EFSANE MANZARASIYLA TAZI KANYONU TURİST AKININA UĞRUYOR

Köprülü Kanyon’un sırt yamaçlarında kalan Tazı Kanyonu sonradan keşfedilmesine rağmen her yıl turist akınına uğruyor. 250 metrelik dik uçurumda fotoğraf çektirmek isteyenler sıraya giriyor. Her yıl baharın gelmesiyle ziyaretçi ağırlamaya başlayan Tazı Kanyon’u tatilci ve turistlerin gözde mekanı haline geldi. Biz de Lisinya Tur olarak Tazı Kanyonu’na Antalya ve çevresinden gerçekleştirdiğimiz turlarla sayısız misafiri bu muhteşem manzarayla buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. 2022 yılında yine aynı şekilde web sitemiz üzerinden Tazı Kanyonu Turu | Günübirlik | Lisinya Tur turlarımıza katılım sağlayabilir bu efsane manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

  • Tazı Kanyonu nerede?
  • Tazı Kanyonu ne zaman keşfedildi?
  • Tazı Kanyonuna nasıl gidilir?
  • Tazı Kanyonu ücretli mi?

Tazı kanyonu nerede?

Bir diğer adı Bilgelik Vadisi olan Tazı Kanyonu Antalya'nın Manavgat ilçesi, Beşkonak Mahallesi, Gaziler köyü içerisinde yer alan bir kanyon vadidir. Köprülü Kanyon Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Tazı Kanyonu, Köprüçay Akarsuyunun vadiyi aşındırması ile oluşmuştur. Kanyonun oluşumunun buzul çağına dayandığı tahmin edilmektedir. Buz kütlelerinin birbirinden ayrılarak erimesi ve büyük bir enerji ile erozyon yaratarak vadilere kendini salması sonucunda, kireçli olmayan bölgelerde kalker kayalarının içlerini oyarak oluşmuştur.

Tazı kanyonu ne zaman keşfedildi?

Tazı Kanyonu bölge halkı tarafından uzun zamandır bilinse de gezginler tarafından 3-4 sene önce keşfedilmiş, son yıllarda da oldukça popüler gezi rotalarından biri haline gelmiştir. Kanyonun uzunluğu 4 km, genişliği 30-50 m, kenar yüksekliği ise 300-400 metredir.

Tazı kanyonu’na nasıl gidilir?

Tazı Kanyonu ile Antalya merkez arası 105 km'dir. Antalya çıkışlı turlar ile Tazı Kanyonu turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Manavgat, Serik, Antalya Merkez ve Alanya’daki duraklarımızdan alınıp, Vadiye ulaşmak için önce Manavgat ve Serik ilçe sınırları içerisinde yer alan Köprülü Kanyon Milli Parkına geliyoruz. Buradan da geze geze Tazı Kanyonu’na geçiyoruz ve muhteşem manzara işte ayağınızın altında.

Tazı kanyonu ücretli mi?

Antalya Çıkışlı Turlar kapsamında gerçekleştirdiğimiz Tazı Kanyonu Turu gidiş dönüş ulaşım, araç içi ikramlar, seyahat sigortası, rehberlik hizmeti, öğlen yemeği ve çay kahve ikramlarımız eşliğinde toplam ücreti 2022 yılının ilk aylarında 175₺ olarak belirlenmiş ve hizmetinize sunulmuştur. Tur programımız hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ya da rezervasyon yaptırmak isterseniz web sayfamız https://lisinyatur.com/ üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Doyumsuz manzarasıyla Tazı Kanyonu Turu sizleri bekliyor.