Beyrut Turu

 VİZESİZ BEYRUT TURU 

LÜBNAN'IN BAŞKENTİ ORTA DOĞU'NUN PARİSİ BEYRUT'A LİSİNYA TUR FARKIYLA MUHTEŞEM BİR SEYAHAT 


 BAALBECK-ANJAR & KSARA - JEITTA GROTTO - HARİSSA & BYBLOS 


 ANTALYA - BEYRUT / BEYRUT - ANTALYA 
 AKTARMASIZ (DİREKT) UÇUŞ İMKANI 


BEYRUT'UN SEÇKİN OTELLERİNDE KONAKLAMA İMKANIYLA 
DOĞUNUN PARİS'İ TURİSTLERİN GÖZDESİ BEYRUT PANORAMİK ŞEHİR TURU FİYATA DAHİL!!!
KUTSAL KABUL EDİLEN JEITE GROTTO, HARİSSA VE BYBLOS TURU FİYATA DAHİL!!!
BAALBEK-ANJAR & KSARA GEZİSİNE VE LÜBNAN GALA GECE EĞLENCESİNE KATILMA İMKANIYLA...


  !!! FIRSATI KAÇIRMAYIN !!! 

TARİHLER

 


 2 GECE | 3 GÜN 
 KİŞİ BAŞI 

---$ 

'DAN BAŞLAYAN FİYATLAR

 TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT İMKANI 
BU PROGRAM SİZE UYMADIYSA KOSOVALI BÜYÜK BALKAN TURUNA  BURADAN  BAKABİLİRSİNİZ.
TÜM TURLARIMIZ DA KADEMELİ FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ UYGULANABİLMEKTEDİR.
KADEMELİ KONTENJAN DOLDUKÇA FİYATLAR ARTIŞ GÖSTEREBİLİR.


 ÖNEMLİ 
1- Yurt dışı giriş çıkışlarında Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ile giriş yapılan ülkelerde yeni tip çipli kimlik kartı olmak zorundadır ve tüm yaş gruplarındaki kişilerin kimliklerinde resim olması zorunludur (çoçuk-bebek dahil)

2- Anne ya da babası yanında olmayan 18 yaşından küçük misafirlerimizin yurt dışına seyahat edebilmesi için yasal vasilerinin her ikisi yanında değilse her ikisinden'de, eğer yanında annesi var ise babasından babası yanındaysa annesinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname alması zorunludur. Aksi takdirde çıkış işlemi yapamaz.

3- Yurt dışı giriş çıkışlarında pasoport ile giriş yapılan ülkelerde de pasoportlarda ve kimliklerde resim olması önem arz etmektedir çocuklar dahil.

​4- Koltuk numaraları rezervasyon sırasına göre verilmektedir.

Not: Pasaportunuzun, tur dönüş gününden itibaren yasal olarak 6 ay geçerliliği bulunmak zorundadır.

Tur Programı

1. Gün: ANTALYA - BEYRUT

Antalya içindeki (Antalya-Alanya-Serik-Manavgat) ve çevresinden gelecek misafirlerimizi önceden belirtilen duraklarımızdan teyitleşilen saatlerde alarak Antalya Havalimanına geçiyoruz. Antalya içinden ya da il dışından tura katılacak dileyen misafirlerimiz kendi imkanları ile havalimanına gelebilirler. Rehberimizin kontrolünde check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları ile saat 09:20’de Aktarmasız (Direk) uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve yerel saat 10:30‘da Beyrut havaalanına iniyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra bizi bekleyen araçlarımızda yerimizi alarak doğunun Paris’i olarak ün salmış, 5000 yıl öncesine varan tarihi geçmişiyle BEYRUT Şehir turumuza başlıyoruz. Akdeniz kıyılarında bir yarımada da bulunan LÜBNAN’ın başkenti Beyrut Panoramik Şehir gezimize, tarihi yapıtları ve modern binalarının bir arada bulunduğu, 1897 yılında Osmanlı İmparatorluğu tarafından yapılan Nejmah Meydanı ve Tarihi Saat Kulesi'ni görerek başlıyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla, tarihte Osmanlı Askeri Kışlası olarak kullanılan ve şu anda halen aktif hizmet veren Başbakanlık ve Parlamento Binaları'nı görüyoruz. Kısa bir fotoğraf molasının ardından Muhammed el-Emin Camii ve Lübnan halkının gözünde efsanevi olarak adlandırılan Başbakan Refik el-Hariri Mezarı'nı görmek üzere gezimize devam ediyoruz. Panoramik turumuz esnasında, ülke ve kent yaşayışı hakkında rehberimizin genel bilgilendirmelerinin ardından harika manzara resimler alabileceğimiz Rauche’ye giderek kısa bir molanın ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


 Konaklama : Ramada by Wyndham Downtown Beirut, Vb. 

