Bursa - Tirilye - Mudanya - Cumalıkızık - Gölyazı

 BURSA - TİRİLYE - MUDANYA - CUMALIKIZIK - GÖLYAZI 

Tirilye, Mudanya, Bursa, Ulu Camii, Yeşil Camii, Yeşil Türbe, Orhan Gazi, 
Osman Gazi Türbesi, Kozahan (İpekçiler Çarşısı) Cumalıkızık Köyü, 
Uluabat Gölü, Gölyazı Köyü ve Sandal Sefası


 - Tarihler - 
----------

 KAÇIRILMAYACAK FIRSAT 

 2 Gece / 2 Gün

 Kişi Başı 

 ----₺ 
'den başlayan fiyatlarla

 TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT İMKANI 

 TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR 

 ARAÇ TİPİ MİSAFİR SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR 

 KOLTUK NUMARALARI REZERVASYON SIRASINA GÖRE VERİLMEKTEDİR 

 Bu program size uymadıysa Bursa - Çanakkale programına  BURADAN  bakabilirsiniz 

Tur Programı

1. Gün: ANTALYA - CUMALIKIZIK - MUDANYA - TİRİLYE - GÖLYAZI - BURSA MERKEZ

Siz değerli misafirlerimizi önceden verilen saat ve güzergahlardan alarak Bursa turumuza gece yolculuğuyla başlıyoruz. Sabah saatlerinde Bursa'ya varıyoruz. İlk olarak tam bir Osmanlı Köyü olan ve tarihi 1300'lü yıllara dayanan "CUMALIKIZIK" köyüne varıyoruz. Taş döşemeli dar sokaklar boyunca uzanan mor, mavi ya da sarı renklere boyanmış, kerpiç, tahta ve taş karışımı evler arasından kahvaltı yapacağımız yere geçiyoruz. Güzel bir kahvaltının ardından Cumalıkızık hakkında rehberimiziden bilgi edinip fotoğraflarımızı da çekindikten sonra bu şirin köyden ayrılıp Mudanya merkeze geçiyoruz. Kurtuluş Savaşı'da Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti'nin siyasi alanda kazandığı ilk başarısının göstergesi olan Mudanya Mütarekesi'nin imzalandığı MUDANYA MÜTAREKE EVİ MÜZESİ ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Rehberimizden bilgi aldıktan sonra kentinin önemli yapılarını panoramik olarak görüyoruz. 19. yüzyıldan kalma tarihi konakları da göreceğimiz yerler arasındadır. Mudanya sahilde yürüyüşler yapıp mis gibi havasını soluyoruz ve fotoğraf çekimlerimizi de yaptıktan sonra tarihi çok eskilere kadar uzanan ve bir çok imparatorluk tarafından yönetilen TİRİLYE’ye hareket ediyoruz. Eskiden rumların ağırlıklı yaşadığı bu şirin beldenin sokaklarında yürüyüşler yaparken Eski Rum Evleri'ni görme imkanımız ve fotoğraf çekme imkanımız olacak. Zeytin ağaçları ve geleneksel kent dokusuyla doğal ve kültürel mirası zengin bir kent olan Tirilye'de Taş Mektep (Ruhban Okulu) ise, kentin önemli kültür miraslarından biridir. 1904-1909 yılları arasında neo-klasik tarzda yapılan bina 1924’e kadar Hristiyan din görevlilerini yetiştiren bir ruhban okulu olarak faaliyet sürdürmüş. Burayı da ziyaret ediyoruz. Fatih Camii'ni de gördükten sonra yine tarihi çok eskilere dayanan rum balıkçı köyü GÖLYAZI'ya geçiyoruz. Gölyazı, Uluabat Gölü üzerinde yüzermiş gibi duran minik bir adacık. Aslına bakarsanız incecik bir köprü ile ana karaya bağlı bir yarımada. Gölyazı bir zamanlar Apollon Krallığı‘nın başkentiymiş. Daha sonra Bizans, Osmanlı, her imparatorluk bir iz bırakmış. Köy meydanında bulunan tarihi çınarın altında akşam çaylarımızı içip, Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından ilerleyerek, tarihi kent duvarları arasında keyifli yürüyüşler yapıyoruz. Köyde nereye baksanız bir fotoğraf karesi sizi bekliyor. Gölde isteyen konuklarımız ekstra sandal sefası yapabilirler. Bu etkileyici ortamda geçireceğimiz güzel saatlerden sonra dinlenmek üzere Bursa merkezde bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

 Konaklama : Euro Park Hotel, Görükle Oruç Hotel & Spa, Vb. 

2. Gün: BURSA - ULU CAMİİ - YEŞİL CAMİİ - OSMANGAZİ TÜRBESİ - KOZAHAN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından yeşil Bursa, evliyalar şehri, Osmanlı'nın başkenti ve daha bir çok isimle adlandırılan ve her yeri tarih kokan Bursa'yı gezmeye başlıyoruz. Minberi Selçuklu oyma sanatından Osmanlı ahşap oymacılığı sanatına geçişin en önemli örneklerinden biri kabul edilen değerli bir sanat eseri olan ULU CAMİİ ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Türkiye'deki Ulu Camii'lerin en büyüğü bu muhteşem yapıyı gördükten sonra YEŞİL CAMİİ, YEŞİL TÜRBE, ORHAN GAZİ ve OSMAN GAZİ TÜRBESİ’ni ziyaret ederek, tarihi KOZAHAN'ı (İpekçiler Çarşısı) geçiyoruz. BURSA’nın meşhur İskender Kebabından öğle yemeğimizi aldıktan sonra, sizlere sebest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanın ardından Bursa turumuzu sonlandırıoruz ve Antalya'ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Gece saatlerinde Antalya bölgesinde oluyoruz. Sizleri alınış noktalarınıza bırakarak bir başka turda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş dönüş ulaşım
 • 1 Gece Otel Konaklama
 • Otelde 1 Sabah Kahvaltısı + 1 Akşam Yemeği
 • Çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti 
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar
 • Müze, ören yeri girişleri
 • Yolda alınacak sabah kahvaltısı 
 • Öğle yemekleri
 • Otelde ekstralar

Yorumlar


Bursa - Tirilye - Mudanya - Cumalıkızık - Gölyazı Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme ve Vize BilgileriTur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Serik - Manavgat - Alanya
Tur Hareket Tarihleri:

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.