizi önereceğimiz yerlerden bir tanesidir. Geçmişte bir katedral olan ve daha sonraya camiye dönüştürülen Selimiye Cami de Lefkoşa’da etkileyici mimarisi ve tarihi ile turistlerin dikkatini çeken yerlerden bir tanesidir.

Kıbrıs’ın en önemli tarihi yerlerden birisi olan St Hilerion Kalesi benzersiz konumu ve ihtişamlı duruşu ile masallardan fırlamışçasına Kıbrıs’ta görmenizi önereceğimiz yerlerden bir tanesidir. Pella Pais Manastırı’da Kıbrıs’ın Beşparmak Dağlarının yamacında bulunan ve oldukça keyifli anlar yaşayacağınız yerlerden birisidir. Pella Pais Manastırı’nda günümüzde klasik müzik ve çeşitli sanat aktiviteleri de düzenlenerek, ziyaretçilerine eşsiz anlar yaşatmaktadır.

Kıbrıs’ın ve Girne’nin önemli sembollerinden birisi olan Girne Kalesi de Kıbrıs turları kapsamında tatilinizi değerlendirirken gezip görmenizi önereceğimiz yapılardan bir tanesidir. Magusa’nın en önemli yapılarından ve en dikkat çekici tarihi değerlerinden birisi olan Lala Mustafa Paşa Camii de kesinlikle gezip görmenizi önereceğimiz yerlerden biridir. Kıbrıs’ın zenginlikleri saymakla bitmez fakat St. Barnabas Manastırı, Salamis Harabeleri, Girne Yat Limanı, Altınkum Plajı, Zafer Burnu ve Apostolos Andreas Manastırı da Kıbrıs’ta gezi listenizde bulundurmanızı önereceğimiz yerlerdir.

Kıbrıs Tur Fırsatları

Kıbrıs tur indirimleri ve kampanyaları ile Kıbrıs’ta rüya gibi bir tatile çok cazip fiyatlara sahip olabilir, Kıbrıs tatilinin tadını en iyi şekilde çıkartabilirsiniz. Lisinya Tur güvencesi ve ayrıcalığı ile Kıbrıs’ta avantajlı fiyatlara bir tatil deneyimi yaşamak isterseniz müşteri hizmetlerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Lisinya Tur - Antalya Çıkışlı Turlar | Hayatı Kaçırma!

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.