2. Gün: TAM GÜN SERBEST ZAMAN - İSTEĞE BAĞLI BAALBEK-ANJAR & KSARA TURU

Otelimizde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra tam günümüzü ilk gün rehberimizin anlatımlarıyla ve gezerek tanıma fırsatı bulduğumuz Beyrut’u serbest olarak değerlendirebilir, otelin havuzundan ve yürüme mesafesi ile gidebileceğiniz Zaytunay Bay Marina çevresindeki mağazalar, cafe ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz. Günü serbest geçirmek istemeyen misafirlerimiz ise fiyata dahil Baalbek-Anjar & Ksara Turu'muza dahil olabilirler. Rehberimiz ile belirlediğimiz saatte otelimizin lobisinde buluşarak bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi alıyor ve dünyanın en büyük Roma tapınak kompleksine sahip olan Baalbek Antik Kenti'ni gezmek üzere yola koyuluyoruz. Sadece Roma değil, hem Yunanlılar hem de Fenikeliler tarafından kutsal kabul edilen antik şehir gezimize Orta Doğu’nun en korunmuş Roma kalıntılarına sahip Bekaa Vadisi’nde başlıyoruz. Adını Fenikeliler’in en güçlü tanrılarından olan Baal’den alan ve Yunanlılar tarafından Heliopolis (Güneş Şehri) olarak anılan tarihi zenginlikleri ile meşhur Antik kenti rehberimizin anlatımlarıyla gezdikten sonra vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan ve tarihte Emeviler’e ev sahipliği yapmış olan Anjar’a gidiyoruz. Günümüzde Ermeni nüfusunun hakim olduğu antik kent bölgesindeki ziyaretimizi rehberimiz eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Musa Dağı olarak ta bilinen Anjar ziyaretimizden sonra mağaralar içerisinde kurulu dünyaca ünlü Lübnan şaraplarının üretildiği Ksara Şatosu’na gidiyoruz. 1857’de Cizvit rahipleri tarafından kurulan ve Lübnan’ın ilk sek şarabını üretmesiyle bilinen Chateau Ksara mahsenlerini gezdikten ve fotoğraflar aldıktan sonra Beyrut’taki otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.


 Konaklama : Ramada by Wyndham Downtown Beirut, Vb. 

3. Gün: JEITE GROTTO-HARİSSA & BYBLOS TURU

Sabah kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra, odalarımızı boşaltıyor ve aracımızdaki yerlerimizi alarak, Nahr al-Kalb vadisinde yer alan ve toplam uzunluğu 9 kilometre olan karstik kireçtaşı mağarasından oluşan Jeitta Grotto Mağaraları'na gidiyoruz. Aramice'de kükreyen su mağarası anlamına gelen ve 2009 yılında dünyanın 7 harikası listesine adaylığını koymuş olan Jeita Grotto mağarası gezimizde keşfedilmiş 750 metrelik alanı rehberimizin eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Karstik kireç taşlarından yıllar içerisinde oluşmuş dev sarkıtlar ve dikitleri gördükten sonra, bir alt katındaki mağara girişine minik tren ile giderek, tabanı tamamen su kaplı olan bu mağara kısmını da geziyoruz. Aydınlatmanın ve suyun birbiriyle bu denli ilginç ahengini gözlemlerken dilerseniz kısa bir tekne gezintisine bile dahil olabilirsiniz. Burada geçireceğimiz keyifli zamanın ardından Harissa Tepesi’ne çıkıyoruz. Manzaralar eşliğinde harika fotoğraf kareleri alırken yan tarafında modern yapılı Maronit Katedrali’ni, Lübnan’ın koruyucusu olduğuna inanılan, 15 ton ağırlığındaki beyaz renkli Bronz Meryem Ana Heykeli’ni görerek buradan Teleferikle yaklaşık 660 metre yükseklikten aracımızın bizi beklediği noktaya iniyoruz. Aracımızdaki yerlerimizi aldıktan sonra, yaklaşık 25 dakikalık bir yolculukla bir başka Antik Kent olan ve tarihi M.Ö 7000’e kadar giden, Finike alfabesinin doğduğu ticaret kenti Byblos (Jbeil)’e gidiyoruz. Limandan başlayarak çarşısını (The old Soud), kaleyi, camii ve kiliselerini rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyoruz. Tarihi ve kültürel bakımdan halkın yaşam tarzını yakından gözlemleyip keşfedebileceğiniz serbest zamanın ardından misafirlerimiz rehberimizin yönlendirmeleriyle kent merkezine giderek vakit geçirebilirler. Buradan sonra dönüş yolculuğumuz başlıyor. Havalimanına geçiyoruz. Pasaport kontrol ve check-in işlemlerimizin ardından saat 21:30‘da Pegasus Hava Yolları ile uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere uçağımızdaki yerlerimizi alıyoruz. Keyifli bir seyahatin ardından yerel saat ile 22:50'de Antalya Hava Limanı’na varıyor, bir dahaki Lisinya Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Seçili Hava Yolu ile ANTALYA-BEYRUT-ANTALYA GİDİŞ-DÖNÜŞ Aktarmasız(direkt) Uçak biletleri
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı Transferleri ve Şehir Turları Araç Hizmetleri
 • Tüm Şehir giriş, Turist Konaklama ve Hava Limanı Vergileri
 • Ramada by Wyndham Downtown Beirut, vb, 2 gece konaklama
 • Otelde alınan 2 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği
 • Turlardaki Müze, Ören Yeri Girişleri ve Füniküler Ücreti
 • Ücrete Dahil Jeitta Grotto- Harissa& Byblos Turu
 • Ücrete Dahil Baalbek-Anjar & Ksara Turu
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Bölgede alınması zorunlu Lokal Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle, 2. ve 3. Gün Akşam Yemekleri 
 • Her türlü kişisel harcamalar, otel ekstraları ve bahşişler 
 • Tur Programı Haricinde Tercih Edilen Müze, Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası $15 , 65 Yaş üstü yolculardan $30 alınır.
 • Yemekli Lübnan Gala Gecesi Eğlencesi (90 Usd)
 • Yurtdışı çıkış harcı 150 TL (Turdan önce bankaya yatırılmalıdır!)
 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARINA BEYRUT İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR !

Yorumlar


Beyrut Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme ve Vize BilgileriTur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Alanya - Manavgat
Tur Hareket Tarihleri:

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.